Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyváltás?

Munkahelyváltás?

Figyelt kérdés
Előre bocsánatot kérek, ha hosszúra sikerül a leírásom. 4 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Ide vágytam dolgozni. Nagyon nehezen indult az elején, folyamatosan néztem a lehetőségeket a váltásra, de nem volt lehetőségem, úgy hogy úgy voltam vele adok neki időt, hogy belejöjjek jobban. Nehéz időszak volt, sokat sírtam, sokszor voltam mélyponton. Utána ez elmúlt. Még mindig vannak szakmailag új dolgok, folyamatos a fejlődés,de már belejöttem. Ugyanakkor ez nagy stresszel is jár, nagyon nagy a felelősség, a hajtás; van hogy délután 5-kor ülök le ebédelni, vagy 2-ig inni is alig van időm, nemhogy mosdóba menni. Nyilván nem a legtöbb nap ilyen, de a 95%-a. A társaság rendes, segítőkész, viszont sokszor egyedül érzem magam, alapból nehezen is nyitok, sokszor a beszélgetéshez sem tudok mit hozzászólni. Na, erre most lenne lehetőségem a váltásra, ha beadnám az önéletrajzom, se 100%, hogy összejönne, de elég nagy az esélye. Nagyon vívódok,és nem bírok dönteni és ez teljesen lehangolja a mindennapjaimat. Minden reggel úgy indulok, hogy beadom oda az önéletrajzom, utána délutánra már én sem tudom, hogy mit is kellene tennem. Próbálom az előnyöket, hátrányokat összeszedni,de így sem könnyű. Az előnye, hogy ott nem lenne ekkora felelősség,és stressz, igazából sokszor monoton is, viszont úgy érzem, hogy lehet szükségem lenne most már egy kis egyhangúságra. Fizetésben ugyanaz lenne. 2 jó barátnőm is dolgozik ott, úgyhogy a társaságban legalább 2 ismerős arc már lenne. Nincs az a hajtás sem, nyugis. Viszont megint egy új helyen kezdeni... illetve, itt sem határozatlan a szerződésem,de 2 évre szól, ott viszont 1 évre szólna csak egyelőre. Lassan már családot is szeretnék, de ilyen határozott szerződések mellett... Nem tudom, hogy mit csináljak... odáig már eljutottam,hogy beadom az önéletrajzom, ha meg felhívnának, akkor kérnék 1-2 nap gondolkozási időt, vagy nem tudom... Mi van,ha váltok de nem jól sikerül? Elküldenek, vagy én fogom ott rosszul érezni magam, és ide már nyilván nem jöhetnék vissza, de még az épületbe se hiszem,hogy visszavennének más részlegre. Mit fogok akkor csinálni:\ Viszont,azt is néznem kell, hogy lelkileg mennyit vesz ki belőlem ez a munkahely,ez a helyzet. Sokszor még itthon is kattog az agyam a benti dolgok miatt, bár már nem olyan szinten, mint a legelején. Ti mit tennétek a helyemben? Ráadásul, ha már ennyit gondolkozok ezen a dolgon, akkor lehet hogy belülről váltani szeretnék, csak én se vallom be magamnak..nem tudom.:( Mit tegyek?Már a szabadnapomon is szinte sírva kelek, annyira nem tudok dönteni, kétségbeesett vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. nov. 14. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy lépnék, ha nem tetszik ott, akkor még mindig tudsz mást keresni, de az az egy biztos, ott, ahol most vagy, nem érzed magad jól ´es ez böven indok a váltásra.


Emellett nem tudom, mennyi idös vagy - érzésem szerint még igen fiatal -, szóval a családapalításhoz még böven van idöd!

2017. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 TR75 ***** válasza:
Te is tudod, hogy váltanod kell. Mi a kérdés? Adott a lehetőség.
2017. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nehéz váltani egy új helyre, bizonytalanba. Tudom, hogy kockázat nélkül nincs semmi, de ez nem egyszerű döntés. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. nov. 14. 13:06
 4/15 anonim ***** válasza:
4 hónap még semmi, jóformán "meg se melegedtél" ezen a helyen, ahhoz viszont már sok szerintem, hogy nem érzed magad jól 100%-ig. A helyedben mindenképp megpróbálnám a másikat is, kérdés mit takar a határozott szerződésed, mert lehet nagyon ráfizetnél a váltásra.
2017. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt hogy érted, hogy ráfizetnék a váltásra?
2017. nov. 14. 13:32
 6/15 TR75 ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy 2 éves szerződésed van, és a felmondásnak lehetnek feltételei, ha csak 4 hónapja vagy ott.
2017. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy milyen feltételei lehetnek?
2017. nov. 14. 13:48
 8/15 TR75 ***** válasza:
A szerződésedben benne kell legyen.
2017. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen arra gondolta, hogy határozott idejű szerződést nem lehet csak úgy felbontani, más szabályok vonatkoznak rá, mint egy határozatlanra. Meg kell nézni a szerződést, hogy konkrétan mi van benne.
2017. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A szerződésben ennyi van: "a munkáltató irányadó felmentési és a munkavállalóra irányuló lemondási idő megállapításának szabálya: Kjt. 28-33/A paragrafus"
2017. nov. 14. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!