Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én érzek különbséget a...

Csak én érzek különbséget a "legyél szíves megcsinálni" és a "légy szíves csináld meg" írásbeli formátum között?

Figyelt kérdés
Egyes főnökeim, munkatársaim folyamatosan az első verzióval kommentelik a tennivalót, amit emailben küldenek. Én ezt úgy érzem, mintha azt feltételeznék rólam, hogy nem akarom megcsinálni, és azért fogalmaznak így. Szerintük nincs ezzel a megfogalmazással baj, szerintem van. Segítenétek megfogalmazni, hogy mi a különbség a két verzió között?
2017. nov. 16. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy csak ilyen a stílusa, ettől még nem feltételez rólad semmit.

A második verzió lehet jobban hangzik, de én nem borulnék ki, gondolom mindenkivel így beszélnek, megszokásból, nem a te személyiségedre írányul.

2017. nov. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

attól függ hogy milyen stílusba mondják.mert pl. a: Légyszíves csináld meg-et is lehet úgy mondani hogy az sértő legyen.

de általánosságban tényleg nem hangzik túl jól az első verzió.

2017. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, nekem meg az első mondat tűnik a lágyabbnak, a második a hangsúlyosabb a meg -el a végén
2017. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első megfogalmazás azt sugallja, hogy ha akarod megteszed, ha akarod nem, ő nem utasít, csak kérlel!!!

A második megfogalmazásban udvariasan, de utasít arra, hogy csináld meg, választási lehetőséged nem sok van!

2017. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Terület függő. Székesfehérvár környéki ismerőseimtől még soha nem hallottam rövid alakot felszólító módban.


Ahol viszont rövid alakot is használnak, ott nyomatékosításra használják a teljes alakot. Ebből nekem is volt pár félreértésem.

2017. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló ez a kérdező példája is. Az elsőt nem szokták hétköznapban használni. Az első személytelenebb, hivatalosabb, a második közvetlenebb.
2017. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért érzed a másodikat jobbnak, mert az határozottabb, az első meg bár lágyabb, de kicsit lekezelőbbnek hangzik.

Ne szólj bele a főnökök beszédstílusába, lehet, hogy ők nem érzik a különbséget és ezt szokták meg (megjegyzem, ez sokaknál hiba egyébként, nem egyedi). Nem fogod tudni átnevelni őket. Ha nem tetszik a közeg, akkor meg keress másik céget, másik munkát, vagy cégen belül másik részleget.

Ha az ember határozott, beszédben is úgy fogalmaz, és persze tartja is magát ehhez viselkedésben, vállalásokban is, komolyabban veszik és jobban megkapja a tiszteletet is, persze ez felelősséggel is jár, amit az emberek általánosságban nem szeretnek felvállalni.

2017. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 7-esnek, de én azért nem gondolkodnék munkahely váltáson. Elmégy máshova, és ott még annyit sem kapsz, hogy légy szives.

Totál mindegy, hogy a jelenlegi főnököd hogyan fogalmaz. Ő legalább megpróbál normálisan beszélni veletek. A melót így is, úgy is el kell végezni, mert fizu csak akkor van!

2017. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, sikerült rájönnöm, miért zavar egy kicsit, talán azért, mert én is érzem a lekezelést. Az egyik főnöknek ilyen a stílusa élőben is, ráadásul nem tud egy emailt normálisan megfogalmazni, se helyesen írni :-( tehát tőle igazából nem is várok mást. Egy másiknak viszont élőben teljesen jó a stílusa, tőle talán azért fogadom rosszabbul ezt a megfogalmazást. És aki nem főnököm, na, tőle a legrosszabbul.


Talán azt kellene megpróbálnom, hogy legközelebb én is ilyen stílusban kérelk tőlük valamit, és akkor kiderül, hogy őt zavarja-e vagy sem :-) (na, ezt még átgondolom)


Munkahely váltáson meg nem gondolkodom, mert van annyi munkatapasztalatom, hogy tudjam, hülyék mindenhol vannak, a körülöttem lévőket meg már ismerem :-)

2017. nov. 16. 17:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, hülyék mindenütt vannak, de a vezetői stílusok nem egyformák, és mindenki másféle vezető mellett tud jól, hatékonyan dolgozni. Én pl. a mostani főnökeimet nem tudom úgy tisztelni, ahogy az előzőket, nem elég következetesek, nem veszik figyelembe a beosztottak észrevételeit... szóval én pl. ezért is váltani akarok.
2017. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!