Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Konstruktív bizalmatlansági...

Konstruktív bizalmatlansági indítvány a főnök ellen-miért is naivitás ez?

Figyelt kérdés

Vajon miért tűnik elképesztő naivitásnak a kérdés sőt a felvetés is, hogy ha a dolgozók elégedetlenek a főnökükkel, akkor indíthassanak ellene - a politikai világhoz hasonlóan- konstruktív bizalmatlanági indítványt, szavazással és ha annak az az eredménye ami-akkor a főnök menjen a büdös p****csba?


Elvégre nem értem miért is „normális“ az az állapot, hoyg egy vadparaszt kötekedő állatfőnök emberek tucatjainak a napját keseríti meg minden ok nélkül csak azért hogy mutathassa „én vagyok a főnök“?

Miért is kéne ezt elviselni?

Most erre a standard válasz az hogy nem kötelező ott lenni a melósnak el is lehet menni ha nem okés a főnök.

Hát oké na de miért is 20-30-40 (akármennyi ) ember szenvedjen 1 miatt?

Miért is ezek menjenek el egy miatt?

Nem úgy az ésszerű korrekt hogy akkor az az 1 menjen??

És ne 50 másik az 1 miatt? Hanem az 1 az 50 másik miatt!


Miért is abszurd ez a felvetés? Mert SAJNOS abszurd ez nem így megy-csak nem értem voltakélpp miért is nem?

SZavazás állatfőnök ellen-és takarodjon.

Nem így kéne lennie?


2017. nov. 17. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem látom a politikai párhuzamát egy versenyszférában tevékenykedő cég esetében. Még az állami szektorban csak-csak lehetne némi párhuzam, de az, hogy én a saját kockázatomra vállalkozva létrehoztam valamit, aminek az élére egy a munkásoknak nem kedves vezetőt állítottam, már hagy legyen az én privilégiumom, és marhára ne sértődöttség vagy dac határozza meg az ő személyét.

Mivel a versenyszférában amúgy nincs létjogosultsága olyan vezetésnek, ami a kockázati tőkét biztosító személy ellen tevékenykedik, magyarán aki nem hozza az elvárt hasznot, így a "bunkó vezető", ha a stílusával kitermeli azt a hasznot, amelyet elvár a befektető, akkor tökéletesen látja el a feladatát. Az, hogy "mi lenne ha" normális vezető lenne a főnök irreleváns, a tény-terv adatból a tény az erősebb...

2017. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A főnök felettesének a dolga, hogy megítélje, az alatta dolgozó mennyire alkalmas főnöknek. A dolgozónak sok esetben nincs is annyi információja, hogy ezt képes legyen megítélni.

A főnök munkájának összhangban kell lennie a vállalat vezeti elveivel, céljaival, stratégiájával - és ezt a stratégiát jellemzően nem kötik a dolgozó orrára.

Mert (elméletileg) a főnök főnöke tudja, hogy mit és hogyan kell konstruktívan csinálni, és ő látja azt is, ha a beosztottja nem azt teszi.


Attól, hogy a főnök egy hülye f#sz, még lehet, hogy az irányítása alatt lévő szervezet megfelelő teljesítményt nyújt. És lehet, hogy találnál a helyére olyan embert, aki normálisabb, viszont nem tudja hozni az elvárt célokat.

2017. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

" így a "bunkó vezető", ha a stílusával kitermeli azt a hasznot, "


És vajon ha nem bunkó vezető lenne aki alatt 1,5x annyi lenne a termelés és nem menekülnének az emberek sikítva a felmondásba 2-3 hónap után ... nem elgondolkodtató?

2017. nov. 17. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem unod még? Minden egyes nap kiírsz legalább egy kérdést amiben azon hisztizel, hogy szar a munkád. Keress másikat, vagy kussolj!
2017. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy tulajdonos, aki úgy dirigál, ahogy akar. Ha ő Kis Pistát akarja a közvetlen vezetődnek, akkor ő lesz. Felállt az az 50 ember? Nem. Te felálltál már? Nem. Akkor miről beszélünk?

Hát ilyen egyszerű ez.

Minden kérdésednek az a vége, hogy ha felemeled a hangodat, akkor kisétálhatsz az ajtón... Akkor most miért emelnéd fel? Már nem félsz, hogy ki kell sétálnod az ajtón?

2017. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Minden kérdésednek az a vége, hogy ha felemeled a hangodat, akkor kisétálhatsz az ajtón... "



Miért tán nem így van?? Most mondd meg? NEM ÍGY VAN?


Ha mezei átlagjózsi szól teljesen jogos dolgok miatt akár (pl jó lenne ha ki is fizetnék a túlórát és nem csak ledolgozttanák pénz meg az ablakba...) akkor mi lesz?


Igazat adnak neki és fizetnek pl?

Vagy azt mondják józsikám ez van nem tetszik toldd a biciklit?

Melyik?

2017. nov. 17. 17:07
 7/10 A kérdező kommentje:

"Felállt az az 50 ember? Nem."


Hát ez viszonrt érdekes kérdés. Izsonyat emberhiány van....


NAGYON SOKAN felálltak igen.

2017. nov. 17. 17:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Jo otlet! Jo felvetes!!!
2017. nov. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen mertt józan ésszel nehéz azt megmagyarázni hogy van egy adott hely (munkahely) ahol van 1 db ember akit mindenki utál mint a szart és erre miért az a válasz hogy akkor el lehet innen menni?


Hogy van az hogy az egyik oldalon 1 ember a másikon meg 40-50 akár 100 akár 1000 (mindegy mennyi---sok) és nem az a válasz hogy az az 1 takarodjon hanem az hogy az 1000 takardojopn .. 1 miatt??


De voltaképp miért is?

Miért az 1000 menjen 1 miatt? Miért nem az az 1 húz el az 1000 miatt?


nem furcsa ez?

2017. nov. 18. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy magántulajdonú céget nem kell összehasonlítani az állami szférával.
2017. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!