Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két állásinterjúm lesz, az...

Két állásinterjúm lesz, az egyik később néhány nap múlva, egy pedig ma. Ha ma elmegyek, és hívnak du hogy felvettek de érdekel a másik interjú is akkor mit mondjak az interjúztatónak?

Figyelt kérdés
Két állásinterjúm lesz, az egyik később néhány nap múlva, egy pedig ma. Ha ma elmegyek, és pozitív az elbírálás velem kapcsolatban (tehát felvesznek), de érdekel a másik interjú is, mert az is tetszik (az 2. kör) mit mondanátok a mai interjúztatónak ha hív délután hogy felvettek? Szerintem azt nem kéne mondani, hogy egy másik állás is érdekel. Általában azt szeretik ha minél előbb kezdek. Sosem voltam jó ilyesmiben, ha tud valaki ötletet légyszi írjon!

2017. nov. 23. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell attól félni, hogy ilyen hamar hívnak :D

De ha mégis rögtön felvesznek, akkor elmondod, hogy jövő héttől tudsz kezdeni. Nem kell elmondani, hogy másik munka miatt. Egyszerűen így terveztél.

2017. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondhatod, hogy pár napot kérsz elintézni dolgokat.

Magán az interjún is kérdés lesz, mikor tudsz beállni.

2017. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál! Játsszam el, hogy jövőhéten tudok kezdeni? És addig megyek a másik helyre 2. körre? Sajnos engem általában aznap vagy másnap hívtak ha felvettek. Még nem olyan hogy több napig tartott volna. Ez örök probléma nálam, régebben is volt ilyen, hogy nyomás hatására elvállaltam az egyiket, de evett a fene hogy a másikat nem néztem meg. És annyira nem is tetszett végül ahova felvettek. Ráadásul van is ilyenkor egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy bíznak bennem én meg cserbenhagyom őket.
2017. nov. 23. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen "játszani"?


Alapvetően mindenhol úgy kezdik ha felvettek, hogy megkérdezik mikor tudsz kezdeni. Megmondod hogy X naptól és pont. Vagy mivel úgy is hónap vége van, megmondod hogy hónap elejétől kezdenél.


Másrészt túlizgulni sem kell a dolgokat. Nem örök szerelmet fogadsz nekik, mindenki tisztába van azzal, hogy az emberek pénzért dolgoznak és ha jobb lehetőséget kapnak akkor váltanak. Pont ezért is van próbaidő, ahol mindkét félnek van lehetősége "szakítani".

2017. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani, hogy ekkortól tudsz kezdeni és kész. És aki állást vált és felmondási ideje van, amit le kell töltenie, az szerinted hogy csinálja? Még a munkaügyi hivatalban is el kell intézni a papírokat, ha esetleg valaki munkanélküliként keres állást, és arra is kell legalább egy nap.

Tervezd úgy, hogy beleférjen az idődbe a másik interjú is, aztán utána még mindig mérlegelhetsz, hogy melyik tetszene jobban. Mellesleg ritka, ha már aznap visszajeleznek, hogy jöhetsz, de velem már ez is előfordult.

2017. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!