Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért utálják sokan a szoftver...

Miért utálják sokan a szoftverfejlesztőket?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert nekünk most jól megy, állandóan megkapjuk, hogy csak a gép előtt ülünk egész napi havi 1 misiért. Ami igaz, de senkit nem tart(ott) vissza semmi, hogy ugyanezt csinálja. Ez nem olyan szakma, mint az ügyvéd, politikus, hogy születni kell bele. Én is szegény, vidéki családból lettem senior developer, pedig még különösebben jó tanuló sem voltam soha. Most otthonról dolgozom napi 6-7 órát, havi 960e fizetésért.

2017. nov. 25. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szoftverfejlesztőnek nem születni kell?

Régen én is próbáltam programozni, de nagyon gyatrán ment, a matek, meg a logikus gondolkodás egyszerűen nem ment.

Pont, hogy egy jogász fellapozza az aktuális törvényt, még csak fejben sem kell tartania, kb mindenki meg tudja azt csinálni.

Amúgy utálják a szoftverfejlesztőket? :)

2017. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hallottam még olyat, hogy bárki is utálna egy szoftverfejlesztőt, ha az egy normális ember valójában.. Az viszont tény, hogy sok programozó, és szakmában dolgozó ember tud nagyképű lenni, miután sok pénzt szerzett. :) Ez azonban nem attól függ, hogy programozó-e, az emberek egy nagyon gazdag, pofátlan, és lekezelő szakácsot sem, vagy akár virágboltost sem szeretnek.
2017. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Én meg II. Erzsébet Királynő eltitkolt unokája vagyok! :D


Kár szítani a tüzet.

Az itthoni szoftverfejlesztők közel sem keresnek ennyit.

Egy átlagos kezdő szoftverfejlesztő, aki érti is, amit tanult bruttó!!! 400-500 körül keres maximum.

Az átlagos dolgozók tapasztalattal keresik meg azt a 700-800-at. Seniorok sem 1 millió fix-el mennek. Az már a felső réteg.

Jah és itt csak bruttóról beszélünk.

A havi 960 bruttó tényleges értéke csak 640e Ft kb.

Azonban ez sem átlag... ez is seniorként, egy jó cégnél, sok tudással és potenciállal.


Ha pedig tényleg ennyit keresnél, ilyen szinten állnál nem írnál ilyen hülyeségeket, hogy bárki tudná csinálni csak a lustaság miatt nem csinálják.

Ugyan.. sokan dolgozzák magukat halálra sokkal kevesebbért is, szerinted ha mindenkinek menne, akkor nem ezt csinálnák 5-8x annyi fizetésért?


Maga a szoftverfejlesztéshez kell egyfajta logika és érdeklődés/szeretet.

Ha nem szereted, amit csinálsz, akkor nem fog menni. Nem fogsz tudni napi több órát gyakorolni, fejlődni mivel úgyis lesz más, amit csinálsz helyette.


Az ügyvéd/politikus szakmához sem kell születni... :)

#1 Látszik, hogy te sem vagy jogász. Bárcsak annyi lenne, hogy fellapozzák a törvényt... :)

Azt a törvényt értelmezni is kell, összekötni további törvényekkel és még nem is beszéltünk arról, hogy pontosan milyen munkakörről van szó.

2017. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

#3, az meg rajtad látszik, hogy még fotóról se láttál jogászt.

Jó párral találkoztam már.

Kb az egyszerű, mint a faék típusú volt néhány, egyvalami volt jellemző a legtöbbre: a gerinctelenség, pofátlanság, meg a pénzhajhász életvitel.

Meg gondolom avval se vagy tisztában, hogy rengeteg program létezik, amik a kapcsolódó jogszabályokat kidobják az összes beírt szóra, még egy ingatlanos, válóperes, polgári törvényes ügyvéd se tartja fejben a szakterülete szerinti szabályokat.

2017. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én soha nem hallottam senkitől, hogy utálnának minket


amikor beszélek valakivel és szóba jön a fizetés és mondják, hogy "túl vagyok fizetve" megmondom, hogy: "nem, nem én vagyok túl fizetve, hanem te vagy alul fizetve"

hiányszakma, sok informatikust keresnek, de azért szerintem a többi szakmával sem 70-100-at kellene keresni...

2017. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Általában azért, mert nagyképűek.
2017. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szoftverfejlesztőket utálják, csak azokat az embereket akik folyton azt hangoztatják hogy ők feleannyit dolgoznak és 5x annyit keresnek mint az átlag.


Nem mellesleg az ügyvéd és politikus sem csak a "születésen" múlik.

2017. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Kérdésben a válsz. Csak azért, mert jól megy. Magyarországon ez már elég, hogy sokan utáljanak. Van pofátok az átlag 3-5-szörösét megkeresni egy légkondicionált irodában, pláne otthon ülve, mikor a többség egy kettes középszintű érettségivel és nyelvtudás nélkül minimálbérért lapátolja a sódert a 40 vagy épp -10 fokban? Na látod.
2017. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7es.. Programozó vagyok és másodállásban szakács.. kérlek magyarázd már meg, miért is ne tudnánk bármi mást csinálni?:) Emellett zenét is tanítok, illetve matekból korrepetálok gyerekeket. Érdekes felvetés :D
2017. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rühellem őket, csinálja. Akkor szidom őket, ha bexar a program, amit melóban használumk XD
2017. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!