Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a dolgozó ember független?

Figyelt kérdés

Én egyre jobban megértem azokat,akik inkább eltartatják magukat egy idősebb férfivel és alárendelik magukat,mintsem dolgozzanak.


Jó,persze ha nagyon jól fizetnek,akkor szép dolog a szabadság,de az átlag emberből kiindulva,a fizetésed annyi szabadságot ad,hogy másnak ugyanúgy bemehetsz dolgozni,és nem egy eltartótól függsz,hanem a főnöködtől.

És akkor még munkatársaid is vannak,akik a hátad mögött kibeszélnek,áskálódnak.(Még az értelmiségiek között is sajnos).

Akkor miféle szabadság ez?


Én teljesen megértem,ha valaki inkább a másik utat választja,így max 1 embernek kell megfelelni,és sokkal nyugisabb az élet,nincs munkahelyi stressz.


Szerintem a szabadság egy olyan illúzió,ami csak a gazdagoknak adatik meg,akik munka nélkül élnek.


Ti mit gondoltok erről?


2016. dec. 1. 23:09
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
*másnap
2016. dec. 1. 23:11
 2/54 anonim ***** válasza:
57%
Őszintén?Én is ezt gondolom.:/ csak az én lelkem nem visz rá arra,hogy úgy éljek..de igazad van
2016. dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Én sajnos szociális fóbiás vagyok,és nem szeretek emberek között lenni.

Nem szeretek társaságba sem járni.


A szüleim amiket mesélnek,hogy mik mennek a munkahelyen,azoktól egyenesen írtózom.


Egyre jobban úgy érzem,hogy sokkal jobb eltartottnak is lenni,még ha ez "függetlenség" is.


Van egy nagynéném,akit egész életében a férje tartott el,gyerekként nem értettem miért jó ez így neki,ma már egyre jobban értem.


Szerintem a mai rendszerben nem igazán lehet megélni,az életet megélni és szabadnak lenni,mert a nagy szabadság csak addig tart még a következő hónapig kihúzod,befizeted a dolgokat.


Azoknak az embereknek jó ez,akik karrieristák,szeretik a munkájukat,nekik a munka az életük.Ebben teljesednek ki.

Én viszont semmit sem csinálnák szívesen,főleg csoportban,emberekkel együtt..

2016. dec. 1. 23:31
 4/54 A kérdező kommentje:

Hát persze "nem visz rá a lélek",mert ugye a társadalom szemében ez nem egy pozitívum.

Engem viszont nem nagyon izgat már az emberek véleménye,legalábbis a saját békém,lelkivilágom fontosabb.


Ráadásul úgy érzem a munka értéke manapság nagy a béka feneke alatt van,az ember nem magáért dolgozik,hanem másoknak hozza a hasznot,azért mennek dolgozni az emberek,hogy mások jól éljenek,ezzel a tudattal pedig még terhesebb dolgozni.

2016. dec. 1. 23:37
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy embernek kell megfelelni, de sokkal kisebb a mozgástered. A munkahely nem együttélés, pillanatok alatt odébbállhatsz, ha nem tetszik, és van más lehetőség. Egy életre szóló elköteleződésből kevésbé.


A szabadság egy illúzió. Nincs valódi szabadság, hiszen ott vannak a biológiai, majd társadalmi kényszerek. Minél nagyobb a mozgástered, annál nagyobb a szabadságod, de a teljes szabadság szerintem itt a Földön elérhetetlen.

2016. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
28%

Vártam hogy írsz majd az adó és áfacsalókról, csempészekről, akik az ország törvényeiből vágják ki magukat, és élnek teljesen független, luxus életet. De ennek nagy ára van, mint a kitartottságnak is, ha valaki nem a médiában szerepel egy öreg mellett, akkor igen hamar patt helyzetbe kerül mert akinek van esze az nőre nem hagy vagyont, csak használja mint egy árucikket.


A gazdag az elég szubjektív fogalom, nyilván aki olyan szintű birodalmat vezet hogy mindent a könyvelők meg titkárnők végeznek, ott valóban nincs kötött munkaidő, kb nem is ismerik. Apám dolgozott ilyen embernek, napközben bejött a telephelyre szétnézni, 30 perc alatt letudta az egészet, megkérdezte a művezetőtől hogy nincs semmi gond? Nincs. Azzal a lendülettel ment is a milliós autóhoz és ennyi.


A másik az alvilág, ott is minden telefonon megy, utána egy találkozó és jön a pénz.

2016. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a mai rendszerben nem igazán lehet megélni,az életet megélni és szabadnak lenni,mert a nagy szabadság csak addig tart még a következő hónapig kihúzod,befizeted a dolgokat. "


Ez a szabadság hátulütője. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy jobbá tegye a sorsát. Ez már nem a szocializmus, amikor mindenki "egyenlő". Értelmes lánynak tűnsz, aknázd ki a lehetőségeidet. Eltartottnak lenni maximum ideig-óráig jó, utána kiöregszel, nem lesz nyugdíjad, stb.

Annyi lehetőség van, vállalkozhatsz, ha valamiben nagyon jó vagy. Tanulj nyelveket, két év intenzív nyelvtanulással már egész komoly állásod lehet, pl. angol+orosz nyelvtudás most elég sokat ér. Leírásod alapján introvertált vagy, nem szeretnél programozással foglalkozni? Magadat is fejleszted közben, kreatív munka, jó fizetés. Biztos állásod lenne vele, ha szerencséd van, részben otthonról is dolgozhatnál. Ezernyi lehetőség áll előtted, tanulni is sokkal könnyebb és olcsóbb, mint az ezredfordulón, neten nagyon sok könyvet, tananyagot megtalálsz, csak kitartás kell hozzá, és akarat.

2016. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Vállalkozni nekem sosem lesz saját tőkém,szegény,sokgyerekes családba születtem.

Önerőből esélytelen.

Erre mondom,hogy a hozzám hasonlóaknak nincs szabadság,csak a kevésbé rossz kiválasztása.

2016. dec. 1. 23:59
 9/54 Alain Delon ***** válasza:
65%
Mert szerinted az eltartott nőket nem beszéli ki a teljes környezete? De ha valaki olyan mimóza, mint te, akkor neked ez a légüres térben való lét pont jó.
2016. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. "Kiskoromban" én is azt hittem, de jó lesz dolgozni meg függetlennek lenni... csak nem ennyiért. Mert így nem is tudom, csak felkelek, dolgozom, és nem élek, csak megélek.


Azt nem tudom, hogy tényleg minden gazdag ember lelketlen lenne-e, nem vágyik társra, hogy tartozzon valakihez, csak egy fiatal lánykára.

2016. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!