Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Forduljak-e munkaügyi bíróságh...

Forduljak-e munkaügyi bírósághoz, vagy semmi értelme?

Figyelt kérdés

2015 óta vagyok a cégnél,eleinte közfogisként. Majd felajánlottak egy rendes állást ugyanitt,és megyegyeztünk a főnökkel,hogy 8-16h-ig lesz a munkaidőm,mert egyedül nevelem a gyereket és nincs senkim,aki segíthetne ebben.

A cég azt vallja "mindenünk a család" ehhez képest a közvetlen főnököm kitalálta,hogy egyszer egy hónapban nekem 12 órázni kéne. EZ nyilván nem tetszett nekem,beleegyeztem,lecsúsztathatom.Nem szívesen, mert aki segítségem akadt, az nem 100% ban tud segíteni,mivel fő és mellékállása is van. De ő legalább elmehet a gyerekemért.Fülébe jutotta főnöknek ,hogy elégedetlen vagyok,és azóta nem tetszik a pofám. A szerződésemben az van,hogy 8-16hig dolgozom,tehát ezzel mehetnék munkaügyi bíróságra,de igazság szerint próbaidős vagyok. Bármibe beleköthetnek és úgy küldenek el. Egyelőre a legnagyobb főnök azzal állt elő,hogy én úgyis túlképzett vagyok ahhoz a poszthoz amit most betöltök,mi volna ha én csinálnám ezt és ezt a dolgot. És felajánlott a cégnél egy olyan beosztást, ami jobban is fizet. Vele egyezkedtem annak idején,és nagyon sokat vártam a mostani poziciómra; talán lelkiismeret furdalása lett és azért ajánlotta. De ha így tologathatják az embert,akkor ez is csak egy időleges dolog lesz, ha ugyan nem átverés azért,hogy a kisebb főnök szemétdombjára másik dolgozó kerülhessen.



2017. nov. 26. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha fix munkaidőt akarsz menj 3 műszakba!
2017. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha a nagyfőnökkel ennyire jóban vagy, akkor nyugodtan mondhatod, hogy igen, szeretnéd elvállalni a melót, mert érdekelne, tapasztalatot szerezhetnél, szóval vmi pozitívat mondj. De kérdezz rá a munkaidőre, hogy tudj, mire számíthatsz, mert van egy gyereked, akiért menni kell időben és egyenlőre nincs, aki menjen érte. De havonta 1 alkalom tényleg nem sok.

Az pedig, hogy idegenre bíznád, gondolom nem este 8 óráig havonta 5 alkalommal. Érted a különbséget? Ha tényleg 1, azt ki lehet bírni. Bár tudom, az 1 mellett ott a 2, a 3 sincs nagyon messze, közel a négyhez az 5 előtt... Értem én, ha több lenne a túlóra, akkor váltanod kell, amíg a gyereked nagyobb lesz.

2017. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Gyermeked hamar felnő,a nyugdíjig viszont még sokat kell dolgoznod. Próbálj feljelentés helyett okosan és pozitívan gondolkodni. A környezetedben pótnagyi, vagy olyan személy "beszerzésére" törekedj, akire rábízhatnád néha a gyermekedet-neki is jól jöhet egy kis változatosság. Mellesleg, próbaidő alatt kötekedés nélkül , indoklás nélkül is kirúghatnak. A problémádat neked kell megoldanod, a munkahelyedet nem hibáztathatod a családi és baráti kapcsolataid hiánya miatt.
2017. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!