Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogom van kikérni a saját...

Jogom van kikérni a saját belépőkártyámra vonatkozó adatokat a belépőrendszerből?

Figyelt kérdés

Tanácsot kérek. A telephelyen ahol dolgozom független biztonsági szolgálat által üzemeltetett belépőkártyás rendszer van amely minden ki és belépés időt elment és „örök időkre“ (10 évig) eltárolja.

Vitám támadt a főnökkel egy állítólagos késés kapcsán ( ő azt mondja késtem én azt mondom nem késtem) és kikértem volna a belépési időadataimat ami végleg tisztázta volna a kérdést.

A biztonsági szolgálat azt mondta első körbne oké kiadják természetesen de várjak kb fél órát mire kikeresik és nyomtatják.

Mire visszamentem közölték nem adható ki. Pampogtak valamit adatvédelemről össze vissza de aztán csak kibökték hogy a főnököm megtiltotta hogy kiadják.

A főnök azt mondja ezek belső céges adatnak minősülnek és nem adják ki.


Kérdésem: nincs jogom megkapni a saját belépésemre vonatkozó időadatot mondván adatvédelem? De kitől védik az adatot? Tőlem aki generálta az adatot????

A saját adataimhoz sincs közöm?


2017. nov. 30. 08:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Mert ugye az egész semmi másról se szól csak arról hogy ha megkapnám az adatot kiderülne hogy nem késtem. Erről van szó.

A főnök meg nem akarja hogy ez kiderüljön mert ha ez kiderülne akkor a késésért adott fegyelmi is abszurd lenne.

2017. nov. 30. 08:10
 2/20 anonim ***** válasza:
jó nagy pécs főnököd van. hogy jogod van e rá nem tudom. valami jogi osztályotok nincs?
2017. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ez a történet már rég nem a késésről szól. Sajnos nagyon úgy néz ki hogy ki akarnak rúgni. Gerinctelen a főnököd mert ezt megmondhatná a szemedbe is. Ha ő megtiltotta akkor nem fogsz adatot kapni. Pont azért mert nem késtél. Vagyis csak ürügy volt a fegyelmire.
2017. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd új munkahelyet keresni. Ha pattogsz úgyis ki fog rakni a főnököd.
2017. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A dolog egyszerű (szerintem)

Neked nem adják ki.

De a főnöködtől kérheted, hogy írásban (a beléptetési napló kinyomtatott, ALÁÍRT, hiteles) példányával bizonyítsa, miről beszél.

2017. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"De a főnöködtől kérheted, hogy írásban (a beléptetési napló kinyomtatott, ALÁÍRT, hiteles) példányával bizonyítsa, miről beszél."


Ne játsszuk a naivat. Szerinted ha én a tucatsenki bizonyításra szólítom fel a főnököm nem rakja ki a szűrömet igen hamar?


Szerinted mi történhet? Meghunyászkodik és elismeri kamu volt az egész késős fegyelmi (mert az volt) vagy vállat von és kirúg?

2017. nov. 30. 10:32
 7/20 anonim ***** válasza:

Fatságra fatsággal válaszolj...ez csak takó játék.


Ha tudja igazolni hivatalosan, elismered.


Ha nem, akkor magát minősíti "kedves" főnök, de ha az a baja, hogy nem vagyok itt korábban térdelni maga előtt, mint xy, akkor ez így is marad, ha haragszik is;)

2017. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Ha tudja igazolni hivatalosan, elismered. "


De senkit se érdekel ám elismerem-e. Senkit. Fegyelmi kezembe nyomva mondták írjam alá mondtam nem írom vállat vontak akkor ne írd és leszarták. De azért a személyi anyagomba bekerült mintha aláírtam volna és ez ellen semmit se tehetek

2017. nov. 30. 11:11
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ki adhatja-e, de a rendszerbe nyom nelkul at lehet irni az idot, 5-10 perc kesest nalunk mindig atirtak ha valaki pl elaludt hogy a berszamfejtesnel ne legyen gond
2017. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"de a rendszerbe nyom nelkul at lehet irni az idot,"



ne röhögtess. Az ilyen rendszereknek épp az a lényege hogy felhőbe ment azonnal és sem belenyúlni sem törölni rekordot nem lehet.

Ehhez nem kell IT-snek lenni. Ha másképp lenne mi értelme lenne.


De ha szerinted bele lehet nyúlni hát akkor a főnök vajon miért nem nyúl bele és nyomja a képembe a meghamisított adatokat?

2017. nov. 30. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!