Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Át lehet vinni a szabadságot...

Át lehet vinni a szabadságot a következő évre? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert van több mint 10 nap szabadságom. Valahol olvastam, hogy nem lehet átvinni, viszont nálunk sokan átviszik, nem tudják kivenni az ünnepeknél és a munkáltató nem szól nekik hamarabb, hogy jó lenne kivenni. Ez mitől függ? Cégfüggő? Vagy valamilyen szerződés van rá?

Azt tudom, hogy akik októberben kezdték a munkát, azok átvihetik de március 31-ig ki kell venniük.


Szóval számíthatok arra, hogy a főnök azt mondja, december 4-én nem jössz be dolgozni, mert sok a szabadságod és ki kell venned minimum "akármennyit".

Mert ugye úgy tudom, hogy nem én veszem ki, hanem a munkáltató adja ki, tehát nem vagyok köteles nekik mondani, hogy sok a szabadságom adják ki és a munkáltató se jöhet azzal, hogy "De a munkavállaló nem jött szólni, hogy kell neki szabadság".


Ja és eszembe jutott, hogy párhete, ennél a cégnél csak másik részlegnél azt mondta neki a főnök, hogy szabadságra kell menned, mert sok a szabadságod.

Szóval ha nem szólok, akkor számíthatok arra, hogy még decemberben szól a főnök, hogy kötelező kivenned, ha nem is az egészet de pl. 5 napot?


Hogy van ez pontosan? Cégfüggő vagy szerződésfüggő?



2017. nov. 30. 15:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezt én is megszívtam így, nekem is 10 nap szabim van.

:D :D


Egész évben azt tolták nálunk, hogy decemberben holt időszak van. Erre most kiderült, hogy nem hogy dec. 15-től sem, de minimum 20 utánra tologatják mikortól lehetne menni.


Mondom, köszi, csak hogy eddig nem ezt mondtátok, nekem meg 10 napom van, szóval mégiscsak alsó hangon dec 15-től ki kéne vennem minimum vagy valami.


No mindegy, majd megoldják. :)

Viszont jó, hogy olvasom, hogy januárba ami beleesik egybefüggően, azt alapszabival is ki lehet venni.

Lehet,hogy akkor így lesz.

2017. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!