Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti tanulni szerettetek vagy...

Ti tanulni szerettetek vagy dolgozni szerettek jobban?

Figyelt kérdés
Hol érzitek jobban magatokat, a munkahelyeteken vagy régen volt jobb az iskolában? Hol volt jobb a társaság? Hol leltetek több olyan emberre akikkel szerettek lenni? És hol volt több olyan, akiket ki nem állhattok?
2017. dec. 7. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
most is melóba vagyok, netezhetek nyugodtan, a főnököm kedves, azt csinálom nagyjából, ami érdekel és még fizetnek is érte, nem kell megszakadni. a suli egy kínszenvedés volt, utáltam a tanáraimat, az osztálytársaimat, meg a tanulást :)
2017. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én tanulnék, hogy jobb életem legyen, mint a jelenlegi.

Csak ugye, ha fent kell magad tartani, akkor a tanulás luxusnak tűnik. De biztos megoldom majd valahogyan.

2017. dec. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A jelenlegi munkahelyem akkor is jobb, ha az egyetem és a gimi összes pozitívumát összeadom.

Annyi a feladatom, hogy bemegyek, elvégzem a dolgom, hazamegyek. Nem nyolc órában dolgozom, 10-12 is összejön néha. Viszont nem cseszegetnek hülyeségekért, nem kapok fekete pontot, ha ki van festve a körmöm, bármikor lemehetek az épület elé cigizni, ihatok munka közben egy korty vizet, vécére se kell kéreckedni. Nincsenek életunt oktatók, akik keresik a hibáidat. Ha mindent beleadtam, és csináltam valami jót, akkor megdicsérnek - én ilyet iskolában sosem tapasztaltam. Nem köteleznek arra, hogy emberek előtt tartsak semmitmondó prezentációkat, amik se engem, se az oktatót, se a hallgatóságot nem érdeklik. A társaság jó, az embereket ugyanaz érdekli, ami engem (nyilván ezért választottuk ugyanazt a szakmát). Jól el lehet beszélgetni néha a kollégákkal. Nem kell kovalens kötést tanulnom otthon, sokkal több a szabadidőm, mint suliban volt.

Ja, és ezért minden hónapban fizetést kapok ;)

2017. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A válaszokból ítélve a munkahelyemmel van gond, ezekszerint igenis vannak jó helyek. Pályakezdőként még nem volt alkalmam sok félét kipróbálni. Én imádtam a sulit. A középsulit annyira nem, de az egyetemet nagyon. Az a függetlenség, hogy a magad ura vagy, te irányithatod az életed, szervezed a napod, van autonomiád. Te döntöd el mikor ülsz le tanulni. A tanárok emberszámba vettek, nem éreztem a hierarchiát, partnerként tekintettek ránk. Ezzel szemben a munkahelyen minden megvan szabva, nem lehetnek saját ötleteid, irányítanak, az öregebb kollégák minősíthetlen stílusban parancsolgatnak, sok az értelmetlen, kultúrálatlan, kommunikáciora képtelen ember, akikkel nap mint nap együtt kell dolgoznod. Hogy is van ez?
2017. dec. 8. 13:53
 15/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, és egész életemre meghatározó élményeket szereztem a gimiben. Mégis gyűlöletes volt a matek miatt, amit sehogyan sem akartam megérteni, és a német tanárnő miatt a német órákra is gyomorgörccsel gondolok vissza a mai napig, pedig az óta eltelt már 20 év.

A főiskola már könnyebben ment, pedig az több időt kötött le. Ami miatt mégis azt mondom,hogy rosszabb volt a tanulásos időszak, az az, hogy ezekben az években volt a legnagyobb igényem az anyagi jólétre, viszont az időbeosztás miatt nem tudtam dolgozni iskola mellett. Míg mások kocsmáztak, csajoztak, addig én a koleszban a hasonló balfékekkel néztem a meccset. Iszonyú csóringerként vergődtem végig a főiskolás éveket, használt göncök, szaftos rizs a menzán, az összes ehetetlen lecsókolbászt megismertem, amit az ezredfordulón idehaza forgalmaztak. Az első munkahelyem még úgy is határtalan felüdülés volt az iskolás évekhez képest, hogy a diplomás minimálbért-akkor még volt ilyen- kerestem.

2017. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Egy újabb indok arra, hogy a munkahely csak azért jobb, mert van pénzed és nem kell nélkülöznöd, de vonatkoztassunk el a pénztől, és koncentráljunk a szociális közegre. Tegyük fel, hogy milliárdosok vagytok akkor mit választanátok a sulit vagy a melót? Hol érzitek magatokat jobban?
2017. dec. 10. 17:57
 17/21 anonim ***** válasza:

Milliardoskent egyikse. :D

Korabbi munkahelyeknel a sulit irtam volna. Jelenleg fel napot, sot volt ra pelda hogy egesz 8 oraba csak a telefont nyomkodtam, tv nezes kozben, ha a fonok epp szabadnapos akkor mindezt agybol, egesz jo fizuert. Ilyen feltetelekkel hulye lennek a suli padjait valasztani, valami eletunt tanarral.

2017. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Akkor biztosan valamilyen MLM rendszerben dolgozol :D
2017. dec. 10. 21:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Milliárdosként a jelenlegi helyemen lennék.

Nem muszáj ám leragadni az első (néhány) balf.sz társasággal, és siratni magad.

2017. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ugyan. Egyszeru tizedes vagyok, de nem a Honvedsegnel.
2017. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!