Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik egyetemre jártatok,...

Akik egyetemre jártatok, esetleg több diplomátok is van. Hány évesen kezdtetek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Hány évesen kezdtetek el úgy tudni pénzt keresni, hogy meg is éltetek belőle, és nem krumplistésztát kellett enni a hó végén minden nap, mert másra nem volt. Hanem pl fent tudtátok tartani az albérleteteket önállóan. Ha elromlott a hűtő, nem kellett rá kölcsönkérni, hanem tudtatok venni egy újat (persze, nem többszárezres hiperszuper darabokra gondolok, csak egy átlagos darabra).

Egyesek szerint gáz, ha valaki 26 évesen még nem dolgozott, mert tanult. Hiába mester diploma, mellette egy másik diploma is, felsőfokú nyelvvizsga, folyamatban a második nyelvből is a nyelvvizsga. Csak megy a köpködés, fröcsögés, hogy bezzeg nekem ennyi idősen már saját lakásom volt, abból, amit megkerestem stb...

De ahogy én körülnézek (a baráti körömben sok a 25-28 éves) még nem dolgoznak, sőt! Tanulnak. Aki dolgozik is már, az is idén kezdte, és tök keveset keres még kezdő fizetésként.

És nem elkényeztetett, gazdag családból származó emberekről beszélünk. Sőt, többségük inkább nehéz anyagi körülmények közül való. Viszont szívvel-lélekkel tanultak az elmúlt években és éjjel-nappal.


2017. dec. 2. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Én olyan 26 voltam mikor gyakornokként elmentem egy kivitelező céghez. Akkor jöttem rá hogy ez az irány érdekel, és nem az a szerencsétlenkedés amit egyetemen csinálok. Azóta sincs diplomám, viszont a tudásom felhasználom és egészen jól is keresek vele.


Korábban egyeteme a "tervező gyakorlatok" során az irodák nagyjából közölték hogy pénzt azt ne várjunk, mert "a tudás amit adnak többet ér". Ami végül is igaz mert legalább megtudod hogy miért nem akarsz majd náluk dolgozni. Illetve diákmunkára jártam, de az nagyjából arra volt elég hogy ne dögöljek éhen.


Most vagyok 28, gyakorlatilag 1,5-2 év munkával összehoztam 3,5 millió megtakarítást, visszafizettem a diákhitelem és nem kell spóroljak a mindennapok során sem.


Utólag belegondolva viszont simán elmennék és csinálnék egy jó szakmát vagy jobban ráfeküdnék fiatalon az IT-s területre, nyelvtanulásra. Akkor most nem albérletben laknék hanem saját házam és autóm lenne.

2017. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondok, hogy nem azt kell nézni, hogy "mások szerint" mi a gáz, meg mi nem.

Mint ahogy azokra sem kell sok energiát pazarolni, akik a kádári szocializmust hasonlítgatják a jelen rendszerrel.

Ha az alapján alakítom az életem, hogy mások szerint hogy "kell" élni, akkor kőműves vagy gyári munkás lennék. Lehet lenézni, de elismert informatikusként nem tud meghatni az, hogy egyesek szerint 16 éves koromtól a gyártósor mellett kéne robotolnom, nulla előrelépési lehetőséggel.

2017. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

19

Egyetem alatt is dolgoztam

2017. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
26 voltam, de már előtte az egyetemen is dolgozgattam azaz korrepetáltam.
2017. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
21 évesen. Egyébként most vagyok 28, levelezőn tanulok, de most megyek ki egy szemeszterre külföldre, mert elnyertem egy ösztöndíjat. Fura lesz, hogy ott csak a tanulás lesz a dolgom. Szeptembertől meg remélhetőleg egy új, szakmaibb helyen fogok már dolgozni.
2017. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!