Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenhol megszokott, hogy...

Mindenhol megszokott, hogy kutyaként kezelik az embert 5-700 forintos órabér mellett?

Figyelt kérdés

Minimálbérért dolgoztam eddig iskola mellett egy gyakorlati helyen, nemrég felmondtam és diákmunka iskolaszövetkezet jelentkezett telefonon, hogy ahova jelentkeztem dolgozni, oda náluk kell, hogy tag legyek, ők a közvetítők. Oké, már aznap ajánlottak is egy ideiglenes melót, mondtam, hogy rendben, elvállalom. Bementem regisztrálni másnap a szövetkezetbe, láttam, hogy vonnak le valami díjat a fizetésből majd, 1000 forintot. Oké. Mondja a csaj, hogy na, akkor lenne meló 3 napig az X helyen. De mondom Y-t mondtál a telefonba, X a város másik végében van.. Tagadta, hogy azt mondta, mindenesetre elvállaltam ott is a munkát. Kimentem a helyre, persze amúgy 600 forintos nettó órabérért egész nap pakolni 20 perc szünettel 6 órában, telefont nem használhatsz, illetve nem szólnak, ha lejárt a munkaidő, ékszereket, órát le kell venni, így nem is tudod, hogy vége van-e a napnak, viszont, ha 1 perccel korábban is végzel, már vonják le. Mindegy, bementem, mondtam, hogy ki vagyok, ki küldött és miért jöttem. Első 2 mondat kioktatás volt, "Nem aha, hanem igen". Így kezdték. Meglepődtem. Még be sem mutatkoztak jóformán és már lealacsonyítanak, pedig nem egy 3 diplomás emberrel beszélgettem. Aztán közlik ott helyben, hogy vegyem fel a pólót, illetve, hogy mivel elsőre jöttem, nem kapok fizetést. Ja.. Mondom erről nem volt szó. "Ha nem tetszik, akkor lehet menni." Hát, én eljöttem. Az iskolaszövetkezet sem tájékoztatott semmiről, hanem ott helyben szólnak, hogy amúgy nem kapok fizetést, illetve még ugye majd vonnak is le tőlem 1000 forintot a szövetkezet.

Most nagyon meglepődtem, az eddigi munkahelyeim normálisak voltak, persze volt mindenhol idétlen ember, de ez.. Megszokott?


2017. dec. 7. 11:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%
#4, te jól tükrözöd a magyar munkavállalók főbb peoblémáját és h miért kell szarérthugyért dolgozni a többségnek. Semmi életcélod,egy szelet csokiért megvehető vagy, igazi birkaként nyalsz aprópénzért a rabszolgatartóidnak akik nagyon jól élnek a verejtékedből,elhitetik veled pár kamu jó szóval h egyenrangúként kezelnek közben meg jót röhögnek rajtad és kihasználnak. Ez a baja a magyarnak,némelyik még örül is az éhbéres rabszolgaságnak és hagyja teletömni a fejét a "nincs jobb,jobb mint a semmi meg az erre vagyok képes csak" szar dumaval. Egészséggel kapard a főnikéd előtt a port,legalább a cigi kávé meg van.
2017. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a 4 arra gondolt hogy, nem hányingerrel megy be dolgozni mert jó a környezete ami nem pénz kérdése hogy, nem bunkózunk a kolegákal mert főnök vagyok.
2017. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ez nem normális és én is elmentem volna, de csak miután le tirpák köcs*g-özöm és valami kárt okozok a munkaterületen.


Én is diákmelós vagyok konkrétan 658ft nettó órabérért, a feletteseim mind előzékenyek és jófejek, ma pl. 3 órát késtem mert elaludtam, és felajánlották hogy ha aznap ledolgozom fel se jegyzik, aminek eleget tettem. Az általad leírt tajparaszt főnök nem reprezentálja a magyar munkaadókat sem a magyar mentalitást, csak önmagát és a környezetét.

2017. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!