Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyet akarsz váltani,...

Ha munkahelyet akarsz váltani, és a keresgélés végére két ajánlatot is kapsz, amik egyformán jók lehetnek, mi alapján döntöd el, melyiket választod?

Figyelt kérdés

- otthonról az utazási idő egyforma

- szakmai fejlődési lehetőség mindkét helyen van (az alap cél ez volna, és a váltás fő oka is ez, hogy a jelenlegi helyen nincs lehetőség erre)

- mindkettő stabil cég

- mindkét cégnél jó a béren kívüli juttatási csomag és a bérezés is hasonlóképp jó

- az egyik már indulásnál szakmai, új terep, a másik nem szakmai, inkább a korábbi tapasztalatoknak felel meg, de ha valaki már bekerült a céghez, könnyebb szakma felé orientálódni


2017. dec. 8. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy szakma esetében nem mind1, hogy kedveled/imádod csinálni, vagy fél évig érdekes, utána gyomorgörccsel kelsz minden reggel...

Azt válaszd, amelyikhez ténylegesen kedved is van... ha mindkettő ilyen, tapasztalatom szerint 50 essel a legjobb pénzfeldobással dönteni.

2017. dec. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt, ahol nem kell eloszor szakman kivuli munkat vegezni.


Nem teljesen ertem a kerdest, valami manager allas elott kell a "kesobbi beosztottjaiddal" dolgozni?

2017. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha minden paraméter hasonló, akkor a főnökségről (és ha ismersz leendő munkatársakat, akkor a róluk) alkotott benyomások alapján döntenék.
2017. dec. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én az állásinterjúk után mindig kértem, hogy vezessenek körbe. Itt bemutatták az ott dolgozókat, megnézhettem a helyet, több időm volt kérdezni, feloldódni. Bár, ha van 50 másik jelentkező, akkor nincs ilyenre lehetőség. Én nem meghirdetett állásokra szoktam pályázni, így mindig csak egyedül voltam :D . Amúgy kiemelkedően jó ajánlásaim vannak előző munkahelyekről, ami sokat számít.


Befolyásolna: a szabadidő, leendő főnök, fiatalos csapat, közös munkahelyi rendezvények, megérzés, első benyomás.


Ha így sem tudod:

.

Én azt választanám, ami a szakmámba vág, de még nincs benne tapasztalatom, hogy abba is beletanuljak. A későbbiekben jól jöhet, ha több dologhoz is értesz.



Bárhogy is lesz, mindenképp kedvesen utasítsd vissza a másikat, hátha a végén mégis náluk kötsz ki.


Amúgy sok sikert! ;)

2017. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én bevennék még egy szempontot: milyen a hangulat, a kollégák, a közvetlen főnök, a munkakörülmények - már ha volt lehetőséged az interjú folyamán ezeket is felmérni.
2017. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen szempontot mondtál amiben eltér a két ajánlat, így értelmes választ nyilván ezen szempont alapján lehet adni, akkor pedig, ahol egyből szakmában dolgozhatsz.


Bár nem teljesen világos, eddig nem a végzettségednek megfelelő munkát végeztél?

2017. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Két lehetőség adódott mostanában, mindkettőre jó esélyek vannak, azért próbálok előre gondolkodni, hogy ha fennállna az a helyzet, hogy mindkettő bejön, valamelyik mellett döntenem kell.


Mindkettő esetén vannak pozitívumok és negatívumok. Nem dolgoztam még kifejezetten szakmámba vágó munkakörben (bár eddig is rám sóztak szakmai feladatokat, kéréseket), de szeretnék, és nem csak azért, mert tanultam. A szakmai viszonylag újdonság lenne számomra, mert igaz, hogy eddig is rám sóztak dolgokat, nem tudom, milyen célzottan abban dolgozni. Ez lenne az első eset, hogy komolyan vesznek egy ilyen munkakörrel, és nem akarom elszúrni. A másik helyre bejutni nehéz, de ha már valaki bent van, "kikupálják" maguknak, lehet pályázni a belső állásajánlatokra, több az esély szakmába átkerülni, mert már ismerik az embert, és aki hajlandó tanulni, az ha később máshova megy, megállja a helyét. Mindkét cég jó referencia, nagy projektekkel, támogatott pályázatokkal.

Az interjúzás mindkét helyen kicsit furcsán indult, hátrányból indultam a tapasztalataim miatt, és elsőre olyan is volt a reakció, hogy úgy éreztem, ezekből sem lesz semmi, de mindkét helyen volt mégis valami, ami miatt ismét megkerestek, hogy menjek be.


A jelenlegi helyen nem akarok maradni, jóban vagyok a kollégákkal, de nem csak az a bajom, hogy nem vitt sokkal közelebb a szakmához, hanem a vezetőség hozzáállása a dolgozókhoz, a lehetőségekhez, lehetne ebből egy jó cég is, de olyan kapkodós az egész, nem érzem a stabilitást, és mennek a saját fejük után. Csak addig vagyok itt, amíg nincs jobb, de addig is fizetni kell a számlákat.

A munkanélküliség nem opció, egyedül tartom el magam.

2017. dec. 8. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtál újabb konkrétumot. Milyen szakmáról van szó? Ha nem titok a cégeket megírod? (Akár privátban is)

De úgy látom te a második verzió felé hajlasz...

2017. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"Bár nem teljesen világos, eddig nem a végzettségednek megfelelő munkát végeztél?" - Már szakmai gyakorlatot is nehezen találtam, de folyamatosan próbálkoztam, eddig nem jártam sikerrel, valamit dolgozni kellett, nem lóghattam a szüleim nyakán várva a csodát ki tudja, meddig, így mindig mentem oda dolgozni, ahova felvettek, és próbáltam egy kicsit szakmaibb feladatokat is megcsípni. Ezt nem mindenhol díjazták, de szakmai munkakörbe ott sem helyeztek át, ahol örültek neki, hogy tudok valami mást is. Egy másodállást sikerült megcsípnem távmunkában az egyik volt munkáltatómnál, ahol örültek a plusz ismereteimnek, ezt most is csinálom.
2017. dec. 8. 20:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Most nem tudom, egy kicsit stabilabbnak érzem a másodikat, mert kevésbé lenne ott a munkanélküliség kockázata, de az első is nagyon bejöhet, ha a próbaidőből jól jövök ki.
2017. dec. 8. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!