Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha jelenlegi összes szabadnapo...

Ha jelenlegi összes szabadnapomat elhasználom november közepéig és november közepétől munkahelyet váltok, a november közepétől kezdve nem kapok szabadnapot/-okat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy munkahely váltás esetén az előző munkahelyen lévő szabadnapjaidat nem viheted át a másik munkahelyedre.
2017. nov. 18. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a munkahelyed szabalyozza a fizetett szabid, hanem a hatalyos torveny. A szabit idoaranyosan veheted ki, tehat novemberig nem veheted ki az egesz evit, vagy ha megis kivetted, a munkaszerzodes megszunesekor az idoaranyos kulonbozetet vissza kell fizetned keszpenzben, hiszen az a ceg penze volt. Ezaltal mindig a neked jaro egy evnyi Fsz. idoaranyos reszet viszed az uj munkahelyre.
2017. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A két ünnep között hagynék 3 napot, viszont addigra már munkahelyet szeretnék váltani - viszont a jelenleg fennmaradó néhány szabadnapomat kihasználnám, ha már váltok. NIncs egy évnyi szabadnapom, csak egy kicsivel több, mint 3. :)


Én eddig úgy tudtam, hogy ha új helyre kerül az ember, attól a naptól kezdve kikalkulálódik egy bizonyos mennyiségű szabadnap.

2017. nov. 18. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne úgy megbeszélni, hogy az előző munkaszerződésed, amikor lejár, ahhoz képest 3 napra kezdődjön az újabb, és azzal a dátummal aláírni. Így 3 napig nem kell dolgoznod és nem a szabidból fogynak a napok, persze erre a 3 napra nem jár akkor fizu sem, mert akkor nincs munkád se itt, se ott.
2017. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A részarányosan járó szabadságokat gond nélkül kiveheted. Az új helyen pedig újra kezdődik a számolás, de próbaidő alatt nem biztos, hogy kiveheted az erre az évre járó szabadságokat, viszont március végéig úgy tudom, ki kell adni.
2017. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát például ha évi 24 nap szabid van, akkor november közepéig jár 21, november közepe után pedig 3 (ezek kb számok, mert napra pontosan ki kell számolni, hogy hány napot dolgoztál ott). Ha az első helyen 21 napnál többet veszel ki, azt leconják az utolsó fizetésedből.
2017. nov. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! :)
2017. nov. 19. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!