Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék jobb pedagógus?

Hogyan lehetnék jobb pedagógus?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kezdtem el dolgozni óvópedagógusként, teljesen kezdő vagyok. És mit ne mondjak, eléggé nehéz szakma. Nem nagyon hallgatnak rám a gyerekek, ha elmondom 100x,hogy mi a feladat, csak azért se csinálják. El vagyok keseredve, ugyanis nagyon szeretem ezt a szakmát, de mégis nehéz. Kiscsoportos gyerekekkel vagyok.
2017. dec. 8. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem ezt kellett volna megtanulnod, nem ezért kaptad meg ezt a végzettséget? Nem degradálásnak szánom, csak mi nem fogunk tudni egy ilyesmire válaszolni, nem vagyunk szakmabeliek. Nyilván a tudás ott van a fejedben, csak át kell ültetni gyakorlatba, és a tapasztalat ami igazán számít. Lépésről lépésre ki fogod kísérletezni, hogy milyen típusú gyerekeknél mi használ, meglesznek a saját módszereid, trükkjeid. Adj magadnak időt ehhez, és ne kételkedj magadban. Kérj tanácsot az idősebb kolléganőktől ha van ilyen. Vagy esetleg valami online csoportban, ahol ilyen munkakörben dolgozó emberek vannak. Konkrétabb dolgot nem tudnék mondani, nem vagyok oda a gyerekekért.
2017. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek sokkal kevesbe tudjak kontrolalni a figyelmuket mint a felnottek.


Olyan feladatokat adj nekik, ami kozel allnak hozzajuk, legyenek jatekosak, ha teljesitenek valamit kapjanak erte jutalmat.


Ha egy feladat nem erdekli oket, akkor probalj masikat, folyamatosan keresni kell azt a szintet ami kihivas de nem tul nehez.

2017. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, én ezzel teljesen tisztában vagyok, viszont az oviban van egy bizonyos napirend, amit be kell tartanunk. Tehát, ha össze kell rakniuk a játékokat, akkor nem játszhatnak.


Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.

2017. dec. 8. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!