Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakör módosítás után kell...

Munkakör módosítás után kell felmondási időt töltenem?

Figyelt kérdés
Eddig betanított munkás voltam és most gépbeállító lettem. A munka viszont nem tetszik és kaptam jobb ajánlatot is máshonnan. A munkaszerződésem 1 hónapja módosították gépbeállítóira. Ebben az esetben is le kell töltenem a felmondási időt?
2017. dec. 12. 11:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyiben az 1 hónapja készült munkaszerződésed nem tartalmaz próbaidőt, úgy természetesen le kell töltsd a törvény által előírt felmondási időd.


A munkáltatód saját döntése alapján eltekinthet a felmondási idő letöltésétől, ebben az esetben leszámolsz és akár másnap kezdhetsz az új helyen. Viszont a munkáltatód még a te beleegyezéseddel sem tekinthet el attól, hogy kifizesse a felmondási időre járó munkabéredet.

2017. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!