Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mennyire jogos egy főnöktől...

Ez mennyire jogos egy főnöktől, mondhat ilyet?

Figyelt kérdés
Egy hónapja helyezkedtem el egy új állásban. Nagyon örültem hogy váltani tudok. Azonban előjött a gond. Eleinte próbáltam nem bántóan felfogni. Végül is talán a 20. napja lehettem ott és a főnököm bejött az irodába, persze van egy stílusa de ugye senki sem tökéletes címszóval ezen próbáltam magam nem is idegesíteni. Végül az lett belőle szó szerint közölte hogy én idegesítem őt x dolog miatt, személyiségre utalva hogy változzak meg. Amiről egyszerűen ilyen vagyok. Ezt anno régebben is mondta, van az hogy amikor mindegy mit csinálok beleköt. Múltkor egy"e" betű miatt kaptam nyelvtan órát. Ez se semmi 5. Nap üvöltött velem egy másik kolléga előtt aki már megjegyezte hogy nem normális ez a no. De ilyen hogy idegesítem xdologgal változzak meg mert ez így nem lesz jó ilyet jogosan mondhat?
2017. dec. 18. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miután nem tudjuk, hogy mi az az x dolog, így nem tudunk válaszolni a kérdésedre!!
2017. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én/mi nem vagyunk ott, nem tudom, hogy mit csinálsz, hogyan viselkedsz, így nehéz bármit is mondani.

Nekem is volt ilyen felettesem, mindenbe belekötött, a kákán is csomót kötött. Idegesítette ahogy állok, ahogy nevetek, ahogy beszélek, ha ültem az volt a baja, ha álltam akkor minek állok, ha rá mosolyogtam, akkor az volt a baja, ne rá mosolyogjak, felzaklatta ha be voltam dezodorral fújva, parfümözve, semmi nem volt jó, semmi nem volt a kedvére való. Egy hülye volt, meg én is, hogy már az első nap után és nem burítottam rá az asztalt !

2017. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt olyan főnököm, aki belekötött mindenbe, még abba is, hogy hogyan lélegzem. Nem is javasolta a próbaidőm végén, hogy meghosszabbítsák a szerződésemet. De az osztályvezető behívatott, és közölte, hogy ő nem ért egyet, mert inkább csak valami "női féltékenységet" lát emögött, és mégis maradhattam. Onnantól kezdve viszont egy csapásra normalizálódott a viszonyunk. Vannak olyan emberek, akik nem annyira nyitottak, és nehezen fogadnak el másokat (más kérdés, hogy az ilyen nem való főnöknek).

Nem irigyellek most, mert az új munkahely eleve egy stressz, hát még egy ilyen kukacos főnök. De ha nagyon elviselhetetlen, próbálj meg keresgélni másfelé.

2017. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az x nagyjából annyit jelent ha kérdezek

meggyőződése hogy én nem figyelek rá nem hajtom végre az utasításait stb

Ha meg nem kérdezek az a baja mert ugye 3 hét után ki kellene a gondolatait találni. Az hogy napi 2x értekezlet ott vagyok időben hogy napi 2x ellenőrizzem le a postát.megteszem. ha elmegyek fénymásolni 10 perc után hogy hol vagy már mi tart ennyi ideig ha ebéd időben eszek és hamar végzek akkor nem kell ám ezt így csinálni ebédelj de ha meg hosszan eszek.... max 2 szenya az ebedem sokszor. Ha kérdezek akkor nem értem. Ülök a szgep előtt odajön munkával kapcsolatba ezt ide meg oda írd ne kattintgassak már össze vissza figyeljek rá már nagyjából ilyenek. És persze hogy feszültebb az ember. Akárhányszor beszélsz inkább ő beszél kompromisszum képtelen

2017. dec. 18. 12:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Az "e-betü"-böl kiindulva valószínüleg nagyon helytelenül beszélsz (vagy akár trágárul is), és ez adott esetben jogos kifogás részéröl.

De amíg nem írod le konkrétan, min kellene változtatnod, addig nem lehet pontsan válaszolni sem.

2017. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan szerinte nem figyelek rá nem hajtom végre az utasításait ilyenekből akad. Igen ez az ami a személyemben idegesíti ezt kerek perec megmondta nekem, változzak meg ez így nem lesz jó mivel ugye én idegesítem. Ő dönti el maradhatok e vagy sem. Hát itt majdnem ráborítottam az asztalt. Hagytam magam. Inkább tpre jöttem. Szóval mindegy mit teszek vagy mit sem.
2017. dec. 18. 12:52
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Most még próbaidő alatt szépen el kellene vele beszélgetni... akár egy kicsit arrogánsabb stílusban, kérdőre vonni, hogy ezt miért csinállja és meddig szándékozik csinálni, valamint, hogy szeretné e a te munkádat, és a továbviakban hagyja e végezni, vagy csak egy csicska rabszolgára van szüksége... egy ilyen veszekedős beszélgetés után 3 dolog történhet... leszámolsz próbaidő alatt, kirúg próbaidő alatt, vagy megbeszélitek a gondjaitokat egymással és megpróbáltok közös nevezőre jutni próbaidő alatt... és ha nem megy, még m8ndig leszámolhatsz, vagy kirúghat.
2017. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
"E" betű annyiból indult, hogy a tanács elnök vagy tanács elnöke. Ettől úgy gondolom nem kell a másikat jóformán nyelvtani analfabétának titulálni. Az ő írásában is találni hibát, ahogyan mindenkiében lehet vagy van.
2017. dec. 18. 12:57
 9/14 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vele többször beszélni kedvesen konkrétan. Mindegy neki csak a saját verzióját hajtja tovább. Ő már elkönyvelt ilyennek. Sajnos határozott idejű szerződésem van 3hónapos.Ebből 20 nap is így zajlott le idegi agyrém. Kb.3 napom óta már ez megy. Jelenleg tp alatt vagyok. Szerintem megoldódott már, de még igaz nem tudja, hogy műtétre vagyok kiírva.
2017. dec. 18. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez változni NEM FOG CSAK ROSSZABB LESZ! Nem terveznék hosszú távra.
2017. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!