Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy érdemesebb távozni ebben...

Hogy érdemesebb távozni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Régóta egy munkahelyen dolgozom, sőt nagyon régóta!:) Sokáig jól teljesítettem(tünk), de mára már nem lehet eleget tenni a főnök, és az adott munka elvárásainak.


A vezető beszélt velünk, mi közöltük, hogy nem bírunk többet. Tudomásunkra jutott, hogy keresik az utánunk következő munkaerőt, akik külföldiek, mert ők nagyobb teherbírással rendelkeznek.


Ti felmondanátok, vagy továbbra is végeznétek a munkát ahogy eddig, és megvárnátok, hogy ők küldjenek el? Hogy járnánk jobban?


2017. dec. 18. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég régóta vagy ott, érdemes megvárni, míg rendes felmondással elküldenek, mert akkor jár a végkielégítés.
2017. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Régóta vagyok ott, 21 év sajna. Bár ismerve a céget(cégvezetőt), nem könnyen fizet végkielégítést. Talán egyet tudok, az is peres úton történt. Nem tudom, lennék e elég kitartó ehhez?! Attól tartok, hamarabb elüldöznek cseles úton. Gondolok itt szankciókra, pénzmegvonásra, stb. Köszi azért.
2017. dec. 18. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem leírtakhoz...


Milyen külföldi munkaerő?? Román? Ukrán?

Nem lenne egyszerűbb ha megmondanák kerek perec : ez van.

Máshonnan lesz munkaerő.

Szerintem kevesebbért is elvállalják, különben mi a frászért lenne ez a hajcihő??

2017. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megmondtuk kerek perec, hogy ez van, ez a max. amit bírunk. Nem fogod kitalálni, de a külföldi munkaerő, nem más mint India.:D


A konkrét munkáról most inkább nem beszélnék. Természetesen jóval olcsóbb munkaerő lenne, de mégsem ez a legfőbb szempont. Ez a jellegű munka, már egyáltalán nem derogál honfitársainknak. Gyakorlatilag lehetetlen találni mást, mi pedig már nem bírjuk.

2017. dec. 18. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad beletörődni abba, hogy nem fizet, be kell perelni. Ne hagyjátok magatokat!
2017. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt még egy " ország " amire saccoltam, de nem az India.

( nem írom le, mert lepontoznak ).

Mellesleg hogy a fenébe van ez?? Vannak diplomás munkanélküliek, és külföld... a világ másik végéből hoznak be dolgozókat??

Persze lakahatás, I osztályú helyen. Mert hát valahol laknia kell.

Ők meg szinte azonnal kapnak fedelet a fejük fölé.

Nekünk akik ide születtünk, sok év mire saját hajlékunk lesz.

2017. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg a szalkai hoyában dolgozom. Eddig aki fel mondott mindhez hozzá vágták hogy "van helyettetek 100" Amióta a környéken nagyobb cégek is megjelentek és többet is ígérnek, ugye mi 120E ft dolgozunk 4 műszakban. A Rosenberg pedig ígért 180E ft-t + szabad hétvégét vagyis 3 műszakot azonnal felmondott tőlünk 6 ember a többi 3 műszkaból pedig 9;12;4 ezen kívül mindben maradtak akik még gondolkodtak. De azok is leléptek. Mostmár nem mernek fenyegetőzni ezzel. :D Nem mellesleg hogy a főnökség és a HR részleg annyira lenéző, bunkó parasztok. Ebben az évben január 2.-án oda mentem egy nagyobb tömeghez ahol álltak területvezetők is és főterületvezetők is ugye mindenkivel kezet fogtam és mondtam hogy boldog új évet az egyik kivételesen fintorogva nézett rám és ki sem nyitotta a száját. :D Követelőzni bezzeg tudnak 8 általánossal. Igen a fő területvezetőnknek 8 általánosa van és semmi más. :D Nem tud magasabb szintre lépni mivel ahhoz már érettségi kellene. :DDDD Eléggé kínos. Köpedelem ami nálunk megy. Semmibe nézik az embert.
2017. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!