Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetem mellett lehet dolgozni?

Egyetem mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
ELTE gyógypedagógiára járok. Év közben nincs nagyon számonkérés, csak vizsgaidőszakban. A szüleim támogatnak, és koleszos is vagyok (ami 10 e/hó), de mostanában nagyon sok kiadásom volt/van/lesz, hogy beszállnék a költségekbe. 4 év után elromlott a telefonom, szemüveget kell csináltatni, nyaralásra gyűjtök a barátommal, illetve van 2 fogam, amit magándokival akarok rendbe hozatni. (Ahol élek kisvárosban nincs is TB-támogatott doki). Szerintetek kivitelezhető? Kb. 4 szemináriumom lesz, az előadásokat eddig is kihagytam, semmi hátrányom nem lett belőle. 20/L
2017. dec. 18. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha belefér az idődbe, akkor persze, lehet dolgozni egyetem mellett.

Neked kell beosztani és úgy csinálni,hogy jó legyen.

Ha az előadásokat úgyis kihagyod, hogy nem dolgozol, akkor a munkát tudod akkora időzíteni, amikor csak előadások vannak.

+ hétvégén is lehet dolgozni.

De akár szemináriumos napon is be tudsz vállalni munkát, ha belefér az idődbe.

Pl ha délelőtt van óra, akkor egy délelőttös munka beleférhet.

Szerintem próbáld meg, de ne vállald magad túl az elején.

Tényleg annyit dolgozz, amennyi még nem megy a suli rovására.

Az a néhány ezer forint nem ér annyit, hogy csússz miatta.


Másik tipp,hogy olyan munkát is kereshetsz, ahol lehet munkaidőben tanulni is.

Pl ruhatáros munkák, recepció, portás..

Nem mondom, hogy mindegyiknél garantált, de ki lehet fogni olyat is, ahol jó pár órát csak ülsz a nap folyamán és simán tudsz tanulni is.

Így még akár vizsgaidőszakban is lehet dolgozni, ha jó munkahelyet találsz.

2017. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet :) Már gimnazista koromban dolgoztam. Pl 4-10 vagy 6-10 ig kb 2 naponta és hétvégén is. Mindent meg lehet oldani ha nagyon akarod. Koleszosként meg még olcsóbban is jössz ki :)
2017. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én jog mellett dolgozom 16 órában, úgy hogy minden héten 3-4 zh-t írtam szorgalmi időszakban. Remelem csak vicc volt ez a kérdés...
2017. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Lehet ha össze tudod hozni úgy az idődet. Szakfüggő meg emberfüggő. Nekem muszáj volt és az első 2 évemben reggel 8-este 8ig órám volt, éjszaka meg hétvégén 12 órában toltam. Le is amortizálódtam de nem akartam éhen halni. Utána ahogy kevesebb tárgyam lett, tudtam többet is dolgozni de olyan nagyon ritkán volt hogy nappal is legyen szabad 8 órám, így maradt az éjszaka meg ott többet is fizettek.

Én mindig úgy csináltam hogy amikor kikaptam az órarendet, kiszíneztem zölddel a szabad órákat és néztem hogy hova tudok úgy műszakot tenni hogy 2 műszakos nap között kicsit alhassak. Nyarakat és vizsgaidőszakokat végigdolgoztam. Szóval ha okosan csinálod akkor kivitelezhető, én mindent ebből álltam, kolit, kaját, ruhát, szükség esetén szintén a szemüveget és fogorvost. Ha nem fenyeget a veszély, hogy meló nélkül nem tudsz megélni, akkor nyilván nem is muszáj a legszarabbat elvállalni ami jön, válogathatsz is, főleg Pesten.

2017. dec. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! A gyógypedagógia úgy tudom, épp olyan szak, ami mellett pláne, van olyan ismerősöm is, aki ugyanide jár, és dolgozik suli mellett. Szerintem 20 évesen,ha az illetőnek lenne kapacitása dolgozni, de inkább lazsál,az elég nagy lehúzás a szülőknek, na meg később jól jön, ha nem úgy mész egy interjúra, hogy nemhogy a szakmában, de még munkát sem láttál közelről.
2017. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!