Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fura kérdés vagy mégsem? Ti...

Fura kérdés vagy mégsem? Ti féltitek a munkahelyeteket a gépektől?

Figyelt kérdés

Mint sokan hallották, az egyre okosabb robotok egyre több munkahelyet fognak elvenni az emberektől, legyen ez szakmunka vagy diplomás.


Ti mit gondoltok erről? Tanulnátok mást ha most kezdenétek(ha igen mit)?

Bármilyen felvetés, érvelés érdekel e téren.



2017. dec. 20. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én nem mert így sincs akkora veszteni valóm, hegeszteni már most is hegeszt robot, de oda is kell az emberi felügyelet, macerás, meg kis helyen történő munkára meg nem fognak robotokat fejleszteni nagy pénzekért.



Egy targoncás munkáját pl nem igen fogják tudni megoldani úgy mint ahogyan az ember dolgozik vele. Nekünk van alternatív megoldási lehetőségünk, a robot meg úgy cselekszik amilyen programhoz van állítva.

2017. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Volt erről a témáról egy remek előadás a Kutatók Éjszakáján idén Milyen skillekre lesz szükség a jövő munkahelyein címmel.

A mesterséges intelligencia fejlődésének mértékéről még most is vitatkoznak a szakik, és ugye a kritikus pont az lesz, amikor az eléri az emberi intelligencia képességeit, mivel onnantól magát tudja fejleszteni, s míg az evolúció minket emberek elég lassan fejlesztget, a gépeknél ez pár óra (sőt) is lehet, és egyszerűen a „fejünkre nőnek”. (A fene tudja, hogy akkor mi lesz, a Terminátor kora jön el, vagy a gépek intelligensebbek lesznek az embereknél, és a béke korszaka?)

A pasas az optimista vonalat képviselte, szerinte ahogy régen, az ipari forradalom idején is túlélték az emberek a gépek térhódítását, most sem kell attól tartani, hogy teljesen munka nélkül maradunk – csak alkalmazkodóképesnek kell lenni. Az alkalmazkodáshoz rugalmasság, az élethosszig tartó tanulásra valón képesség és fejlett soft skillek szükségesek, utóbbi fogja megkülönböztetni az emberi és a gépi munkaerőt.

2017. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Érdekes felvetés hogy előbb utóbb a gépek nem csak az emberek munkáját hanem a helyüket is elveszik.

Hiszen mi emberek főképp az egyénben/falkában gondolkodunk, amíg a gépek képesek bolyban gondolkodni.

Ezt mire alapozom? Képesek agyunk úgy termékeket gyártani hogy azok direkt hamar tönkremenjenek csak azért hogy forgalmat generáljunk.

Ezt mindenki tudja hogy hülyeség, sőt... a nyersanyag nem terem újra a semmiből.

Ha a gépek egyszer öntudatra ébrednek érdekes lesz.


Amúgy igen az élethosszig tartó tanulás, de bizonyos munkaerőket teljes mértékben kiszoríthatnak a piacról nem? Ha pedig lesznek emberhez hasonló gépek amiket feladatokra taníthatnak pl autó szerelés stb, akkor a 7 milliárd ember mivel fog tengődni, ha rengeteg munka odalesz?

2017. dec. 20. 21:54
 4/19 anonim ***** válasza:

ha elveszi a munkahelyedet akkor vagy ingyen ad mindent ami király élet vagy nincs kinek termelnie mert nem veszik meg


egyre jobbra számítok, ahogy ez a gubanc letisztul szinte csak robotokra, el fog kezdődni a munkaidő csökkentése, bérek emelése..


olyan lehet esetleg, hogy az egyik ország a másikat kicsinálja mert elhúz mellette de ezért jó hogy eu tag vagyunk |nem lehet nyomor életszínvonal|


szerintem leghasznosabb nyelveket tanulni

2017. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Volt olyan munkám, ami helyettesíthető lesz robotokkal, de a tanult szakmámat egy darabig még biztos nem fogják robotokkal végeztetni, ehhez olyan gondolkodásmód kell, amire egy robot (jelenlegi ismereteink szerint) nem képes, mert gép és nem ember. Szóval én nem aggódok. Ha olyan szakmám lenne, ami könnyen gépesíthető, akkor tanulnék mást.
2017. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tippre a mentőápoló robotokra még várni kell kicsit.
2017. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#2: Szóval, Skynet öntudatra ébred? Remek...
2017. dec. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem, mert ha be is következik ez, kétlem, hogy még az én életemben.
2017. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
A gépek, amik elveszik az emberi munkaerőt is termelnek valamit. Gondolom, többet, mint ami a karbantartásukhoz szükséges. A többit alapjövedelem formájában szét lehetne osztani.
2017. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkám alapja a kreativítás, szerintem ezt az én életemben még nem kell géptől félteni.
2017. dec. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!