Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért zaklatják...

Az emberek miért zaklatják aki feljebb lép?

Figyelt kérdés

Sikerült feljebb lépnem a munkahelyemen azóta a régi kollegáim kimondottan utálnak és hazugságokat terjesztenek rólam.cégen belül történt a feljebb lépés és akik nem is ismernek engem csak a régi kollegáim még azok is utálnak és okokat keresenek mikor szidhatnak le vagy hogy veszekedjenek velem .Szinze személyes küldetésnek veszik hogy elrontsák a kedvem és ha ez sikerül boldogok.


Az én nézö ponzom az hogy ha bennem megvolt az ambició és mertem lélni ,amit ők ezek szerint soha nem mertek és rajtam vezetik le a feszkót.

Utálják az egész világot és embereket keresnek akiknek árthatnak .eléggé kellemetlen soha egy rossz szavam se volt hozzájuk.


2017. dec. 29. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szó: irigység
2017. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt ismerem, felénk is ez van.
2017. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne érts félre, én nem gyanúsítalak téged semmivel.

De nálunk kísértetiesen hasonló dolog történt, egyik kollégát kinevezték egy szinttel feljebbre. Igazából nem nagy különbség, mivel ugyanazt a munkát csináljuk, ők a "kisfőnökeink", ezért sokat szoktunk dumálni velük, mindennapi kapcsolatban vagyunk. Én jóban voltam a kollégával, és őszintén örültem a kinevezésének, annak meg főleg, hogy csak egy asztallal költözött arrébb, és így nem lesz nagy változás, továbbra is járhatunk együtt kávézni, stb.

Hát nem így lett, olyan arrogáns, agresszív bunkó lett belőle, hogy azóta mindenki utálja. Egy darabig én voltam az egyetlen munkahelyi kispajtása, mert a többiek nem viselték el, velem viszont sosem volt genyó. Szóvá tettem neki, hogy nem kellene ok nélkül szívatnia a többieket, erre a sok túlórára hivatkozott - amiről tudni kell, hogy nálunk nem csak papíron nem kötelező, hanem tényleg nem. Ekkor őszintén elmondtam neki a véleményem: hogy senki nem kéri tőle, hogy ennyit dolgozzon, ha egyszer mentálisan nem bírja. Azóta nem áll velem szóba.

Mondjuk legalább velem továbbra se genyó :D

Viszont volt olyan kolléga, akivel szintén már-már baráti kapcsolatban volt, és azon vesztek össze, hogy az alsóbb szinten lévő kolléga épp azt a kávégépet használta a konyhában, amit ő is szokott. De olyan vállalhatatlan stílusban beszélt vele, hogy az eset után az az ember ment oda hozzá, aki beajánlotta a jobb pozícióra, hogy már nagyon megbánta, ha tudta volna, hogy ennyire szét fogja bomlasztani a társaságot (nem a miénket, hanem a kisfőnökökét), akkor sose ajánlotta volna.

Az újaknak meg a kinevezett kolléga elmagyarázza, hogy mindenki szemétláda ennél a cégnél, meg mindenki irigy is rá természetesen.

Azt hiszem, az ilyet szokták azzal kommunikálni, hogy "nem tudta feldolgozni a sikert". Azért ha mindenki szembejön az autópályán, akkor lehet, hogy érdemes elgondolkozni.

2017. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És még egyszer hangsúlyozom, kérdező, hogy ezt nem bántásból írtam, és nem is rád értettem, hiszen írtad, hogy soha egy rossz szavad nem volt hozzájuk. Csak elterjedt, hogy ha valakit utálnak, az automatikusan azért van, mert irigyek rá, ezt akartam megcáfolni.
2017. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én rám ez nem jellemző visszahuzodó vagyok és csendes.
2017. dec. 30. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából elegem van már a benti feszkóból és ez a kérdés annyira eszembe juttatta, hogy muszáj volt leírni. Ne haragudj, tényleg hiszek neked, nem gyanúsítalak ilyesmivel és nem is rólad beszéltem, csak muszáj voltam megosztani, hogy létezik az ellentéted.
2017. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!