Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azok, akik nem vállalkozók és...

Azok, akik nem vállalkozók és diplomájuk sincs, nem bánják, hogy nem rakták le, mert így nem viszik sokra?

Figyelt kérdés

Nyilván egy szaki vállalkozó azért vitte valamire.Akik eddig dolgoztak a lakásomon, jó színvonalon élnek.


Én, azokra gondolok, akik leérettségiztek és vagy nem mentek tovább vagy pedig,olyan irányba mentek, amivel nem viszik sokra.


A szülők közül anyám állandóan szidja önmagát,hogy miért nem rakott diplomát amíg fiatalabb volt.

Engem próbáltak keményen fogni, például ha rossz jegyet kaptam, az volt a dolgom,hogy a ház összes kukáját kiürítem és kimosom, apám azt mondta "szokjál hozzá,ha nem tanulsz egész életedben ezt csinálod".

De, volt,hogy diákmunkára küldtek egy összeszerelő üzembe, ahogy mondták, "nem szorul rá a család,hogy dolgozz amíg tanulsz, kizárólag nevelőcélzattal kell kulimunkát végezned".És ott változott meg a szemléletem, eldöntöttem,hogy én soha nem szeretnék korán kelni,sem pedig ilyen operatív tedd ide tedd oda munkát végezni.


Le is diplomáztam.

Nem bántam meg, azt sem,hogy a szüleim sokszor genyók voltak,mert már értem,hogy jót akartak.

Diplomásként, négyessel kezdődik a fizetésem, van rugalmas munkaidőm,tekintélyem, megbecsülésem...stb


Aki lentebb dolgoznak, mondjuk csak adminként,nekik kötött a munkaidejük, cseszteti őket a főnök.

ÉN meg is őrülnék,ha kötött munkarendem lenne, szeretem magam beosztani, néha szeretek tovább aludni vagy elintézni dolgokat délelőtt.Ha nincs diplomám nem tehetném meg mindezt.


2018. jan. 1. 11:44
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
69%
Istenem micsoda ostoba kérdés! Nekem nem 4-essel, hanem 5-össel kezdődik a fizetésem, jobb hónapokban 6-ossal, és soha nem dolgozom 5 óránál többet ;) se diplomám, se szakmám, de még érettségim sincs ;) na erre varrjál gombot Mr. Genyószülők Diplomás gyermeke ;) (ja és sosem pucoltattak velem kukát a szüleim gyerekként és dolgoznom se kellett gyárban :D )
2018. jan. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Droggal, lányokkal vagy lopott orosz fegyverekkel üzletelsz utolsó?
2018. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Majd nyilván itt az orrodra köti. :)
2018. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem a pontos hely meg beosztás érdekel, simán csak egy szakma. Mert elképzelni nem tudom, sőt, ropogós kamunak tűnik hogy minden nélkül csak úgy hozzám vágjon valaki havi 500 ezret....
2018. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Úgy, értettem, hogy lehet tényleg illegálisban utazik. Hülye lenen valaki itt kinyilatkoztatni egy ilyet. :)
2018. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy az az 5-össel, 6-ossal kezdődő fizetés csak 50-60 ezret jelent. Szóval minden nélkül csak a közmunka jutott neki
2018. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Latod kerdezo?! Az emberek irigyek. Es nem szep dolog annak hencegni akinek osszejott az elet azoknak akiknek nem. :) nem arisztokratikus. A nemes es gazdag elet belulrol fakad nem a szamoktol amik egy pattanasos segg feletti zsebben is dudorodhat.
2018. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A diploma nem előfeltétele a jómódú életnek és nem is garancia rá.

Én középfokú végzettséggel vittem már céget és mellette egy vállalkozást és nem hiányzott a diploma.

De ismerek olyan diplomást, aki a hajára kenheti a diplomáját, mert nem fizetik túl.

Tehát helyzetfüggő.

2018. máj. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!