Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ápolónőket miért nézik le...

Az ápolónőket miért nézik le sokan?

Figyelt kérdés

Ápolónőnek tanulok és azt tapasztalom, hogy nagyon sokan lenézik a munkánkat, pedig azt sem tudják pontosan hoyg mi mindent csinálunk.

Sokan azt hiszik csak annyi a feladatunk hogy pelenkát cseréljünk, es ahogy mondják "Se....et mossunk". Pedig ennél jóval több feladat hárul ránk, olyan amilyet nem sokan képesek meg tenni. És nem csak fizikailag megterhelő, hanem szellemileg is. Erőt tartani a betegben, hozzátartozokban, sajat magunkban..és ha miért lenezendo az ha pelenkázunk? Inkább meg kéne becsulni, pont azért mert nem sokan tennék meg, de mi igen.

Nagyon sokat járok gyakorlatra..és nagyon élvezem a munkám. De látom a nővérkeken akik már régóta ott dolgoznak, hogy fáradtak. Senki sem becsüli meg őket, vagy csak néhányan. Nem dicsérik őket, néhány orvos úgy bánik velük mint a szolgakkal, ahelyett hogy értékelne, mivel együtt dolgoznak és az orvos az ápoló nélkül nem.sokat er, foleg hogy az ápolók teszik az orvos dolgát is sokszor. Aztán nincs lehetőségük pihenni, 12 órás műszakban dolgoznak éjjel nappal. Nem mehetnek nyaralni, unnepkor is dolgoznak vállvetve. És nem utolsó sorban a társadalom sem becsüli meg őket, a fizetésük =0.

Sajnos ha igy halad tovább minden egészségügyi dolgozó ki fog égni. És ahelyett hogy panaszkodnak rájuk sokan, H milyen bunkók, talán meg kéne őket becsulni. Bár nem ér sok mindent hogy ezt ide írom, mert akinek olvasni kéne, úgy se fogja elolvasni.



2018. jan. 3. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jah csak tudod ha ott fekszel K***a betegen a kórházban, alapból világvége hangulatod van, egy kis törődésre, 1-2 kedves szóra vágynál, veled meg lekezelően, bunkón beszélnek az ápolók, az eléggé kellemetlen.... Ritka kivétel van, aki kedves... Őket tisztelem, becsülöm. 22L
2018. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Valóban rengetegen lenézik őket,talán azért mert fogalmuk nincs róla,mennyi munka hárul rájuk.Murphy törvény,a hozzátartozó mindig akkor jön,ha tartasz 5 perc kávészünetet,és leülsz megpihenni.Ő csak annyit lát,hogy ülsz,nem érdekes,hogy az elmúlt fél napban még pisilni sem voltál.Aki nem ismeri a rendszert,nem tudja,mennyit is dolgoznak az ápolók ténylegesen.

Sajnos valóban az orvosokkal is meg kell küzdeni,sok lenézi a nővéreket,pedig tényleg nagy általánosságban,már számtalan orvosi kompetencia vált nővérivé az évek során.Rengeteg feladatot vállaltunk át helyettük.Ami engem a leginkább zavar az egészben,hogy ezekre az orvosok jó része képtelen is,de ha a nővérnek nem sikerül,jaj neki.Mondok egy példát: Artériás vérgáz.Artériát kizárólag orvos szúrhatna,de ahol én dolgozom,ott ez nővéri feladat.Már a munkaköri leírásunkban is szerepel.Nem egyszerű eltalálni,mert közvetlen mellette fut a véna is.Nem egyszer előfordult,hogy vénás lett.Persze az orvosnak nem tetszett.De mi erre csak azt szoktuk nekik mondani,akkor menjenek,és vegyenek artériást.Ilyenkor csöndben tovább állnak,mert ők még egy branült sem tudnának betenni.

Valóban nem könnyű hivatás,én is azt tudom mondani,hogy csak az menjen erre a pályára,aki sok nehézség ellenére is mosolyogva tud bemenni dolgozni,mert a betegeket nem büntethetjük a rendszer,a kollégák vagy a hozzátartozók miatt.

Üdv egy 31 éves ápolónő aki 10 éve van a pályán.

2018. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Aki lenézi az ápolőnőket az egy korlátolt idióta.


Az ilyen emberek véleményére nem érdemes adni.

2018. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Az igazság az hogy nekem is szociális gondozó és áploló a szakmám.dolgoztam is benne. És megmondom őszintén hogy a legtöbb nővér tényleg egy leszarom tipus.többször előfordult hogy mentem volna gyógyszerelni és azt mondták hogy ne adjam de a gyógyszereket mert ezeknek má úgy is mindegy.persze én odaadtam mindenkinek!az etetést is úgy csinálták hogy megtömték szegény időseket.a fürretésről már ne is beszéljünk..többször be is perelték azt a kórházat a hozzátartozók.hogy volt olyan hogy bevittek a betegnek 1 tusfürdőt és 2 hónap alatt semmi nem fogyott belőle meg még vannak hasonló dolgok.

Ezzel nem fikázok le minden nővért de sokan tényleg nem lelkiismeretesen végzik a munkájukat.tisztelet a kivételnek.

2018. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze én is tudnék mondani ilyen felháborító dolgokat. Pl: egy osztályon voltam és lementem egy másikra meglátogatni vkit ..mar egy órája parasan folyt az inf. az egyik néninek, a mellette fekvuk szinkronban vizet és enni valót kérték, mert ők még nem ettek (11 órakor) stb stb.. ennél jóval gazabb dolgok amiket nem akarok most leírni. Nagyon felháborító az ilyen team az tény. Talán már kiégtek vagy nem tudom miért ilyen szívtelenek, de jobb lenne ha az ilyen masfele keresne allast az is biztos. De én most azokrol a lelkes és becsületes szakdolgozokrol beszélek, akik lelkiismeretesen megtesznek mindent a betegekért. Akik nem bánják ha leszakad a derekuk, vagy már dél van es nem ettek semmit, csak a betegekért vannak. Na és ezek a szorgos nővérek sem kapnak sajnos megbecsülést.
2018. jan. 3. 14:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#3, igazából ez a dolog oda-vissza működik az orvosokkal.

Én orvostanhallgató vagyok, nyilván nem tudok egy orvos vagy egy nővér nevében beszélni, csak az eddigi tapasztalataimat írom le. Nyári gyakorlatra már alapból azzal a tudattal mentem, hogy elsőéves medikusként én leszek a "tápláléklánc" legalján egy kórházban, tekintve, hogy kb még embert is csak anatómia atlaszban láttam előtte. Azért mentem, hogy tanuljak, nővéreknek, akikhez be voltam osztva az lett volna a feladata, hogy megmutassák nekem az ilyen "alap" dolgokat (injekció beadás, katéter eltávolítás, infúzió összeszerelés stb.). A kezdeti motivációm egy pár nap alatt elfogyott, mikor láttam, hogy az oszályon a nővérek hogy beszélnek a betegekkel és a hozzátartozókkal (nem mondom, hogy minden nővér bunkó stb., találkoztam nagyon kedves és elhivatott nővérekkel is, de az osztályon, ahová beosztottak pont csak ilyen bunkók voltak). Nem konkrétan az bántott, hogy bunkók voltak, hanem inkább az, hogy egy minimális erőfeszitést nem tettek volna, hogy valakinek segítsenek, mindent elintéztek annyival, hogy "nem tudom, ez nem az én dolgom", és ez nem amiatt volt, hogy a sok munkából ki sem láttak, mert nem valami mozgalmas osztály volt, egy pár óra alatt megírták a papírokat, aztán egész nap csak ültek a nővérszobában és beszélgettek. A tényleges feladataik (értsd: ágyazás) elvégzésére ott voltam én, ezért nekik még annyit sem kellett csinálni, mint általában. Nem panaszkodtam, mert szívesen ágyazok is akár, ha ezzel segítem a munkájukat, egyszer viszont megkérdeztem, hogy esetleg nem tanítanának-e meg nekem olyan dolgokat is, amiket orvosként illene tudnom (pl még soha nem adtam előtte injekciót). Erre csak kaptam a leugatást, hogy ennek a kis szros orvostanhallgatónak csak derogál az ágyazás, pedig az a dolgom, hogy csináljam amit mondanak nekem... Más osztályra nem engedték, hogy átmenjek (mert akkor nem lett volna ott a csicska, aki a dolgukat végzi ingyen), úgyhogy 4 hétig csendben ágyaztam, papírokat hoztam-vittem, betegeket kísérgettem egyik osztályról a másikra... Annyit tudtam elérni, hogy 4 hét alatt beadhattam 3 injekciót bőr alá. Szóval ez is az oka annak, hogy mondjuk egy orvos nem tud artériát szúrni: ha véletlenül valami paraszthoz osztanak be, esélyed sincs tanulni, az egyetemen meg nem tanítanak ilyesmit, mert hát erre van a nyári gyakorlat. Sokszor én mentem oda a betegekhez, hogy megpróbáljak segíteni nekik, miután segítséget kértek a nővérektől, de olyan hangnemben utasították el őket, hogy a sírás határán álltak. A hozzátartozókat én kísérgettem el más osztályoka, mert a nővérek ahelyett, hogy megmutatták volna nekik, hogy merre kell menni azt válaszolták, hogy "rossz helyre jött, ez az xy osztály". Akkor telt be a pohár, mikor volt az osztályon 3 nővér, akik tényleg egész nap csak ültek és beszélgettek, miközben én egyedül áthúztam 10-15 ágyat. Egy hozzátartozó hozott nekik egy nagy tálca sütit, és miután egész nap rohangáltam helyettük, eszükbe sem jutott, hogy egy szelet sütivel megkínáljanak. Nyilván nem halok bele, ha nem ehetek sütit, csak rosszul esik, amikor az embert ennyire szrba sem nézik.


Minden elismerésem a kérdezőnek és a lelkiismeretes, elhivatatott nővéreknek, ápolóknak. Sajnos azért nézik le esetleg őket is, mert sokaknak van az enyémhez hasonló tapasztalata, és az ilyen rossz élményekre sokkal jobban emlékszik az ember, mint a jókra. Itt is sokat olvasni, hogy sokan inkább meghalnának otthon ahelyett, hogy elmennének orvoshoz, mert rossz tapasztalataik voltak a múltban egy bunkó orvossal, ez is ugyanaz a szituáció.

2018. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egyszer biztos meg mondtam volna nekik hogy álljanak talpra és segítsenek a kedves ápolónők ha már itt akarnak dolgozni különben meg nézhetik magukat hogy ki lesznek rúgva akik nem hajlandók el végezni a kötelező munkájukat csak parancsokat adni tudnak ez így nem helyes.
2018. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6

Én teljesmértékben együtt érzek veled, mivel én is ezt tapasztalom. Nem viszik túlzásba a gyakorlaton lévő fiatalok oktatását, de annál jobban kihasználják hogy ott vannak. Mi csináljuk a piszkos munkákat és ahogy írtad, van hogy a nővérek csak egész nap beszélgetnek, röhögcsélnek..

Viszont emlékszem egyszer volt egy osztályon egy orvostan hallgató. Hát vele egészen máshogy bantak. Mindent megbeszeltek vele, elmagyaráztak neki mindent, ott volt az orvosok között és foglalkoztak vele. Amúgy az hogy hogy érzed magad egy osztályon az nagyon nővér függő. De talán éppen azért kéne megváltoztatni a helyzetuket az egészségügyi dolgozóknak, hogy ne fordulhassanak elő olyan dolgok amiket leirtunk. Biztos hogy ha tobb megbecsülést kapnának a nővérek sem így állnának hozzá a dolgokhoz. De sajnos nincs már mi motiválja őket. Egy rossz nővér miatt a többit is szidják szapuljak. És egy idő után megunják ezt, ezért válnak nem törődömmé..ezért nem tanítanak minket sem, mert már nem érdekli őket semmi.. meg a betegek sem. És azért nem tudnak mindent megcsinálni, mert amúgy általában vannak 2-en max 3-an egy olyan osztályon ahol minimum 6 nővérnek kéne lenni..nagyon sok munkájuk van, és sajnos nem bírnak mindennel. Jó lenne a mai fiatalokat motiválni hogy ezt a szép szakmát válasszák, mert ha ez így halad tovább lőttek az egészségügynek Mo-on.

2018. jan. 3. 14:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Hozzánk is járnak orvostanhallgatók,de egyszer sem voltak a nővérekre bízva.Az orvosok oktatták őket.Na nehogy már a bunkó nővérek hibája legyen,hogy az orvos nem szúrt artériát még.Az nem nővéri kompetencia.
2018. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Növérek mindig lesznek csak le lépnek külföldre dolgozni amiket irtatok már értem hogy, miért.A 3 meg nagyon kitartó ember én már a felénél léptem volna onnan.Nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak a korházal kapcsolatban.Egy kartörésem volt de történt egy baleset ami miatt váratak 5 órát és emiatt müteni is kelet a karomat.Ha idöben el láttak volna mütét semm kelet volna.Akkor eldöntötem soha nem megyek korházba ami ott megy az nevetséges.
2018. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!