Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan jöjjek ki az új munkahe...

Hogyan jöjjek ki az új munkahelyen a nem korombeli kollégákkal?

Figyelt kérdés
A héten kezdtem egy új munkahelyen, a másik 4 kolléga 40-60 év közötti, én 25. Nem nagyon van közös témánk, ha próbálok velük beszélgetni, akkor mindig úgy érzem éreztetik, hogy ők sokkal bölcsebbek már: Pl. Én később járok, mint ők, ezért közölték, hogy majd ha idősebb leszek belátom én is, hogy jobb hajnalban kelni és este még van időm bármire, majd másnap megkérdezte az egyikük, hogy milyen érzés volt estig ott ülni egyedül, pedig én is csak 16:40-ig dolgozom. Ezen kívül a legrosszabb, hogy folyamatosan, egész nap beszélnek, hangosan "gondolkodnak", olvassák, hogy épp mit olvasnak, mit csinálnak, van amikor csak szimplán kibeszélnek valakit. Nem is értem hogy lehet így dolgozni. Ami ennél is bosszantóbb, hogy pl. Ma kimentem ebédelni és beszólt az egyikük, hogy csak bátran... Ezek alapján azt hiszik azért nem beszélek álló nap, mert félek. Lehet ezzel valamit kezdeni? Esetleg ha megkérdezi a főnököm hogy érzem magam, akkor bunkóság azt mondani, hogy az előző munkahelyemen a csendhez voltam szokva, mindenki a maga dolgával foglalkozott? Ha a kollégák nyilvánvalóbban rákérdeznek, hogy miért vagyok csendes, akkor bunkóság azt mondani, hogy idegesít, zavar a hangzavar? Egyelőre nem kaptam konkrét feladatot, de félek, hogy így hogy tudok majd egyáltalán a munkára koncentrálni.
2018. jan. 3. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy s itt nem az életkor a gond, hanem hogy ők más típusúak. Nálunk a velem egykorúak is órákig telefonáltak és sokat beszéltek. Ha igazán komoly melóm volt, azt túlórában csináltam meg, mert este 5-ig képtelen voltam beleményedni, mindig jött valaki egy amúgy a munkához tartozó fontos dologgal, de akor is kizökkentett. Úgyhogy nagyon későn jártam be és nagyon későn mentem haza, a bioritmusomnak úgyis ez volt a jó. Plusz fejhallgató. Anélkül borzalmas lett volna, de amikor zajosabb és kisebb irodába költözött a cég, már nem segített semmi.

Az szomorú, hogy azt hiszik, ők jobban tudják, azt egyszerűen hagyd figyelmen kívül, nyilván nem fogod meggyőzni őket.

2018. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedd lazára a figurát. Ők is emberek csak más gondokkal és lehetőségekkel.
2018. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De szerintetek a főnöknek jelezzem? Esetleg megkérdezzem tőle, hogy nem lenne-e gond, ha fejhallgatóval zenét hallgatnék, mert csak csendben tudok dolgozni? (Dolgoztam már olyan helyen, ahol nem lehetett zenét hallgatni, mert akkor nem hallja az illető, ha hozzászólnak...)
2018. jan. 3. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a koruk miatt van. Nálunk a 20-on évesek egyrésze is ezt teszi, és az agyamra mennek, hogy nem tudnak csendben lenni.


Egyébként meg gondolj bele, a 40 éves kolléga közelebb van hozzád korban, mint a 60 éveshez.


Szóval egy munkahelyen az eltérő személyiségek miatt lehet probléma, nem feltétlenül a korból adódóan.

2018. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fejhallgató nem rossz ötlet :)
2018. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van, valószínűleg nem a kor miatt van. Az előző munkahelyemen három 30-as férfival voltam egy irodában, mindenki elvolt magában, ettől függetlenül beszélgettünk, de nem egész nap, így ezt egy hatalmas nagy negatív változásnak élem meg kollégák tekintetében.

Akik írtátok, hogy titeket is zavar a csacsogás, ti nem érzitek magatokat kellemetlenül, nem érzitek azt, hogy elvárnák, hogy ti is beszálljatok a buliba, különben kinéznek, összesúgnak a hátatok mögött? Engem ez azért zavar, mert szeretnék beilleszkedni, de így úgy érzem nem fog menni.

Na meg a kérdésem továbbra is az lenne, hogy szerintetek szóljak a főnöknek, hogy én csendben tudok csak dolgozni és zavar az állandó zaj, hátha átültet másik irodába, vagy mivel úgyis a kollégákkal kell együtt dolgoznom, ez esélytelen és felesleges, mert csak én leszek a "rossz"?

2018. jan. 3. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!