Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 26 éves vagyok. Eddig csak...

26 éves vagyok. Eddig csak egy 1 hónapos munkaviszonyom van. Behívtak állásinterjúra. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

26 évesen nem tudok mit felmutatni, eddig csak egy 1 hónapos munkaviszonyom van, az is csak egy élelmiszerüzleti meló volt de otthagytam, mindennek már két éve! Azóta se mentem el dolgozni, szüleim tartottak el. Viszont most már szeretnék dolgozni, nem akarok tovább szüleim nyakán élősködni, és behívtak holnapra egy állásinterjúra. De nem tudom mit mondjak nekik, hogy 26 évesen miért csak ennyit tudok felmutatni... Ha pszintén elmondom nekik akkor léhűtőnek fognak tartani, de ha kamuzok valami melóhelyet azt is könnyen leellenőrizhetik és akkor végérvényesen elástam magam náluk és tuti nem én kapom meg a melót... nem tudom mit csináljak, vagy mit mondjak, itthon se nagyon csináltam az érettségi óta semmit, csak angolt és németet tanulgattam. Tanácstalan vagyok és jó lenne pár tanács mit tudok tenni.


26/f


2018. jan. 4. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hazudj, maximum kicsit szépíts a dolgon. Szerintem simán meg lehet mondani, hogy nyelvet tanultál, utazgattál, tanultál is gondolom azért valamit, ezekre fókuszáltál, mert megtehetted, a szüleid pedig támogattak ebben. De azért te se leszel fiatalabb, szeretnél önállósodni, külön költözni, megtalálni a hivtásod. Szerintem ezt nem kell tovább ragozni, szertem ők se fognak ennél többet kérdezni.
2018. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Kamuzz én is voltam hasonló cipőben. A mostani munkahelyemre úgy vettek fel másfél éve, hogy nekem is volt kb. 3 melóhelyem előtte mindegyik ilyen 2-3 hónapig tartott, azokat úgy írtam be az önéletrajzba, hogy 2 évig tartottak.
2018. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeru falun dolgoztal hazepitesbe segitettel be szenabalakat pakoltal es hordtad a fat. A nagybatyad haverjanak a fianak a csajanak az apja hazepitessel foglalkozik es te ismeros leten besegitettel a lomuvesi munkakba. Nem tudsz se meszelni se glettelni mert az oreg csak zsakhordasra tartott meg a takaritasra. Ugy erzed hogy a fizikai munkabol szeretnel feljebb lepni es mindent megteszel azert hogy jol vegezd a munkad mert te egy lelkiismeretes, dolgos ember vagy, ezert is hordtad 6 evig a csampeket es a meszesvodroket. Minnel nagyobb hulyeseg annal hihetobb. Csak aztan kepes legyel megemelni egy vodtot meg amikor takaritani kell ne legy rest. ;)
2018. jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hazudj, nem tudnak/fognak utána nézni. Persze azért ne vidd túlzásba.
2018. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hmm.
2018. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

28 éves voltam, amikor életem első igazi munkahelyére felvettek, szóval ismerős a helyzet. :D


Ami fontos: az önéletrajzba bármilyen munkatapasztalatot beírhatsz, nem kell, hogy szerződéses munka legyen. Lehet ez diákmunka, szakmai gyakorlat, de akár önkéntes munka is.


Ha mondjuk egy építkezésen dolgozó ismerősöd megkért egyszer, hogy menj el szívességből 2 napig téglát hordani, akkor már simán beírhatod az önéletrajzodba, hogy az Akármi Építőipari Kft.-nél van építőipari segédmunkás tapasztalatod.

A lényeg az, hogy olyat írj csak be, amiről aztán tudsz beszélni egy pár mondatban, ha rákérdeznek az állásinterjún, hogy ott milyen munkát láttál el. Még jobb, ha utána nézel az adott területnek és kitalálod előre, hogy lehet jól hangzóan előadni azt, amit te csináltál. Hogy a példánál maradjunk: ha megkérdezik, mit csináltál az Akármi Építőipari Kft.-nél, ne azt mondd, hogy "téglát talicskáztam át a kert egyik végéből a másikba", hanem azt, hogy "az anyagmozgatási folyamatban nyújtottam segítséget". Sokkal jobban hangzik, pedig ugyanazt jelenti.


Vagy ha pl. egy állatkertbe keresnek dolgozót, akkor beírhatod, hogy te a helyi kutyamenhelyen dolgoztál önkéntesként, aztán előadhatod nekik az interjún, hogy te mennyire szereted az állatokat és mindenképpen olyan állást szeretnél, ahol állatokkal lehet foglalkozni.


Ha még ilyesfajta munkatapasztalatod sincs, akkor érdemes ezzel kezdeni. Amíg nincs munkád, addig úgyis baromi sok szabadidőd van, nyugodtan jelentkezhetsz önkéntesként akárhova. Nem csak oda, ahol ez meg van hirdetve, de nyugodtan kérdezd végig az összes rokonodat, ismerősödet, hogy az ő cégükhöz nem keresnek-e embert, akárcsak kisegítő munkára, ingyen, 1-2 napra, hétre is. Ezzel máris tudsz egy kis szakmai gyakorlatot szerezni, bele tudod írni az önéletrajzodba. Ha mázlid van, akkor az is lehet, hogy felvesznek állandó dolgozónak oda. Vagy lehet, hogy összehaverkodsz ott valakivel, aki tud ajánlani munkát máshol.


Sajnos manapság a jobb melók 90%-át már csak ismerős beajánlása útján tudod megszerezni, a legtöbbet meg sem hirdetik, vagy már előre tudják, hogy kinek a kijét fogják felvenni, hiába hívnak be interjúztatni idegeneket is. Szóval ezért fontos a kapcsolati tőkéd építése is - sőt, sokszor még sokkal fontosabb is, mint hogy milyen munkatapasztalatod vagy végzettséged van.

2018. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!