Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok erről a munkahel...

Mit gondoltok erről a munkahelyi jelenségről? Saját tapasztalat?

Figyelt kérdés

Vannak olyan munkahelyek, ahová szorongva mennek be az emberek, mert a kollégái kinyírják őket. Nekem már 2 olyan munkahelyem is volt, amit az emberi oldala miatt hagytam ott.

Az egyik egy szupermarket pénztáros-árufeltöltői állás volt (onnan nagyon gyakran mondanak fel) a másik egy irodai kisegítő (a főnököt egy emberként félte minden alattvalója).

Mind a 2 koknrét helyen dolgoztak ismerőseim, akik felmondtam onnan ugyan ezért.


A jelenség lényege, hogy munkahelyen a főnökök, betanítók, kollégák kinyírják az embert, kiidegelik, állandó feszültséget keltenek bennük.


Az a kérdésem, hogy szerintetek ez magasabb szinteken (amely állások diplomát követelnek és magasabb fizetést adnak) vagy alacsonyabb szinteken (érettségit, 8 általánost követelő) jelentkeznek e gyakrabban?

Milyen különbségek lehetnek köztük?


Milyen beosztásban dolgozol és mik a saját tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?



2018. jan. 4. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Máshol is van ilyen, elég egy nem megfelelő IQ-jú főnök hozzá. Én ahol dolgozom, ott max érettségi a legmagasabb végzettség. Van olyan főnök, akinek még az sincs. Cserébe van nagy pofája, és mesterien keveri a sz...t. :-) Nem is egy ilyen van.

Itt 70-en kezdtünk, és 10 év után 30-an maradtunk. Volt aki 1-2 nap után mondott fel, hogy ő ezt nem fogja elviselni. Nem is hibáztattuk.

Viszont lehet ezt kezelni azért. Mi, akik itt maradtunk a bizonyíték. Higgadtan, a képükbe mosolyogva. Ha szivatjuk egymást, akkor hajrá. Egy főnököt is lehet, ez oda-vissza megy. Ha ő úgy áll hozzá, akkor ezt kapja.


Úgy kell felfogni, hogy a munkaidőt ki kell tölteni valamivel, a fizetést meg így is úgy is megkapod. Azt kell csinálni, amit a főnök mond. Ha hülyeséget mond, akkor azt. Ha kavar a hátad mögött, akkor róla is szétkürtölni, hogy nem egy észlény.

Ha direkt szívat, akkor a képébe mosolyogni. Ez a leghatásosabb egyébként :-)


Egyszerűen vannak olyan emberek, akik abból nyerik az életerejüket, hogy ha más valakivel kicsesznek.

Vagy pl. hozok sütit, és csak azt kínálom meg, aki normálisan viselkedik velem. Ha vannak melletted normális emberek, akkor simán túlélhető egy ilyen munkahely. Ja, és hazamész, elfelejted, még a telefont sem veszed fel ha munkahelyről keresnek.

2018. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó tíz éve dolgoztam egy grafikai stúdióban.

Két női kollégám volt, folyamatosan kapták pár férfi kollégától és a főnöktől a durva megjegyzéseket, nem szexuális jellegűeket, hanem arra vonatkozóan, hogy nőként semmire nem képesek. Persze vicceskedő köntösbe burkolva, de ez a csajoknak nyilván nem volt vicces. A főnök olyan dolgokba is belekötött az új lánynál, amibe előző férfi alkalmazottjánál nem. Mondanom sem kell a főninek zsarnok felesége volt, így élte ki magát. A többiekkel próbáltuk enyhíteni a dolgot. Nekem ez óvodás szint, kompenzálás szagú. Tiniként dolgoztam építkezésen, ott nem voltak ilyen tuskók a munkások.


Másik stúdió, na jó kreátííív ügynökség, pár évvel később. Kolléga folyamatosan piszkálta a gyakornok srácot, aki sokkal ügyesebb, képzettebb volt nála. De nemcsak melóhelyen, mindenhol ez van, iskolában, közösségekben, kell lennie pár embernek, akiket piszkálnak. Szomorú ez.

2018. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam gyárban (zöldségcsomagoló), ahol a legmagasabb végzettségű is csak érettségizett volt. Dolgoztam kulturális intézményekben (könyvtár, múzeum), ahol mindenki diplomás ember volt. Dolgoztam irodákban (pénzügy, informatika), ahol 8 általánostól kezdve a két diplomásig mindenféle ember volt.

De sajnos általános dolog az, hogy mindenhol van minimum 1-2 ember, aki sz___arkavaró, és jóformán azért van ott, hogy a többieket kikészítse idegileg, nem pedig azért, hogy dolgozzon. Egyáltalán nem munkakör vagy végzettségfüggő a dolog.


Az egyedüli különbség, amit észleltem, hogy az olyan helyeken jobb dolgozni, ahol külön irodák vannak és csak néhány ember dolgozik együtt egy helyen, mert kevés ember könnyebben alkalmazkodik egymáshoz.

A legrosszabb olyan helyen dolgozni, mint pl. a gyárépület, ahol 20-30 ember van egy teremben és mindenki hall és lát mindent, és mindenki beleszól mindenbe.

2018. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

" Tyúkanyó korral " több munkahely, többféle emberkék.

Biza azokba botlottam, amit előttem írtak már. Iskolai végzettség ha van is, tud bunkó, kötekedő lenni.

Van egy " egészséges mennyiségű csípkelődés ". Ez jó vagy sem, elviselhető. Néha ez segít a nehézségeken.

Írták a " szakmai féltékenységet ", na az is mérgezi a munkahelyi légkört. Miért tud ez fájni, mert v.ki hamarább megtalálta a kulcsot??


Voltam termelésbe, takarítok....

2018. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1, Ismerős, utálom az ilyet. Dodzsemezésnek hívom ezt a jelenséget; 2, Több tényezős a dolog: a munkatárs itt éli ki a frusztrációját; a munkatárs defektes, így észre sem veszi, hogy kárt okoz; a főnök nem jó főnöknek, mert vagy túl agresszív, vagy túl halvérű.

3, Mindkét társadalmi körnél megtapasztalható ez a jelenség. Az alacsonyabb végzettségűek b×gatják a sajátjaikat, a dipisek megint a sajátjaikat.

A leg"érdekesebb" konstelláció az, amikor a nem dipisek b×gatják a dipiseket - na nekik aztán kifinomult módszereik vannak ilyen téren -, mert a Y főnök egy X, és nem mert fellépni a probléma megoldására vonatkozóan.

2018. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy nem számít, hogy alacsonyabb vagy magasabb szintekről van-e szó, bárhol lehet ilyen jelenség, elég hozzá egy rossz vezetés, egy következetlen főnök, tökmindegy, hogy kis KKV vagy nagy multi, közszféra vagy versenyszféra.


Viszont alacsonyabb szinteken könnyebben ragadnak bele az emberek ebbe, és nyavalyognak, morognak, gyomorideggel járnak dolgozni, de félnek váltani, mert nem hiszik, hogy találnak mást, jobbat, egy magasabb kvalitású dolgozó könnyebben mondja azt, hogy ő ezt nem viseli el, és keres mást, és jobban mer kockáztatni egy váltással, mert van egy olyan tudása mondjuk, amivel versenyképesebb, értékesebb lehet a cégeknek, mint mondjuk az a tömeg, akiknek legfeljebb érettségijük van, és azon kívül semmi.

2018. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sok 8 általános iskolával rendelkezővel dolgoztam együtt. Mind férfi volt. A legvidámabb, legjobb éveim voltak.


Aztán jöttek a középkategóriások és a diplomások! Többnyire nők, bár a férfiak között is akadt nem egy sz@rkeverő. Akkor kezdett magas lenni a vérnyomásom. :)


Ettől függetlenül vallom, hogy ez nem iskolázottság, hanem inkább személyiség kérdése, no meg érettség kérdése papír nélkül. :D

2018. jan. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Ez független a végzettségtől, mindenhol van 5-10 % intrikus görény. A különbség max. annyi, hogy diplomás helyen az arcodba vigyorognak, és a hátadba döfik a kést. Szerencsére mostanában munkaerőhiány van mindenütt, könnyebb új állást találni, és nem muszáj ilyen stresszes helyen, ostoba bunkók keze alatt senyvedni. Hajrá!
2018. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ez tényleg nem végzettségen múlik elsősorban. inkább azon, h a munkatársak többre érdemesnek érzik-e magukat, meg mennyire frusztráltak.


a legrosszabb hely, ahol dolgoztam, egy fuvarozó cég volt. a sofőr, akinek segítenem kellett, egy buta láncdohányos 60 éves volt, aki a munkán kívül csak sörözött a tv előtt a kis lakásában, semmi hobbi, érdeklődési kör. abban élte ki magát h a munkahelyen cseszegette a fiatalokat.


engem egyébként vmiért a kövér nők nem csípnek (vékony sportos férfi vagyok) meg az idősebb férfiak.

2018. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
most válottam minkahelyet, pont ebben a helyzetben voltam, nem kell 20-30 ember, elég 10 is hidd el ! válts amint tudsz, megéri
2018. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!