Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok erről a munkahel...

Mit gondoltok erről a munkahelyi jelenségről? Saját tapasztalat?

Figyelt kérdés

Vannak olyan munkahelyek, ahová szorongva mennek be az emberek, mert a kollégái kinyírják őket. Nekem már 2 olyan munkahelyem is volt, amit az emberi oldala miatt hagytam ott.

Az egyik egy szupermarket pénztáros-árufeltöltői állás volt (onnan nagyon gyakran mondanak fel) a másik egy irodai kisegítő (a főnököt egy emberként félte minden alattvalója).

Mind a 2 koknrét helyen dolgoztak ismerőseim, akik felmondtam onnan ugyan ezért.


A jelenség lényege, hogy munkahelyen a főnökök, betanítók, kollégák kinyírják az embert, kiidegelik, állandó feszültséget keltenek bennük.


Az a kérdésem, hogy szerintetek ez magasabb szinteken (amely állások diplomát követelnek és magasabb fizetést adnak) vagy alacsonyabb szinteken (érettségit, 8 általánost követelő) jelentkeznek e gyakrabban?

Milyen különbségek lehetnek köztük?


Milyen beosztásban dolgozol és mik a saját tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?



2018. jan. 4. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én voltam már 3 év alatt legalább 5 munkahelyen. Akik velem egy szintű pozíciókon vannak, azok a legteljesebb mértékben meg vannak velem elégedve, de akik felsőbb pozícióban vannak, azok mind rendre meg akartak tőlem szabadulni. Én amúgy tipikusan aprólékos, minden részletében rendezett, maximálisan a legtökéletesebbet igyekszem kiadni a kezem közül, ez néhány embernek nem tetszik, volt olyan is, hogy megmondták, hogy túlzottan is részletes vagyok. A megszólalásom mindig szinte higgadt, nyugodt hanghordozású, nem lehet engem zavarba hozni semmivel, erről is elmondták már a hátam mögött, hogy valaki(k) számára rendkívül idegesítő.
2018. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Karrier Navigátor válasza:

Valóban nem a munkaválallók végzettségi szintjén múlik a munkahelyi légkör.


Alapszabály, hogy egy szervezet légkörét felülről lehet szabályozni és meghatározni, ugyebár fejétől bűzlik a hal, ahogy mondani szokták.


Gyorsan fel lehet ismerni, ha egy cégnél rossz a légkör: már az interjún is láthatod, hogy alapvetően csend van, az emberek keveset nevetnek, feszültség van, szóval valami nem kerek.


Szerencsére létezik sok kiváló példa, ahol remek környezetben lehet dolgozni.

2018. febr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!