Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kollégám megpróbál lejáratn...

Ha kollégám megpróbál lejáratni mit tehetek?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja dolgozom új munkahelyemen. Nagyjából sikerült jó kapcsolatokat kialakítanom, azonban egy munkatársam rosszindulatú pletykákat terjeszt, -a magánéletemről is - illetve a többiek elött gyakran megpróbál lejáratni, szavaimat kiforgatja. Mikor szemtől-szembe kerülök vele próbál viccet csinálni az egészből és hogy ő azért kedvel engem, de ez akkor sincs így jól. Nagyon zavar. Próbálom nem komolyan venni a történteket. 23L
2018. jan. 8. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd komolyan és négyszemközt mondd meg neki, hogy neked nem felel meg, amit csinál. Ha hagyod magad, a fejedre fog tojni, előbb ő, aztán a többi, akivel rajtad csámcsog a hátad mögött. Ha nem fejezi be, legközelebb kérd ki magadnak nyilvánosan is ezt a viselkedést. Veszekedésbe azonban egyáltalán ne bonyolodj, csak méltóssággal védd magad meg.
2018. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én szó nélkül feljelenteném jó hírnév megsértése miatt. Aztán mikor 100 000 Ft-os nagyságrendű kártérítést fizet akkor változni fog a helyzet.
2018. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mit nevezel lejáratásnak? Vannak emberek akik nem tudnak leszállni a másikról! Van telefonod,vedd fel vele az idegesįtő kolléga beszédét,ha lehet,ne csak egyszer! A felvétellel vįgan közlekedhetsz a főnőköd vagy egy ügyvéd között!Ne hagyd magad!
2018. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nem mondom, hogy semmiben sincs alapja a pletykájának, de túlzott rosszindulattal kiforgatja. Négyszemközt próbáltam vele megbeszélni, de csak elviccelte az egészet, meg nem úgy értette. Újoncként még nem akartam konfrontálódni, de legközelebb mindenképp határozottan fogok fellépni. Igen, más kolléga is akad, hogy csámcsog a hallottakon.
2018. jan. 8. 18:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Lejáratást úgy értem, hogy más kollégák előtt jön elő kellemetlen témával mikor én is ott vagyok. Illetve folytatja a hátam mögött. Ilyenkor a többiek szemébe is átmenetileg komolytalanná válok. Amikor nem dolgozik jobban sikerül visszaszereznem hitelemet.
2018. jan. 8. 18:38
 6/12 A kérdező kommentje:
A pletyka onnét ered, hogy munkaidőben kellett lefolytatnom egy halaszthatatlan magánjellegű telefonbeszélgetést, amelyet akkor ő is hallott az irodában. Sajnos kapva kapott az alkalmon. Elkülönülni nem nagyon tudtam a beszélgetésre.
2018. jan. 8. 18:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Értesítsd erről a főnöködet és ha normális a főnök, akkor helyre rakja a kollegát
2018. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmit. Nem is értem akik ilyeneket írnak, hogy lejáratás, feljelentés, hangfelvétel készítés.... ez nem egy kémfilm vagy egy krimi.

Velem ezt egyszerre több ember is csinálja a munkahelyen, mégsem rúgtam rá az ajtót a rendőrségre és ügyvédhez sem fordultam. Helyette értelmes emberekkel foglalkozom. Jól is néznénk ki ha minden ilyen gyerekes ügy miatt mindenki rohanna bíróságra meg rendőrségre.

2018. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Régi mondás, hogy a jó kolléga nem csak ígér, hanem jól be is tart. Szokj hozzá, hogy munkahelyeken folyamatos a pozícióharc, és hogy egyesek alád akarnak tenni.

Jellemzően nem személyes oka van, hanem szimplán csak egzisztenciális. Az új munkaerő jellemzően jobban, lelkesebben, kevesebb pénzért is elvégzi ugyanazt a feladatot, mint a régi.

Azért az tipikus, hogy általában a gyengébb képességűek alkalmaznak a pozícióharcban nemtelenebb módszereket, nekik jellemzően gyengébb a stratégiai érzékük is. (Általában a jobb képességű régebbi kollégák már komplexebb feladatokat végeznek, nekik nem konkurencia az új.)

Hogy mikor mi az ilyen fúrásra a jó ellenstratégia, az mindig a helyzettől függ. Az ellenséges kolléga szimpátiájának megnyerésére való törekvés a legfeleslegesebb. Ebben a műfajban most még csak egy rutinfeladatot kaptál.

Mondjuk a konkrét helyzetet nem ismerve, lehet egy jó stratégia:

-szimpatikussá teszem magam többi a kolléga, vezetők, ügyfelek előtt;

-jól dolgozok, de látványosan nem példálózok, önkéntesen ingyen nem túlórázom (mert utána a többi kollégától is ezt várná a vezetés) ;

-az ellenséges kollégát pókerarccal kezelem, magánéletről nem beszélek neki, de mondom, hogy ha van kedve nekem a sajátjáról beszélni, szívesen meghallgatom;

-ha másoknak is feltűnik az irányomban levő rosszindulata, és erről kérdeznek, akkor csak azt mondom, hogy igen talán tényleg nem kedvel, remélem hogy részemről korrekt munkakapcsolattal a hozzáállása majd változni fog.

2018. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"példálózok" helyett "pedálozok"
2018. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!