Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az egy HR-es...

Szerintetek az egy HR-es "csel" amikor az interjún a HR-es először megpróbál lebeszélni az állásról? Többit alább.

Figyelt kérdés
Párszor már előfordult velem, hogy a HR-es az interjú elején megpróbált lebeszélni, miért kellene nekem náluk dolgozni, vagy abban a munkakörben. Pl. hogy túl messze van nekem, miért dolgoznék náluk, nem is jó az nekem, stb. A kérdésem az lenne egy HR-es csel, vagy trükk, vagy egész egyszerűen ez inkább egy vicc, meg kell köszönni a lehetőséget és menni máshova? Vélemények?
2017. júl. 27. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem is volt már ilyen :) Konkrétan azt hittem, hogy egy diliházba kerültem. A végén már úgy jött ki, hogy én minek mentem egyáltalán oda. Hát basszus, azért mert ti hívtatok!!!

Amikor kijöttem a folyosón találkoztam pár emberrel, akik ott dolgoztak, és azt mondták, hogy örüljek, hogy nem kell itt dolgozom és gyorsan meneküljek :D

Szóval, az a hely, ahol így cselezgetnek, komolytalan. Egy normális állásra, normális kiválasztással nem így vesznek fel. Persze sok olyan HR-es van, akinek fogalma sincs a szakmáról, ezért csinálnak hülyeségeket.

2017. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én nekem mintha valaki azt magyarázta volna hogy ez egy HR-es csel hogy tényleg érdekel e az állás.


De szerintem inkább valami vicc, ha így próbálják meg leszűrni hogy tényleg akarok e ott dolgozni.


Mindegy, nekem mikor ilyen volt, abból végül nem lett semmi, mentem máshova dolgozni, ahol nem "ökörködnek" ilyennel, hanem tényleg fel akarnak venni.

2017. júl. 27. 10:06
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mondom, azok az HR-sek próbálkoznak ilyen hülyeségekkel, akik nem értenek hozzá. De szerintem ez nagyon gáz, lejáratják az adott céget. Én mindig röhögtem magamban, amikor egy ilyen helyre hívtak interjúra.

Eredeti végzettségem HR, szóval tudom, hogy milyennek kéne lennie egy normális kiválasztásnak. :)

2017. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak azt akarják kideríteni,hogy mennyire érdekel az állás.
2017. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkkóóó miért a retek rákért nem kérdezik meg hogy érdekel e.


mert ilyen is volt már sokszor hogy megkérdezték.


Nem egyszerűbb?

2017. júl. 27. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert egyenes kérdésekkel nem lehet megizzasztani senkit. Sok HR-es amúgy idióta, nagyon rossz technikákat alkalmaznak. Nem csoda hogy
2017. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lemaradt: hogy sok hülyét vesznek fel.
2017. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Uhh nekem is volt pár ilyen, bunkóbb megnyilvánulás...." most csak azért jeletnkeztem ,hogy legyen valami munkám Magyarországon?...stb " megalázónak érzem szokszor,hogy annyira pofátlan rosszindulatúak...kedvencem még,mikor azt kérdezik, mik a gyenge pontjaim?? jó,hogy nem érdeklik a szexuális életvitelem ezenkívűl,balfas... büfészakos idióták.
2017. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem mostanába nem kell felvételi beszélgetésre mennem.

( hr nem azt jelenti? )

Amúgy nyílván azért jelentkezik a munkavállaló a helyre : dolgozni akar, és pénzt ( aprópénzet ;) ) keresni. Mert abból élünk.

Továbbá a netes világunkba sok dolognak utána tudunk nézni. És " nyílván " olyan helyre adod be ahol megállod a helyed. És ezt csak Te tudhatod, mi az amit tudsz...

Ha nem ismererem a word, excellt stb, nem megyek irodai munkára. Mert pl én csak a varrógépeken dolgoztam, elsősorban arra adom be.


Az is eszembe jutott : ennyire ráérnek a HR-esek hogy ilyen nem oda illő dolgokat kérdeznek???


Ha a humorérzékünket akarják próbára tenni, nem íly módon kellene.

2017. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!