Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy munkahelyen többször egymás után is meghirdetnek egy adott pozíciót, de még mindig ugyanaz az ember tölti be az állást, mint fél évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem találnak alkalmas jelöltet? Aminek amúgy sok oka lehet:

1. alulképzett jelentkezők

2. irreális elvárások a jelölttel szemben

3. nevetséges ajánlat a bérre

4. 2. és 3. pont együtt (ez a legvalószínűbb).

2018. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan helyek is, ahol kötelező meghirdetni. Dolgoztam a közszférában, és nálunk pl. az volt a szokás, hogy először határozott idejű szerződést kaptál, majd ha az lejárt, és elégedettek voltak veled, akkor lett határozatlan idejű. Az 1 éves szerződésem lejárta után az én pozíciómat is meghirdették, de senkit nem hívtak be a jelentkezők közül, mert evidens volt, hogy én fogom továbbra is betölteni.
2018. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt is tegyük hozzá, hogy a munkahelyek 90%-án nem "A pozíció" létezik. Nem úgy épül fel, hogy "A titkárnő, A főnök, A kis főnök, A Józsi". Egy adott pozíciót cégtől függően több ember is elláthat.


Például egy építőipari cég általában nem 1 építésvezetőt, műszaki előkészítőt keres, hanem projekttől függően folyamatos a kereslet.

2018. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik munkahelyemen is ez ment évekig , egyszer megkérdeztem a főnököm, hogy miért csinálják és azt válaszolta, hogy talán jelentkezik egy jobb ember és akkor kicserélnek valakit. Szerencsére nem tolongtak, mert sok volt a felelősség, csesztetés ( amit mundjuk nem tudhat a jelölt ) és kevés a fizetés. Nem vártam meg...
2018. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy nincs elég szakképzett emberük, vagy rájöttek hogy rossz ember ül abban a pozícióban. Vagy nevetségesen alacsony a bér, amit versenyképesnek neveznek, és a munkakörülmények sem a legjobbak, ezért a kutya se jelentkezik hozzájuk. Vagy kötelező meghirdetni, de már amúgy van ember az állásra. Vagy csak szimplán adathalaszat, vagy bővülne a cég, de valami miatt nem tud, de a jelentkezők közül kiszűrik a relevans önéletrajzokat, amelyeknek a gazdáit felkeresik később.
2018. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!