Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A felettesem szivat az ilyen...

A felettesem szivat az ilyen munka beosztással, egyáltalán ez törvényes?

Figyelt kérdés
Szombaton és vasárnap 12 óráztam, hétfőn másnap délutános voltam, hétfő, kedd, csütörtökön 8 órázok, pénteken 10, szombaton 9, vasárnap 12 órázok, egy pihenőnapom lesz szerda

2018. jan. 18. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényes.

Pihenőnapnak alap esetben (néhány ritka kivételtől eltekintve) egy olyan teljes naptári napot kell tekintenünk, amelyen a munkavállaló nem végez munkát.


A munkavállalók részére heti két pihenőnap kiadása kötelező. Amennyiben a munkavállaló egyenlőtlen munkaidő-beosztásban illetve munkaidő-keretben kerül foglalkoztatásra, úgy a pihenőnapok is beoszthatók egyenlőtlenül, de a munkaidő-keret átlagában a heti két pihenőnap kiadása az irányadó.

2018. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bio-robot vagy batki, ilyen munkarenddel???

Mi a kutyafittett csinálsz, ha publikus?


Talán pár év sem kell, de egészséged leamortizálódik tutira...addig mentsd, ameddig teheted;)

2018. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

beszélnék vele, de ettől függetlenül feljelenteném. névtelenül is tehetsz feljelentést, szóval :D:D:D

dolgoztam én is olyan helyen 10 éve, hogy láttam, a munkásoknak egyáltalán nem adnak szabadnapot. tényleg egyáltalán. megvoltak az eszközeik. sajnos még nem voltam olyan talpraesett, de lehet, hogy nem is létezett még a névtelen feljelentés. ma már feljelenteném őket.

2018. jan. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!