Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen munkahelyről?

Figyelt kérdés

Nemrég számoltam le a munkahelyemen, és a közvetítőcég aki által ott dolgoztam, adta a munkaruhát (dzseki, nadrág, cipő, ennyit). Mivel próbaidőn voltam és én a próbaidő legvégén kijelentettem hogy köszönöm, inkább nem dolgoznék itt a továbbiakban (megyek máshová). Erre kijelentik, hogy mivel nem dolgoztál eleget a cégnél, ezért neked ki kell fizetned a saját munka felszerelésedet. Ez normális dolog? Minden cég ezt csinálja?


(Hozzáteszem, hogy igen, ez alatt az idő alatt a ruhák eléggé elhasználódtak, meg minden, de ha maradtam volna ingyen és bérmentve kaptam volna a következő munka felszerelésemet, és nem, még megtartani se akarnám a felszerelést egyébként.)



2018. jan. 19. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván neked van igazad, de sajnos a hajadra kenheted, ha ragaszkodnak ahhoz, hogy fizess. Valószínűleg kellettél volna nagyon oda, és nem számítottak rá, hogy elmész. Kicsinyes bosszú.
2018. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk időarányosan kell kifizetni. Egy évre adnak egy munkaruhát, ha valaki hamarabb elmegy, levonják időarányosan a béréből.
2018. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, nem kötelezhetnek ilyesmire, ha a ruha védőruhának minősül, vagy a munkakörülmények a ruházat nagyfokú elhasználódásával járnak. Ha van kollektív szerződés, meg kéne nézni, mi áll benne pontosan a te munkakörödre vonatkozóan.
2018. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
A munkaruha az a cég tulajdona, így mint olyan, arra kötelezhetnek, hogy szolgáltasd vissza. Nyilván nem várhatják el az újszerű állapotot, ha rendeltetés szerűen dolgoztál benne. Nem kötelezhetnek rá, hogy kifizesd, csak ha elhagytad, munkakörön kívül, nem munkavégzés közben megrongálódott, stb. Ha nagyon kötekednek, dobd a főnök asztalára, és sétálj ki, ennyi. Azért előtte fotözd le, hogy milyen állapotban adtad át.
2018. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi áll a szerződésben erre vonatkozólag? Van esetleg kollektív szerződés, ami kitér erre? Nézz utána.
2018. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehogy kifizesd!A munkaruha az olyan mint a munkaeszkoz ,az irodistaval sem fizettetik ki az elkoptatott tollak meg szgep billentyük arat .Hagyd ott nekik a ruhat,aztan ha akarnak beperelnek ,de 100% hogy nem fognak ,mert eselyuk sincs nyerni. Csak copatnak ki akarnak szurni veled..
2018. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!