Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakmát kellene tanulno...

Milyen szakmát kellene tanulnom amiből rendes fizetést kapok Finnországban?

Figyelt kérdés
Tekintsünk most el attól,hogy engem mi érdekel. Lehet, hogy engem például érdekel a média de abból meg nehezen fogok elhelyezkedni vagy nem fogok tudni belőle megélni. Finnországban vagy egyáltalán a Skandináv országokban milyen munkával kapok rendes fizetést?

2018. jan. 20. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ápoló.
2018. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10-es a számból vetted ki a szót.

9-es válaszoló: Valóban talán illendő lenne de puszta illendőségből nem fogok itt maradni:) Ez az én életem. Nem én választottam, hogy Magyarországon éljek és tanuljak, főleg ilyen oktatási rendszerrel ahol csomó olyan felesleges dolgot taníttatnak meg a gyerekkel aminek nagy részét nem is fogja használni az életben, ráadásul hatalmas mennyiségben,(Ezért is volt múlt pénteken a tüntetés). Szóval nem igen lehet itt kihasználásról beszélni.(ezen amúgy felnevettem)Szeretek adni, ez igaz, de ha úgy kéne adnom ,hogy közben a jövőmet teszem vele tönkre, vagyis feláldozom magamat illendőségből köszönöm nem:)

11-es köszönöm!

2018. jan. 23. 16:25
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ugyis nezhetjuk ezt, hogy kimegy egybol es hatha az ottani tapasztalataibol majd hazahoz vmit. :) Valamilyen szinten igazuk van azoknak akik kimennek, ha mar egy kis nyelvismeretet felszed kint, akkor mar megerte.
2018. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
De annak is igaza van (velem egyetemben), aki kijön, és nem szándékozik visszaköltözni, mert teszem azt nem gyere be neki az otthoni munkahelyi mentalitás (irígykedés, áskálódás, a másik fizupapírjának lesegetése stb.). A másik szempont meg ugye, hogy északon és nyugaton esetlegesen a minimálbérből is elég szépen meg lehet élni, félre is tud rakni belőle az ember. Azt a nézetet meg finoman szólva túlzásnak tartom, hogy lassan senki nem marad otthon, meg nem lesz aki adójával építse a hozzátartozói nyugdíját, meg ilyenek. Azért ennyire drasztikus méretű kivándorlásról nincs szó. Mint ahogy '56-ban sem ürült ki teljesen az ország.
2018. jan. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

De milyen durva, hogy már 2 "külföldre vándorolt magyarokat gyűlölő"-kommentet is el kellett távolíttatnom innen. Azért az tényleg fenemód érdekes, hog itt, Nyugaton, sose hallok egy idevalósit arról hőzöngeni, hogy a Jóskának miért több az órabére nálam, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy itt nem szokás, sőt mi több emeletes tahóság megkérdezni a kollégát, hogy mennyit keres. Az ilyen faggatózással ki lehet utáltatni magadat a munkahelyről. Mint ahogy azt sem módi megkérdezni, hogy ki kire szavaz.

Most ezt lehet avval magyarázni, hogy itt jobban megfizetik az embert. De ez sem jó indok. Én, ahogy tapasztalom, itt a béka segge alatt élő polgár is tud örülni a smásik sikerének. Magyarán itt az "Én elcsesztem a dolgaimat, remélem, te nem követed el ugyanezen hibákat."-mentalitás él, nem pedig a kis hazánkat jól jellemző "Ha én szívtam, te is szívjál!"-felfogás.

2018. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!