Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elfogadtam egy állást de...

Jakob kérdése:

Ha elfogadtam egy állást de közben a régi helyen jobb fizetést ajánlottak, akkor van még lehetőség az új helyen alkudozni a bérről?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy tipikus munkahelyváltó ezért problémázok most ezen. Sok évet lehúztam a jelenlegi cégemnél de kicsit kezdett sok lenni. Kerestem egy másik helyet, ahol szóban már meg is egyeztünk, rábólintottak a fizetésre is. Közben az első helyen, miután bejelentettem a felmondást ígértek egy jobb fizetést. Ilyenkor az új helyen még lehet/illik tárgyalni magasabb bérről vagy elküldenek a ...? A másik hely jobban tetszik, de sajnos úgy néz ki, hogy kicsit alábecsültem a magam és elsőre "keveset" kértem. Multi cégekről lenne szó.

2017. dec. 26. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi kezdett sok lenni ? A kevesebb pénz volt a fő gond ? Az új helyen jó teljesítmény és próbaidő után kérhetsz többet ...
2017. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Később kérhetsz többet az új helyen, ha már megállapodtatok valamiben, akkor már nem, én is váltok, de ha jobb fizetést ajánlanának ott, ahonnan eljövök, akkor sem maradnék.
2017. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a multiknál a belépéskor kialkudott fizetés nagyon számít. Tapasztaltból is alá tudom támasztani. Ha az ember az elején keveset kér akkor utána már nehezen lehet feltornázni. Most is az a gondom, hogy kicsit beragadt a fizetésem és az új belépők kapásból többet kapnak. Nem velem van a gond, nem panaszkodnak rám, csak egyszerűen kevesebbért nem jön új ember. Abban meg én nem nagyon bízok, hogy a próbaidő után maguktól emelni fognak. Multiknál nem szokás.
2017. dec. 26. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Jelentkezz egy harmadik helyre és ott kérj végre sokat.
2017. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van tapasztalatom közszférában, versenyszférában, kis-közepes-nagy cégeknél vegyesen, ha már kialkudtál egy bért, ne alkudozz ismét, mert lehet, hogy pont azért nem fognak felvenni. Ha tényleg ezt a melót akarod, akkor ne táncolj vissza, és bizonyíts, aztán később kérhetsz emelést, multinál is van lehetőség erre, annyira nincsenek bebetonozva a bérek. Ha most kezdesz még alkudozni, lehet, hogy pont emiatt nem vesznek majd fel, aztán maradhatsz a régi helyen, talán több pénzért, de egyéb változás nem lesz.

Én több okból szeretnék váltani, mást akarok csinálni, a jelenlegi helyen nincs szakmai előrelépési lehetőség, ráadásul amit pénzt kapok, annak egy része fekete, ha emelnek, akkor sem tisztán emelnek, tehát csak annyira jelentenek be, hogy igazolni tudják, hogy bejelentik az embereket. De senki nem köpne, ha kapnának egy komolyabb ellenőrzést, mert a többség túlságosan tart attól, hogy rosszabb helyzetbe kerülne. Nekem most jött egy lehetőség, előrelépés, más feladatok, és nincs feketézés. Nem tudnának az eddigi helyen olyat ajánlani, amiért maradnék.

2017. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!