Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen főnök az, aki azt...

Milyen főnök az, aki azt mondja a beosztottjára hogy fogyatékos?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 11:38
1 2
 11/18 anonim válasza:

Nos, én fogyatékos vagyok. Amikor a munkahelyemre felvettek, elmondtam ezt a főnöknek is, és így tisztában van ezzel. A munkámban nem akadályoz a fogyatékosságom, mert olyan jellegű munkát végzek, amihez nincs szükség azon tulajdonságaimra, amelyek a fogyatékosságom miatt korlátoznának.

Viszont, ha így neveznének engem, hogy "fogyatékos", azt lekezelőnek, és bántónak érezném. Ha ezt a főnök mondaná, az még kevésbé lenne kedves gesztus tőle.

Úgy érezném, hogy nem vagyok megbecsülve, mint alkalmazott, és valószínűleg hamarosan egy másik munkalehetőséget keresnék.

Szerintem, amelyik főnök azt mondja a beosztottjára, hogy fogyatékos, az nem becsüli semmire az embereit. Még ha igaz is, amit mond, ezt felhozni aljasság, és erkölcsileg saját magát teszi padlóra.

Szerintem az ilyen főnök egyszerűen aljas.

2018. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Ezek még a régi beidegződések. Nagyon lassan tanulják meg vezetőink, hogy a dicséret, motiváció és ehhez hasonló humánus dolgok hosszú távon sokkal célravezetőbbek az eredményesség tekintetében. Amennyiben egy dolgozómat fogyatékosnak tartom az adott munkára, egyben meg is szabadulok tőle, de lehetőség szerint fel sem veszem, hiszen az alkalmasságot egész jól ki lehet deríteni még időben. Persze előfordul, hogy téved az ember, de akkor is le lehet ülni az érintettel és elmagyarázni neki, hogy valami nagyon nem stimmel nála. Lehet, hogy nem fogja megérteni és akkor már azt is meg kell értenie, hogy valóban lehet valami az értelmi képességeivel. De erre ő jöjjön rá! :-)
2018. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ilyet egy jó főnök nem mond. Ha problémája is van a beosztott teljesítményével (gondolom itt is az volt a helyzet), akkor a konkrét esetet kellett volna felhozni és azt megbeszélni, mit kellett volna máshogy csinálni.

A lefogyatákosozás a főnök szempontjából se egy jó megoldás, mert semmit nem old meg, ennél az is jobb, ha kirúg.

2018. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Biztos ,hogy a megfelelő helyen dolgozol ?
2018. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy igazi fonok ilyet nem mond a beosztottjanak meg ha belul ez is a velemenye,hanem leul vele s ra vilagit a munkafolyamatban fellepo problemakra melyre megoldast keresnek egyuttesen,vagy ad par honapot az adott beosztottnak kepessegei fejlesztesere mert lehet hogy a beosztott a fonokkel egyutt is ugy erzi hogy ez a feladatkor nem az o terulete,ha par honap utan sincs valtozas sajnos kenytelenek megvalni egymastol szepen bekeben.Egy igazi vezeto igy cselekszik de hogy emberi mivoltaban becsuleteben egy munkavallalot megszegyeniteni megalazni nem csak aljas dolog hanem munkajogi kerdes is.A munkavallalonak vannak jogai az mtk szerint amely jogok visszaelesevel sulyos birsagot is kaphat a munkaltato.Amugy azonnali hatallyal fel is mondanek nem hiszem hogy keresni valod lenne ott ezek utan.
2018. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 pntsz ***** válasza:
Fogyatékos.
2018. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Sosetom ***** válasza:

Nekem volt már ilyen és normális főnököm. Az agresszív idegbeteg kategóriából 4-5-el találkoztam furcsa mód egyik helyen sem maradtam sokáig. Jelenleg 7 éve dolgozom a mostani helyen, ahol megbecsülik a munkámat és a magánéletem is segítik ahol tudják szóval van remény, de soha ne ragadj le olyan helyen ahol nem becsülik a munkád.

Próbáld meg fejleszteni magad, rengeteg tréning van minden témában, ebből sok sok ami ingyenes csak el kell menned. Ha jobb leszel, találsz jobb munkát is.

Soha ne hagyd magad egy ilyen főnökkel szemben magad, nyugodtan mond el neki a véleményed róla, természetesen normális hangnemben, normális stílusban még akkor is ha ő egy s.fej...és nyugodj meg, előbb utóbb kihal ez a típus is. Egyszerűen elavultak a módszereik nem tudnak versenyben maradni azokkal szemben akik emberszámba veszik a dolgozóikat.

2018. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A k..any@d! Kb ez lenne a valaszom majd vennem a kabatot s elegansan tavoznek s meg finom voltam☺☺☺
2018. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!