Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkavállalóra aránytalan...

Ha a munkavállalóra aránytalanul sok terhet raknak, és emiatt elmarad, a főnök követelheti a pénzbeli kártérítést?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a ceget emiatt kár éri akkor x %-ban felelős vagy. Szerződésed tartalmazza! Mindent tartalmaz a szerződés, olvasd el ha még nem tetted meg.
2018. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem egészen... a cégnek kell bizonyítani, hogy kimondottan nem dolgoztál, vagy szándékosan kárt okoztál. Nem olyan könnyű behajtani rajtad.


Mondjuk az aránytalanul sok teher is egy megfoghatatlan fogalom.

2018. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy nagyon szépen nyomon lehet követni, hogy mikor mennyit dolgozom, dolgoztam. A kártyás rendszer okán a mozgásom is lekövethető. Gyakorlatilag a 2 óránkénti cigi szüneteket, amik nem többek 5 perc/alkalomnál, gyakorlatilag végig melózom. Csak éppen néha behoznak plusz melót, amit xy nem akar/tud megcsinálni. A saját munkám okán pedig erre már sem erőm, sem időm nincs. Ráadásul így is jópár túlóra pluszban vagyok, amikben szintén lekövethető, hogy mekkora mennyiségű feladatot oldottam meg.
2018. jan. 15. 20:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet célszerübb lenne ezt a munkáltatóddal megbeszélni.....
2018. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A munkaváltató köteles úgy szervezni a munkafolyamatokat, hogy - hosszabb távon - ne kelljen túlóráznod, szóval ha túl sok munkát raknak rád, akkor még neked lenne inkább jogalapod a pereskedésre. De persze ezeket nagyon nehéz bizonyítani.
2018. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen. Van néhány inkompetens kolléga, akikre nem nagyon szeretnék kicsit is bonyolultabb dolgokat bízni, és azok sokszor nálam landolnak. Persze, ahogy írod, ezt bizonyítani...
2018. jan. 16. 04:17
 7/10 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy van olyan, aki emiatt aztán tök nyugodtan lógatja a lábát, mert gondolja, hogy majd én úgyis megcsinálom előbb-utóbb.
2018. jan. 16. 04:25
 8/10 anonim ***** válasza:

De én is had kérdezzek: mi lesz ez után? Mit fogsz tenni? Ki fogsz állni magsdért, vagy most hogy kibosszankodtad magad, akkor füled-farkad behúzva ugyanúgy lesz minden, mint ahogy volt!

Pereskedés, ez a legviccesebb tanacs, amit bárki is adhat..... jobban meg lehet szívni, mintha csak valtana....

2018. jan. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Segíthet, ha megtanulsz nemet mondani.

"Ne, kérlek ne nekem add ezt a melót, mert akkor a többi futó projekt, munka,feladat karára megy, ez nekem sok lesz, legy szíves add másnak!"

Tudod a melóhelyeken, ha kiszúrjak, hogy te úgyis mindent megoldasz, akkor természetesnek fogják venni, hogy na, a Misike/Katika megcsinálja úgy is.

2018. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A per nyilvánvalóan esélytelen. Jelenleg a váltás a legvalószínűbb.
2018. jan. 16. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!