Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennél egy ilyen tróger...

Elmennél egy ilyen tróger helyre dolgozni? :-D

Figyelt kérdés

Pénteken leadtam a jelentkezésem egy ceruzákat gyártó céghez. Ez ilyen egyedi ceruzamárka, de elég nagy rá a kereslet szóval meló az van.

Na szóval pénteken leadtam a jelentkezést, másfél óra múlva már hívtak is a cégtől, hogy mehetek interjúra Kedden 11-rem Erre a tegnapi napon hétfőn hívtak,hogy a 11 óra nekik mégse jó, legyen délután 2. Mondom okés ottleszek. Ma délután 1 órakor indulás előtt kapom a telefont ugyanettől a cégtől, hogy Kovács Dorottyát keresik nem tudják jó számot hívtak-e... :-D

Mondom nem engem XY-nak hívnak aki most megy majd Önökhöz interjúra. Erre : Jaa tényleg. :D

Odamentem és az interjún derült ki, hogy behívnának próbanapra. Mondom és be leszek jelentve? Erre közlik, hogy DEHOGYIS. Mondom oké akkor nemérdekel köszönöm. Erre elkezdi a nő, hogy megkérdezi a főnökségtöl de ők most nyaralni mentek ezért majd 1 hét múlva hív. Utána megyek ki erre kiszólnak egy másik ajtótól hogy nem e érdekelne a raktárosi részleg inkább ... ott is végighalgattam a dolgokat aztán közölték hogy menjek be próbanapra de azt a raktári részleg se fizeti ki. Mondom köszi de a másik részlegen se megyek el pénz nélkül próbanapra.erre aztmondja majd zsebből kifizetik. Látszott rajtuk marhára kell nekik az ember bármelyik részlegre. De nekem abszolút nem szimpatikusak de délután óta már kétszer kerestek hogy menjek hozzájuk majd megoldjuk a dolgokat... :D


Igazából kéne a meló de ha nem vagyok bejelentve legalább alkalmi munkavállalónak eszembe sincs dolgozni nekik egy percet se. ezt mondtam is nekik de úgy tűnik nem fogják fel. Állításuk szerint holnapra már kész is lesz a munkaszerződés határozatlan időre csak mondjak igent... :-D


2018. jan. 23. 18:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Egyszerűen se ott helyben se most nem tudom felfogni hogy létezhet ilyen cég... :-D
2018. jan. 23. 18:39
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Feketén dolgoztatnának, tehát nem. Aztán a főnök majd elfelejt kifizetni is, mert úri kedve úgy diktálja.
2018. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam, hogy nem dolgozok papír nélkül és látják rajtam, hogy nem adom meg magam erre holnapra állítólag már kész munkaszerződéssel várnak! XD
2018. jan. 23. 18:49
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
Én nem várnálak munkaszerződéssel, mert ahogy a soraidból kivettem te is aztán megéred a pénzed xD A próbanap, a próbamunka pont arra jó, hogy eldöntheted tetszik, nem tetszik, bírod, nem bírod, alkalmas vagy e, vagy alkalmatlan. Ide a rozsdás bökőt, hogy neked nem fog tetszeni és 1 hét múlva már ott se leszel. Nem szerződést kellett volna íratnod, csak egyszerűen oda adni az adó kártyádat, hogy lejelentsenek az apeh felé és a nap végén tartani a markodat a pénzedért.
2018. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerzodest mindenkepp iratni kell,mert pont az ilyen probanapokkal jatszanak a cegek ,hogy ingyen munkasuk legyen ,aztan masnap johet a kovetkezo madar akit nem fizetnek ki. Egy napra is kell irasos szerzodes.
2018. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4-es!


A nő lazán közölte velem, hogy a próbanapra dehogy jelentenek be!

Márpedig MINDEN munkavállalót köteles bejelenteni aki megkezdi a munkát. A próbanapost is alkalmi munkavállalónak kötelező bejelenteni. De örülök, hogy taníthattam ma valamit neked! ;)

2018. jan. 23. 19:08
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Most mi a kérdés?


Próbanapra fizessenek ki zsebből, kit érdekel? 1 napról van szó, megnézed érdekel e a munka és a munkahely. 1 napra nem kapsz semmilyen papírt.


Ha meg akarsz ott dolgozni akkor adjanak szerződést, most az miből áll? Ahol én jelenleg dolgozom már az interjú után adtak szerződést, egyik hétfőn kezdtem már volt szerződésem, nincs is gond a fizetéssel soha.

2018. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7-eske! Akkor mégegyszer fussunk neki!


Ha AKÁR CSAK 1 PERCET is dolgozol valahol, KÖTELESEK BEJELENTENI mint alkalmi munkavállalót. ITT EGY HIVATALOS CÉGRŐL VAN SZÓ, és nem arról, hogy lenyírod egy kis pluszpénzért a Mariska néni füvét! Míg a Mariska nénitől nem kell papír addig a cégtől elvárható, hogy bejelentsen minimum alkalmi munkavállalónak!

2018. jan. 23. 19:24
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Én értem amit mondasz.


De most 1 napra be vagy jelentve az miért is jó neked?


Kapsz egy 10.000-est mondjuk, megnézed a helyet, beszélsz pár emberrel azt lehet hazamész azt többet nem is látod őket ebben az életben, nem?

2018. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Azt meg ne add már be nekem, hogy majd puszira lezsírozzuk, hoy zsebből kifizetik. Aztán nap végén mindenki úgy tenne mintha életükbe nem láttak volna. :-D
2018. jan. 23. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!