Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire buták a munkaadók...

Ennyire buták a munkaadók ebbe az országba? Ha oda megyek talpraesetten önbizalommal hogy dolgozni akarok, akkor nem kellek? Amikor játszom a hülyét akkor meg igen? Ennyire igénytelen tróger népség vagyunk?

Az elmúlt 1 hónapban,voltam vagy 6 interjún állás ügyben.Mindig tiszta,vasalt rendezett ruhába jelenek meg,nem vagyok hülye gyerek,talpraesett vagyok és csak az nem látja hogy dolgozni akarok,aki hülye.A lényeg hogy mindig úgy jelenek meg ahogy egy interjún kell,nem vagyok nagyképű,inkább talpraesettséget probálok mutatni.Mindig igényes ruhába érkezem,ápoltan.Kicsit múltkor megelégeltem a dolgot hogy sehova nem kellenek a korrekt emberek,akik dolgozni szeretnének és igényese magukra és környezetükre.Így fogtam magam és szakatt nadrágba,kicsit kopott kabátba szőrössen mentem oda,kicsit játszottam a hülyét is mellé.És képzeljétek el mi történt!Fel akartak venni!!A másik eset,amikor egy másik helyre jelentkeztem,öten voltunk az interjún és mindenkit szépen sorba hívtak be,mindenki igényesen fel volt öltözve,rendesnek tűntek,még beszélgettünk is egymással.Kivéve egy embert,aki egy igénytelenség volt,az interjúra rövid nadrágba,croks papucsba és kinyúlott nyakú polóba jött.Na és kit választottak?Már ki is találtátok gondolom....hát persze hogy az igénytelen nyomroncot.Pedig akik ott voltunk,nem kis tapasztalatunk volt egyikünknek sem.

Én dolgoztam már Németországba,ha ott egy ilyen tróges megjelent volna,és az is ahogy eljátszottam magam,kb a portán visszaforditottak volna.Itt ebbe a nyomoronc országba nem számít?Ide az idétlen,igénytelen,büdös trógerok kellenek akiket kilehet használni?

Szóval ez hogy lehet?Ennyire igénytelen egy népség vagyunk?

2014. nov. 25. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Süt a butaság az írásodból.
2014. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Igen, sok olyan pozíció van, ahova direkt szerényebb képességű, manipulálható embereket keresnek. Könnyebb őket irányítani, nem lázítanak, kihasználhatók. Sok főnök kimondottan rühelli az okos/okosabb alkalmazottakat. Meglepődtél ezen?:) Ez nem igénytelenségnek hívják, hanem vállalati politikának. Az sem tűnt fel, hogy próbaidő után azokat küldik el, akik ugyan jól dolgoznak, de értelmesek, felszólalnak az igazságtalanság ellen, a többiek pedig mennek utána?
2014. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

ma 14:00

Dehogynem tűnt fel:)Voltam már így én is,próbaidő elött egy nappal kiraktak,mind ezt úgy,hogy dolgoztam mint egy gép,majd utána 2 kollégám is eljött rá 1 hétre.:)Azóta vagy 12 ember megfordult ott a 4 hónap alatt.

2014. nov. 25. 14:11
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Hozzad hasonlo "talpraesett" (en ugy hivom hogy tudalekos, mindent jobban tudo) embereket azert nem veszunk fel, mert nyilvanvalo hogy azonnal tovabball ahogy van barmilyen jobb lehetosege. Az meg ugye nekem nem jo.
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kérdést már feltetted egyszer :)

Szerintem borzasztóan sok múlik azon, hogy milyen munkakörbe keresnek munkavállalót.

Az ún. kreatív munkakörökben még akár előny is lehet az, ha valaki "kilóg a sorból", akár a kinézetével is, míg ugyanez inkább hátrány egy adminisztratív, esetleg PR területen.

Lehet, hogy a crocs papucsos jelentkező egy olyan nagy tudású, tapasztalt IT-s volt, akinek a tudása mellett másodlagos a kinézete (főleg, hogy nem is ügyfélközpontú a munkája, adott esetben otthon is dolgozhat, távmunkázhat, nem kell tárgyalnia, a céget képviselni stb.)

Milyen munkakörökben tapasztalod ezt kérdező?

2014. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

ma 14:24

Nem Ausztriaban vagyunk. Es hidd el, pont leszarom ha elhuzol az orszagbol. Menjel, es vissza se nezz.

2014. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Menjel akkor Ausztriaba es meselj rolam, aztan szolj hogy rohogtek e.
2014. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ok rendben.Nem értem minek ez a hozzá állás?Nektek nem érdeketek hogy tanult,talpraesett,rendes emberek dolgozzanak?Nem értem de lehet nem is akarom.
2014. nov. 25. 16:24
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Egy olyan munkakor betoltesere amit egy majom is el tud vegezni nem kell talpraesett, kepzett ember, mert mint mondtam ahogy lesz jobb lehetosege, lelep.
2014. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy lelép.Inkább alkalmaznék egy ilyet,mint egy alkesz,kétes,lezülött alakot,aki megbízhatatlan.De te tudod.Nem vagyunk egyformák.
2014. nov. 25. 16:31
1 2 3