Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez miért lehet? Utálok dolgozn...

Ez miért lehet? Utálok dolgozni, semmi kedvem hozzá, és a munkahelyen az embereket se tudom elviselni.

Figyelt kérdés
Azt hittem sokáig, hogy a munkahely hangulata miatt van az egész, de mikor elmentem másik helyre, ott is ilyen hangulatom volt. Kapásból dolgozni se szeretek, de amit annál is jobban utálok, az a sok ember. Utálok csapatban dolgozni, semmi kedvem egész nap a másik ember okoskodó dumáját hallgatni. Tele van a hócipőm, hogy jópofizni kell a többiekkel, amúgy se a munkahelyen akarok barátkozni. Ha tehetem elkerülöm a társalgást, inkább egyedül szeretnék lenni. És azt is nagyon unom már, hogy nap mint nap a többi embernek kell megfelelni. Szóval marhára elegem van az egészből. Van olyan munka amit tök egyedül lehet végezni?
2018. jan. 11. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Sok ilyen van. Pl alkotó tevékenység...
2018. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Egyszemélyes vállalkozást alapíts.

Viszont, ha utálsz dolgozni is, akkor menj remetének! Remélem, megszán néha valaki és a barlangod bejárata elé letesz némi ételmaradékot.

2018. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Aki nem motivált a konkrét munkában, aki nem szereti azt csinálni, nem lát benne értelmet, elvégzése nem okoz jóleső érzést, az előbb-utóbb ilyen helyzetbe kerül. Keresni kell olyan munkát, aminek látja értelmét, különben saját magát is boldogtalanná teszi.
2018. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

2: Valaki nekem is írta már ezt, amikor 1-2 éve hasonló kérdést tettem fel. Még az se kizárt, hogy az is te voltál. Aki nem bírja az embereket, az legyen magánvállakozó, azt kész, ugye? Bocs, de ez szerintem hülyeség. Vagy úgy gondolod, hogy ez valami pofonegyszerű dolog, ami egyik hónapról a másikra megvalósítható? Menő vállalkozó akarok lenni, csak bele kell vágnom, pikkpakk megtörténik, és élek, mint hal a vízben? Ja persze. Ha világhírű színész akarok lenni, akkor meg cak írnom kell Hollywoodnak, és ők már küldik is a vízumot meg a magánrepülőt, és jövő ilyenkorra én vagyok az új Pacino vagy De Niro. Te valami álomvilágban élhetsz.

Ha ez ilyen egyszerű dolog lenne, akkor nem léteznének munkahelyi konfliktusok, mert minden gyenge idegzetű magánvállalkozó lenne.

2018. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Nagy eséllyel introvertált vagy. Sajnos velem is ez van, nem egyszerű a mi helyzetünk. Sok mindent nem tehetsz! Nyilván van olyan munka ahol kevesebb emberhez kell alkalmazkodni. Ha tudsz keress ilyet, nekem nem nagyon áll módomban.
2018. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért van ez, mert nem találtad meg az erőt. Olyan voltam, mint te. Te is rátalálhatsz az Erőre, ha nem támadásra használod, hanem védekezésre/megismerésre.
2018. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amit írtál, abban tulajdonképpen benne van a válasz is, hogy azért van ez, mert nem okoz örömöt neked az a munka, és az embereket sem tudod elviselni. A megfelelési kényszer is nagyon rossz, ebben is nagyon meg tudlak érteni téged. Meg hát valóban sok ember csak okoskodni tud, meg gonoszkodni másokkal, erre én sem vagyok kíváncsi, ezért sem járok már dolgozni jóideje.

Ha van egy kis tőkéd, akkor azt ügyesen be lehet forgatni bizonyos befektetésekbe, de persze a legtöbb embernek sajnos nincs tőkéje, így ezt nem tudja megvalósítani.

Biztos van olyan munka, amit egyedül is végezhetsz, de ott is van egy főnököd, aki kiadja neked azt a munkát, tehát ez sem túl jó megoldás. Bár talán annyi előnye van, hogy nem vagy okoskodó emberek közt egész nap.

Pl. ilyenek a futárszolgálatos melók, a kézbesítő munkák, vagy talán a legjobb az otthonról végzett távmunka. Bár azok közt meg sok a kamu meló sajnos. :/

2018. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4.#-nek: Nem én írtam a hasonló üzenetet, de én is írhattam volna. A kérdező úgy tette fel a kérdését, hogy utál dolgozni, jópofizni kell és marhára elege van az egészből. NEM írta, hogy valami szervi vagy agyi problémája lenne. Ez így szerintem nagyfokú lustaság, ezért írtam azt, amit írtam. Ha a kérdezőnek nem jó a 2.munkahely sem, teremtsen olyat, ahol egyedül lehet (bár utál dolgozni!) vagy remeteélet.
2018. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

valószínű introvertált vagy és antiszoc is egyben, amit nem negatívként írok, csak megjegyzek. én sem élek halok az emberekkel való munkáért. de olyan Nincs, hogy teljesen embertől zártan jól fizető munkát találsz. vmi szintű emberi kommunikáció mindig lesz sztem.

amúgy informatikában kezdj el gondolkodni és utána akár home office-ba is mehetsz, de ehhez kitartás és sok belefektett óra szükséges.

amúgy a vállalkozónak kell a legtöbbet kommunikálnia, ne vicceljetek már :D vevőt hogy szerez? hacsak nem online, de hát az kevésbé hatékony.

ha kreatív vagy akkor alkoss vmit, találj fel vmit, írj könyvet stb. találd fel magad. én is open office-os melóhelyről menekültem és most egyedül vok az irodában és igazgató vagyok így azért nem kell személyesen mindig sok emberrel tartanom a kapcsolatot, de nekem a telefonos és netes kapcsolattartás belefér. de estére így is leszívnak energiával, este már csak a csendet hallgatom sokszor :D de ezt leszámítva szeretem a melómat.

2018. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8: De a hangsúly leginkább azon van, hogy utál társaságban dolgozni. És ezt nem olyan könnyű ám orvosolni. Mert akkor evvel az erővel, ha valaki szegénységben és nyomorban él, az gazdagodjon meg, és nem lesz többé ilyen gondja. Csak sajnos a nagy k betűs élet nem így működik.
2018. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!