Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bunkó/flegma a legtöbb...

Miért bunkó/flegma a legtöbb mérnök/programozó?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megbántani senkit, előre leszögezem. Nekem is vannak nagyon kedves, együttműködő, normális mérnökismerőseim, kollégáim.


De a többség annyira magasról beszél az emberekkel, olyan lekezelően, hogy már nekem kell rájuk szólni. Mikor valaki kérdez tőlük vagy mond nekik valamit, akkor is flegmán, vállvonogatva, kelletlenül válaszolnak, vagy random indoklás nélkül rávágják dolgokra (nem csak a szakmájukkal kapcsolatban), hogy "azegyszar". Az indoklás meg annyi, hogy "mert az"... Más szakmában is vannak ilyenek, de aránytalanul sok mérnöknél, programozónál tapasztaltam ezt... Ezt a tipikus "elegem van mindenkiből" viselkedést. Pedig aztán néha olyan hiányosságok vannak, hogy jobb lenne, ha megtanulnának csöndben maradni és nem hisztis kamasz módjára viselkedni, ha valaki normálisan beszél velük és még csak nem is a szakmájukról.


2018. jan. 24. 11:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az arrogáns viselkedés is általában addig jellemző rájuk, míg vissza nem szólsz, vagy jellemzően a másik háta mögött mernek csak puffogni:D

Az irodánk informatikusa is telefonon lekezelő, bent az irodában mer nem meri erőltetni ezt a stílust.


Mérnöki irodában dolgozom, és a mérnökeink reál dolgokban valóban jók, minden másban katasztrófák.

Tényleg abban a tévhitben élnek, hogy mindent ki lehet logikázni, mindenki hlye, aki nem ért a matekhoz. Az is igaz, h bár általánosítani nem lehet, vannak dolgok, amikben elég pocsék a többségük: sport, táplálkozás, idegen nyelvek, biológia, helyesírás, fogalmazás, empátia.

Rohadt fárasztó állandóan azt hallgatni, hogy mindenki hlye rajtuk kívül :D Pozitívan soha senkiről nem hallottam őket beszélni.

Nem tudom, mi lenne a megoldás, sztem elkéne a reál szakokon pszichológus, vagy bár olyan tárgy, ahol a szerénységet, normális viselkedést, stresszkezelést tanulnak.


Az biztos, hogy baromi nehéz őket elviselni, anno dolgoztam elég érdekes helyeken is, többek között iszákos közmunkások között, és velük is könnyebb volt szót érteni, mint némelyik mérnökkel.

márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!