Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésem van és közös megegyezéssel szeretném megszüntetni a munkaszerződést de a főnök nem megy bele?!

Figyelt kérdés

Babát várok, a határozott idejű munkaszerződésem hamarosan lejár. Megkértem a főnökömet, hogy változtassuk meg határozatlanra, hiszen nekem ez fontos a jövőmet illetően. Nem akart belemenni.

Nekem viszont nagyon fontos, hogy legyen munkahelyem, így kerestem mást, ahova felvesznek határozatlan idejű munkaszerződéssel.

Mit lehet tenni olyankor, ha nem akar belemenni, de megváltoztatni sem akarja a szerződést? Azonnali hatályú felmondáshoz nagyon erős indoklás kell, nem?



2018. jan. 25. 16:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10: Én még ilyenről nem hallottam. Azért van az egy hónap felmondási idő, hogy a munkavállaló időt hagyjon a munkáltatónak, hogy mást keressen a helyére. Milyen alapos indok kellene?
2018. jan. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
De most komolyan. Teszem azt kapok valahol egy 1 éves szerződést. És mondjuk, az első 3-4 hónap után tele lesz a hócipőm a munkahellyel, és váltani szeretnék. Akkor ha tetszik, ha nem, le kell dolgoznom az egy évet? Hiába találok egy másik helyet, ahol 1 hónap múlva kezdhetnék? Ez hülyeség. Legalábbis 10 éve, amikor kijöttem külföldre, akkor még nem volt ilyen. Ha azóta behoztak egy ilyen törvényt, akkor csak háromszorosan áldom magamat, hogy kivándoroltam.
2018. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Egyébként azt mondtam neki, hogy március végéig dolgozom, utána szeretnék táppénzre menni (pihenni, kiélvezni, lakásfelújítás, babaholmik beszerzése, és akkor arról nem is beszéltem, hogy egyébként veszélyeztetett terhes vagyok...tehát az első pillanattól kezdve, ahogy ez kiderült, felállhattam volna.)

Én úgy gondoltam, hogy jó viszonyban vagyunk. Először tőle kérdeztem meg, hogy megváltoztathatnánk-e a szerződést határozatlan időre. Azért nyilván nekem a saját èrdekeim a legfontosabbak, tehát ha ő nem ment bele, akkor muszáj volt keresnem valami megoldást. Szerintem korrekt voltam.

2018. jan. 25. 19:06
 14/20 anonim ***** válasza:
Terhesen bármikor felmondhatsz, mindenképp téged védene minden jog ! Akár már holnap sem vagy köteles bemenni ! Menj el táppénzre ha nincs ennek anyagai akadálya. Majd részletesen nézz utána a további folyamatoknak
2018. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
#12: Pedig a határozott és határozatlan idejű munkaszerződés felmondása között, létezik ilyen különbség. a határozott idejű felmondása, nem olyan egyszerű, mint a határozatlan idejűé.
2018. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#12: Na kicsit utánaolvastam a neten. 10 éve, még rosszabb volt, mert akkor csak közös megegyezéssel, vagy rendkvüli felmondással lehetett az ilyen munkaszerződést felmondani. 2012 óta, már sima felmondással is, de csak akkor, ha "aránytalan érdeksérelemmel" járna, a szerződés kitöltése. Ezt viszont nyilván igazolni, bizonyítani kell és kérdés, hogy "fér bele". A megtelt hócipő biztos nem és valósznűleg az sem, ha jobbat találsz. Az egyik portál az egészségi-, vagy családi helyzetben beálló változást(pl.: költözés) hozza ilyen példának.
2018. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16: Uramatyám! Megint csak áldani tudom magamat, hogy külföldre jövés mellett döntöttem! (Még mielőtt bárki nekem támadna, hogy mi a fenének dobálom innen kintről a kritikát, a válasz egyszerű: Attól, hogy kint vagyok, még érdekel az otthon élő rokonok, ismerősök sorsa. Pláne, ha ebbe a topikba vágó gondjuk van.)

Mellesleg, én ilyenkor tuti diretkbe csinálnék valamit, ami rendkívüli felmondáshoz vezet. Szidnám a főnök anyját, bemennék láthatólag ittasan dolgozni, zsinórban késnék 2-3 napot vagy ilyesmi. És akkor el kell, hogy küldjenek rendkívülivel. És mivel a másik munkahellyel már le van fixálva a kezdés, oda ez mit sem számít majd.

2018. jan. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"a határozott idejű munkaviszony felmondással a munkavállaló részéről csak akkor szüntethető meg, ha:

•a munkaviszony fenntartása számára lehetetlenné válna, illetve

•körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


Talán a másodikra tudsz megfelelő indokot, beszélj egy jogásszal.

2018. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy a főnök úr jogász :) ....
2018. jan. 26. 08:17
 20/20 anonim ***** válasza:
A kerdezo KOZOS megegyezzessel akarja amibe a fonoke nem egyezik bele. Akkor marad a rendes felmondas amikor te egyoldaluan mondasz fel, az miert nem jo neked?? Csak te akarsz felmondani akkor ugy kell felmondanod.
2018. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!