Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet olyan főnökkel...

Hogyan lehet olyan főnökkel együtt dolgozni, aki inkább megcsinálja maga a munkát?

Figyelt kérdés

Januárban kezdtem egy új helyen, de ezidáig érdemi feladatot nem nagyon végeztem. Pénteken megörültem, végre kaptam egy feladatot, majd ma reggel azzal fogadott a főnököm, hogy kicsit átvarjálta amit csináltam, majd kiderült, hogy ugyanazt megcsinálta, csak más formában, más elrendezéssel, mert így gyorsabb volt neki hétvégén, mint nekem elmondani min változtassak. Ezentúl folyton panaszkodik, hogy sok a munkája, pedig elvileg azért vagyok, hogy leadja nekem az olyan feladatokat, amik rám tartoznak, de betanítás helyett inkább megcsinálja ő. Múltkor is volt egy egyszerűbb feladat, amivel meg akart bízni, ahelyett, hogy átbeszéltük volna mi a feladat, odajött a gépemhez, megnyitotta a fájlt, és megcsinálta a feladatot.

Gondolhatnék arra, hogy béna vagyok ezért inkább ő megcsinálja, de ma egy szintén új kollega ugyanerre panaszkodott - ment be a főnökhöz, aki az utolsó percekben lett kész valamivel, tiszta ideges volt, állítólag a sírás kerülgette, ahelyett, hogy azt a feladatot odaadta volna neki reggel, így ő sem unatkozott volna egész nap.

Mit lehet ezzel kezdeni? Lehet egyáltalán?


2018. febr. 5. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, megütötted a főnyereményt... :)
2018. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem rövid ideig volt ilyen jellegű problémám, amikor az egyik kollégám lett a főnökömmé előléptetve. Még új volt neki a szerep, az elején ő sem tudott delegálni, illetve mindent mikro-menedzselt, állandóan a nyakamban lihegett minden aprósággal. Mivel alapjáraton az önálló munkához vagyok szokva, az első megbeszélésünkön elmondtam neki, hogy így nem tudok produktívan dolgozni és bár tudom, hogy nem ellenem irányul a dolog, próbáljon meg kicsit jobban bízni bennem. 2 hónap és visszaállt a rend, azóta dolgozhatok teljesen önállóan és ő se ellenőrizget. Ha nem változott volna semmi, akkor beszéltem volna a felettesével is, de erre szerencsére nem volt szükség.

Az viszont tényleg elég szar, hogy újoncként vagy ebben a helyzetben, de én a helyedben várnék még pár hetet (1-2 hónapot), hátha kiépül a bizalom, illetve próbálnám finoman, de egyenesen jelezni felé a problémát. A többi kollégával (akik régebben vannak ott) hogy viselkedik?

2018. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem erről is megvan a véleményem.


ha jó a fizetés, akkor nyertél a lottón.


Ha viszont nem keresel jól, és nincs lehetőség nagyobb bevételre, na akkor mivel nem csinálsz semmit, nem lesz több pénzed, na akkor viszont időpocsékolás, menj máshova.


De ha nincs dolgod, mert megcsinálják helyetted, de viszont jön a pénz, akkor üsd el az időt valamivel és várd meg míg össze nem dől ez egész hely.


Jobbat nem tudsz nem?

2018. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt hiszik ez hű de nagyon jó dolog azoknak még nem volt ilyen munkája. Borzalmas egész nap semmit tenni, nagyon hamar beleőrül az ember hogy elvesztegeti az idejét és nincs mit csinálnia
2018. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Negyedik hozzászólónak tökéletesen igaza van, idegörlő az egésznapos semmit tevés. A fizetés nem rossz, de hosszú távon bele lehet őrülni ebbe, dolgozni jelentkeztem, nem ücsörögni, közben folyton azon pörög az agyam, hogy ezerszer jobb dolgom is lenne otthon a semmittevésnél. Persze próbálom elütni az időt, de a pletykálás nem az én műfajom, a netezést is meg lehet unni egy idő után főleg úgy, hogy a legtöbb oldal le van tiltva, a monitoromra meg mindenki rálát.

A legrosszabbul az esett, hogy a pénteki egész napos munkám kuka, mert ő megcsinálta újra, kijavította a hibákat, amik eleve a cég sajátosságaiból adódtak, amikről én nem tudtam volna, de ha előtte leülünk és elmondja, akkor más lett volna a helyzet, hisz nem vagyok gondolatolvasó. Miután megcsinálta újra sem az volt, hogy akkor üljünk le, beszéljük át, hanem sunyi módon a számításaim fölé írta gondolatbunorékokba hogy pl. "január óta itt vezetői döntés, hogy ezt a módszert alkalmazzuk.."


A nagyon régóta ott lévő kollégák felé megvan a bizalma, úgy látom az újak felé nincs - pedig ő is csak 1,5 éve van itt.


Na meg az a vicces, mikor reggel jön, hogy majd átküld egy feladatot, ezt meg azt kell csinálni, de csak felszínesen mpnd 2 mondatot- ahelyett, hogy átküldené és mikor már látom a dolgokat akkor jönne magyarázni. Majd elmegy, és délután visszajön, hogy nem volt ideje átküldeni/közben rájött, hogy valami hiányzik hozzá ezért majd másnap térjünk vissza rá...és ez napokon át így húzódik.

2018. febr. 5. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:

én feltenném neki a kérdést.. "akkor miben segíthetek, mit csinálhatok helyetted"


én is kicsit ilyen főnök vagyok..nehéz az újakkal mert nem tudod mik a képességeik..


hosszabb távon nem csinálja szerintem..majd egyszer megáll és mindent elmond..


az viszont kitűnő, hogy szeretnél hozzátenni a céghez

2018. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én főnököm is ilyesmi. Legyél proaktív. Ha nincs dolgod, menj oda, hogy kérj feladatot. Ha valamit több idő elmagyarázni mint megcsinálni, akkor ülj oda mellé amíg csinálja és utána már te is tudod és legközelebb már te is tudod csinálni. Ha nincs ideje ezekre sem, vagy valamiért nem megy bele, akkor menj oda ugyanezzel a kollégáidhoz. Biztos lesz valaki, aki nem küld el, ha segíteni akarsz a munkájában.
2018. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Csak utána meg azt kapom, hogy ő csinál mindent én meg alig valamit és ez milyen szar. De amikor rákérdezek, hogy mit tudok segíteni, akkor rávágja, hogy semmit. Persze mindezért én érezzem szarul magam. Lelkileg eléggé kivagyok már miatta. Váltanék csak nem tudom mire...
2018. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amikor nincs semmi teendőd, "zaklasd" egy kicsit, hogy osszon rád valami munkát.
2018. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!