Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jó ötlet munkatárssal...

Mennyire jó ötlet munkatárssal együtt szerencsejátékozni?

Figyelt kérdés
Végül is az én ötletem volt hogy lottózzunk együtt,így kisebb a kiadásunk havonta.De mivel nem tízezrekért játszunk,azon gondolkodtam van-e így értelme közösködni.Mivel 2-3 ezret kibírok egy hónapban,és akkor az az én szelvényem.Ráadásul kinél legyen a szelvény ? Mert ugye nálam lenne.Rendes ,becsületes emberként ismerem,én is az vagyok,de valamiért felmerült bennem a kétely,hogy mennyire jó ötlet ez,emiatt meg most bűntudatom van.Arra gondoltam hogy veszek külön is magamnak,meg 1-2 közöset is,mert ő szeretne velem játszani mindenképpen,mert ha véletlenül nyernénk valamit,azon nyomban lelépnénk a munkahelyről,innen indult az ötlet :) smucig se akarok lenni,aki sajnálná a nyeremény felét,az ilyen gondolkozás nem hoz pozitív dolgokat az életben szerintem...a pénz azokhoz áramlik,akik nem carrágóak jó esetben.. Van itt valaki aki már játszott így mással ? Nyertetek ? Régen divat volt munkahelyen együtt lottózni,de ez már nagyon nem az mostanság.
2018. jan. 11. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet. Mindenki vegyen magának szelvényt.
2018. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem oké . Egy ismerős csoportban éveken keresztül játszott közös számokkal , minden héten más adta fel a szelvényt a begyűjtött stexből . Bejött az ötös csupán az nem adta fel a lottót aki következett ...
2018. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi régen tippmixeztünk. Én a kollégámra bíztam az "ügyintézést" megbeszéltük mennyit teszünk fel felesbe és a nyeremény meg felesbe megy. Egyébként én is kételkedtem benne, de mindig oda adta a részemet ha nyertünk valamit. De volt már rá példa hogy 30 ezer járt volna nekem amit el is felejtettem hogy fogadtunk arra a meccsre és nyertünk is rajta. Csak akkor mondta hogy nem tudja rögtön kiváltani tehát 3-4 nap múlva csak, és a 6. napon hívott fel hogy várjam már meg váltáskor mert már oda akarja adni a részemet. Akkor volt időszak amikor nem egy műszakban voltunk és simán lenyúlhatta volna, de nem tette, oda adta becsületesen még azt a 100 forintot is amit nem tudott rögtön oda adni mert nem volt nála aprópénz csak papírpénz és mondta hogy felváltja és oda adja. Azon a 100 forinton nem akartam izélni, de oda adta, mondta hogy azért mert az jár. Pedig alapból azon voltam hogy egy nagyobb nyereménynek csak a 40% át kérem el tőle, mert mégis ő megy el kitölteni, ő adja fel, már azon is gondolkodtam hogy egy 1000 Forintos tétünket tljes egészsében én állom és ha nyerünk felezünk akkor is, mivel mégis ő dolgozik vele, de nem engedte, akkor is megadta a járó 50% ot mert ami jár az jár.

Ennyiből korrekt volt szerintem.

Lottózni nem nagyon szoktam, maximum nagyin ritkán kenózok amin pár ezer forintot mindig nyerek, tehát abba is jött azért be, de azt 2 havonta egyszer szoktam amikor eszemebe jut.

2018. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem ha te nyerdnéd meg a főnyereményt nem szívesen osztoznál rajta :) (Magamból kiindulva) Szóval nem ajánlatos. Viszont ha nála lesz akkor MINDENKÉPPEN írjatok szerődést, ert az úgy elég fail lenne számodra ha 5 ösötök lenne és lelépne a szelvénnyel, te meg nem kapsz semmit, mert nincs bizonyítékod arra, hogy közös a szelvény :D
2018. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire jó ötlet. Szerintem folyamatosan csinálva nem az. De néha nálunk is volt, hogy bevásároltunk kaparós sorsjegyet és aki nyert az hívta meg a többieket. Igaz pár ezer forintot nyertünk.


Amúgy pár 10 ezer forintig én sem lennék smucig. Több milliónál már elgondolkoznék, hogy az a kieső pár millió de jól jönne nekem is. Persze elfelezném, de azért fájna.


Viszont komolyabb lottózást nem csinálnék párban. Persze több az esélye, hogy a fejemre esik egy meteor vagy műhold, mint az, hogy lottót nyerek. De ha hirtelen pár milliárd a nyakamba szakadna akkor lehet még a saját anyámnak sem merném elmondani.

2018. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ehhez azért nagyon meg kell bízni egymásban.
2018. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagy bizalom kell a lottózáshoz, én nem mennék bele munkahelyen. A kaparós sorsjegy meg szívás. Rendszeresen vettem és nyertem is vele, megkért a főnök, hogy neki is hozzak, ha már ilyen szerencsés vagyok. Egy hétig kettőt vettem, a másikat neki, és én mindig nyertem, ő meg soha. Szóval idétlenül jött ki, pedig nem tehettem róla.
2018. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!