Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan, aki tartós munkanél...

Van olyan, aki tartós munkanélküli volt, vagy van? Hogy bírjátok ki a helyzetet, mit csináltok?

Figyelt kérdés
Én teljesen megőrüök, semmi munkalehetőség. :(

2018. febr. 6. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én kb 3 éve nem dolgozok, de nem klasszikus munkanélküli vagyok. Egyrészt súlyos betegségből gyógyulok, másrészt van egy kis pénzem, így amiatt nem kell aggódnom. Házimunka, kertészkedés, sokat gyakorizok, sok filmet nézek, keresztrejtvény, családdal beszélgetés, macskák, ilyesmivel múlatom az időt.
2018. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp találj valami hobbit, hogy hasznosan és jól teljen az idő. A semmittevés jó egy ideig, de utána tényleg bele lehet őrülni.
2018. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed tanulj ki valami új szakmát, keress hobbit.

Gondolkozz el milyen munkát szeretnél vállalni, mennyire vagy mobil!

2018. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Mindig tervezd meg a következő napodat. Ne csak úgy légy, mint az őszi falevél. Mindig 7-8 között ébredj fel. Ne tévézz sokáig max 22:00. 18:00 után ne fogyassz élelmet.


Reggel a szokásos rutin alatt (kávé,cigi,pisi,kaki,fogmosás,zuhany...stb) megnézed az aktuális állásajánlatot.

Utána kocogsz fél órát minimum, ez jól kitisztítja a fejedet.


(Elvégzed, amit előző nap terveztél)

Fontos, hogy ne rögzülj le, mert az depihez vezet, ez úgy értem ne nézz egész nap tévét, vagy ne olvass/mobiloz/netez egész nap. Nagyon egysíkú sivárság lesz az eredménye.

Naponta 2-3 órát tölts kinti házimunkával, ha erre nincs lehetőség akkor séta az emberek között.


A tanulás is nagyon jó ötlet.

2018. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vállalj el bármit, mellette keresgélj.
2018. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Libers Pertz ***** válasza:
Csak nem kelet Magyarországról van szó? Közép/nyugat Magyarországon kicsit más a helyzet, mint amit leírsz. Itt éppen munkavállaló hiány van nem pedig munka hiány... Céges buszokat indítanak a gyárak, száz kilómétereket mennek a munkásért csak, hogy náluk dolgozz.
2018. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan, egyszer voltam 8 hónapig munkanélkülin, de annak is már 14 éve. Mondjuk, en azt a 8 hónapot is nehezen viseltem, bár, hogy őszinte legyek, inkább az anyagi vonzatai miatt.
2018. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És a munkaügyiben tanfolyam? Szokott lenni, bár attól függ, hol laksz, vhol kicsit több van, vhol kevesebb.
2018. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hol keresel munkát?
2018. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!