Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálhatnék a sz*rkeverő,...

Mit csinálhatnék a sz*rkeverő, árulkodós munkatársakkal?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el dolgozni a jelenlegi munkahelyemen. Eleinte teljesen örültem, mert kedvesek is voltak hozzám a kollégák, akik már régebb óta dolgoznak ott, segítettek is, és magát a munkát is szerettem/szeretem csinálni.


Azonban nemrég vált világossá számomra, hogy mégse olyan jó fejek, mint amit hittem. Kiderült, hogy minden mozdulatomat figyelik, és ha bármi apró hibát vétek, vagy valamit rosszul csinálok, egyből rohannak árulkodni a főnöknek, ahelyett, hogy mondjuk velem megbeszélnék.


Aztán persze, hogy én vagyok mindig megalázva mindenki előtt. Nem értem, egyszer ők is voltak kezdők, ők talán annyira tökéletesen csináltak mindent a legelején?


Így meg viszont kezd teljesen elmenni a kedvem az egésztől.


2018. febr. 13. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom konnyu mondani de próbáld meg kizárni őket és csak magadra figyelni . Mindenki hibazik még ok is , de az élet majd visszafogja adni nekik. Sajnos a legtöbb munkahelyen vannak ilyen emberek . De fel se vedd őket mert nem érdemes ! Különb vagy tőlük .
2018. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom mint az első. A főnök meg előbb utóbb észre veszi hogy keverik a szart. Senki sem szereti az árulkodókat.
2018. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék a főnöknek, velük meg minimalizálnám a kommunikációt.
2018. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-3: Sajnos mindez mit sem ér, ha ők már be vannak nyalva a főnöknél (puncsosok). Mondhatsz bármikor bármit, úgyis nekik fog hinni, illetve igazat adni. Tapasztalatból tudom.
2018. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TR75 ***** válasza:
100%

#4

Egyetértek. Régebbi dolgozók, volt lehetőségük a meleg sz.rig benyalni magukat.

Ráadásul az is lehet, hogy pont a főnök tartja őket ilyesmi célból (az is simán lehet, hogy egymást is folyamatosan mártogatják).

Kérdező, ha lehetséges, szerintem keress másik helyet.

2018. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Mindenütt fúrják egymást kollégák, csak egy Tesco áruházban sokkal egyszerűbb módszerekkel, mint pl. diplomácia területen.


Szokj hozzá, hogy ez mindenütt természetes. Jellemzően gyengébb képességű kollégákkal alakul ki kenyérharc miatt ellentét (veszélyes rájuk nézve az, hogy új kolléga munkájukat kevesebb pénzért, jobban, lelkesebben elvégzi), le kell őket nyomni. (Jobb képességű kollégáknak a kezdők azért nem jelentenek konkurenciát, mert ők már komplexebb feladatokat végeznek.)

2018. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük és ami a legfontosabb, ne parázz azon, hogy bármikor hibázhatsz, mert akkor biztosan fogsz és pont ezt várják a s*ggnyalók. Koncentrálj a munkára, add bele minden tudásod, és ennyi. Nem kötelező kapcsolatot létesíteni a munkatársakkal, ha ilyen gerinctelenek.
2018. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy nem kéne velük foglalkoznom, de mégis annyira rosszul esik, hogy a szemembe teszik a szépet, aztán meg ezt csinálják, teljesen lerombolva az önbizalmam ezzel.


De egyébként az a legnagyobb poén az egészben, hogy ők egymást is kibeszélik, amikor a másik nincs ott.

2018. febr. 13. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor végképp ne figyelj oda rájuk, felesleges.
2018. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenütt ez van, szokj hozzá, hogy a kollégák nem a barátaid. Te ettől függetlenül azért haverkodj, mert létszám-csökkentésnél azt teszik ki, aki a "csapatba nem illeszkedett be". Húgom egy élelmiszerbolt-láncnál volt területi vezető, mondta hogy neki rosszul esett sokszor, hogy szorgalmas, de magának való dolgozókat kellett kirugdosnia (akkor, ha gazdasági mutatók miatt létszámot kellett csökkenteni, vagy olcsóbb új dolgozót felvenni).


Ha az összeszokott brancsokból rúgott volna ki dolgozót, az egy egész bolt hangulatát elrontotta volna, összességében rontotta volna a hatékonyságot.

2018. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!