Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kéne reagálnom a főnököm...

Hogy kéne reagálnom a főnököm gyakori telefonhívásaira?

Figyelt kérdés
Volt egy komoly műtétem a nyáron. Utána elég gyorsan visszamentem dolgozni, ami nagyon sok szenvedéssel járt. Sajnos kiújult a betegségem és év végén egy még nagyobb műtéten estem át. A főnököm folyton hívogat, hogy mikor megyek már vissza dolgozni. Borzasztó kellemetlen ez nekem. Mert szeretem a munkám és szeretnék már visszamenni, de szörnyű fájdalmaim vannak (felvágták a fél oldalam) és nagyon fulladok is. Egyszerűen még itthon sem tudok végig csinálni üldögélve egy napot, és a sarki közértnél messzebb még nem jutottam el. Muszáj dél körül lefeküdnöm a fájdalmak miatt. Ráadásul a munkahelyemen fizikai munkát is kell részben végeznem, tehát nem egy székben ülnék. Ez még itthon sem megy. Teljesen kétségbe vagyok esve, alapból is mikor leszek már olyan jól, hogy munkaképes legyek. Ezek a hívások még jobban kiborítanak. Hiába mondtam el mi a helyzet és, hogy februárban biztos nem tudok még menni, és utána is kétséges még. Akkor is felhív és megkérdezi újra. Hiányzik a munkám és tényleg nem lógni akarok, már csak azért sem mert baromi rossz a 4 fal között ülni. Kirúgással fenyegetés azért nem volt, csak már nem tudom mit mondhatnék neki. Annyira frusztrál ez a helyzet. Tudnátok segíteni?
2018. febr. 15. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Add meg neki a szakorvosod számát, mondd hogy hívja fel, ő talán precízebben el tudja neki magyarázni, hogy mi a helyzet.
2018. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
100%

Nyilván ezzel gyakorol nyomást rád a főnököd.

Mondanám neki, hogy természetesen időben leadod a táppénzes papírt, és azonnal jelzed, ha visszamehetsz dolgozni. Ha megy a duma tovább, meg a hívogatás, akkor egy alkalommal bemennék, megmutatnám a heget és a szakorvos(ok) által kiadott papírokat, a gyógyszereket, és megkérdezném, hogy szerinte vajon mikor állhatok munkába így. Tegnap jó lesz, vagy elég, ha majd az orvos azt mondja?

Alávaló az olyan munkáltató, amelyik lelkiismeret-furdalást kelt a dolgozóban, mert az merészelt beteg lenni az ő engedélye nélkül.

2018. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy majd te jelentkezel amikor munkára kész állapotban leszel, addig nem tudsz neki semmi újat mondani. Párszor nem venném fel neki a telefont, hogy vegye a lapot.
2018. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy megvárod, amíg teljesen felépülsz, mert neki se lesz jó, ha évente kell kiesned műtét miatt. Ha nem fogja fel, akkor az az ő baja.
2018. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak nem akarom elmérgesíteni vele a viszonyt. Olyan kellemetlen ez a helyzet, mert nem tudom, hogy fogom érezni magam 1hét múlva, vagy 2 hét múlva. Mindent megteszek de nem rajtam múlik. Ha visszamegyek előbb és nem tudok helyt állni, az ugyan ilyen kellemetlen lesz....így olyan patt helyzet az egész.
2018. febr. 15. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Tudod van egy mondás (mindenhol más időtartammal használják), aki 2 hét távollét után nem hiányzik, ha szabin/betegállományban van, arra valójában nincs is szükség. Ezek szerint te legalább 3 hónapig távol vagy/leszel. Meg kell oldani a pótlásodat amíg nem mész vissza. És ilyenkor sajnos arra is kell gondolnia a munkaadónak, hogy lehet nem is akarsz visszamenni, leszázalékolás stb stb. Az ő szemszögéből sok kockázat van ilyen esetben. És nem feltétlenül szabadulni akar tőled, csak megoldást kell találnia hosszú és rövidtávra is.
2018. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapig nem dolgoztam a daganateltávolító műtétem után. Le is százalékoltak, így most csak napi 6 órában melózom. Nincs belőle probléma hála istennek.
2018. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó előtti. Lehet én vagyok túl érzékeny ebben a helyzetben. Probálok objektívebben állni a dologhoz. ☺ A többieknek is ment a zöld. Azért remélem teljesen felépülök és soha többet nem leszek beteg.
2018. febr. 15. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!