Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyen kislánynak...

Ha a munkahelyen kislánynak neveznek hogyan kellene reagálnom?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, hétfőn kezdtem el dolgozni egy új helyen, a pénzügy osztályon. Rajtam kívül van egy szintén 24 éves fiú, ő könyvelő, a többiek 30 és a halál között vannak.

Ma hiányzott egy számla a könyveléshez, ezért megpróbáltam megkeresni, közben az egyik idősebb könyvelőt keresték telefonon a számlával kapcsolatban, mire ő azt mondta " a kislány már keresi".

Sajnos kb. 17 évesnek nézek ki, de akkor is sértőnek tartom, hogy kislánynak nevez, mert nem tartom magam már annak. Persze hozzá képest az vagyok, de én se hívom őt " nagyinak" vagy "öreglánynak". Szerintetek túlreagálom?


2017. márc. 16. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Túlreagálod. 35 éves, két gyerekes nő vagyok, és kislánynak hìv az ötvenes kolléganőm. Nem lenézés, csak egy szófordulat. Megsértődni ilyenen meg butaság.
2017. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez megnyugtató.
2017. márc. 16. 17:18
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Engem a 6 évvel idősebb kollégám hívott "kiskollégának",

meg hasonló, de ő személyeskedve mondta, a hangsúly is számít. Én leszrtam, ennyi öröme legyen. Bár egyszer betoltam, hogy "az idősebb kolléga ezt jobban tudja". Láttad volna a fejét. :P Szerintem örülj neki, hogy fiatalabbnak látszol. Komolyan. Felesleges ilyeneken napokig rágódni, miközben ő már azt sem tudná miről is van szó.

2017. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Nyugodtan hívd őket vénp1csáknak.
2017. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
73%

Szerintem nem sértőnek szánta, de nekem is rosszul esne. Szerintem ha újra előfordul, akkor nyugodtan mosolyogj rá szépen és kedves és udvarias hangnemben szólítsd meg. Úgy intézd, hogy a mondandódban egy öreglány megszólítás is legyen. Ezután (ha szemmel látható a reakciója és ha nem akkor is) kérdezd meg, hogy ugye hogy nem esik jól ha így szólítják. Majd magyarázd el neki, hogy felnőtt, dolgózó nő vagy és nem veszed jó néven ha a munkahelyeden ilyen lekezelő neveken szólítanak, hiszen szeretnéd, hogy komolyan vegyenek és ezek után szeretnéd ha professzionálisabban viselkedne és nem kislányozna, hisz munkatársak vagytok és nem nagyi és unokája.


Szerintem ez teljesen belefér, amíg udvariasan és kedvesen mondod. Látszódjon, hogy van tartásod és hogy civilizáltan kezelni tudod az ilyen problémékat. Sok sikert!

2017. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is szokták mondani, de kedvesen. :) Néha azt is megjegyzik, hogy "pofátlanul fiatal" vagyok egy ilyen álláshoz. Nem szoktam megsértődni, sőt... Az idősebb férfiakat (60+) bácsizom. A beosztottjaimat is. Tegezem őket, de ha megszólítom valamelyikőjüket, akkor mindig hozzáteszem. Legtöbbjüknek jól esik, valaki mindig vissza nénizett és így átmentünk cukkolásba. :D

Szerintem nem kell ezen fennakadni, mindenhol megy ez, ne sértődj meg rajta.

2017. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen túlreagálod. Szerintem nagyon helyes és nagyon kedves ez a megnevezés. Mintha az anyukád vagy a nagymamád szólna, én nem venném zokon.
2017. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
nem kell ezen pattogni abból csak rossz sül ki,te leszel a nagypofájú újonc aki nem tudja hol a helye próbaidőben , akit majd kifúrnak és kereshetsz rövid úton más melót. Ez kb csak egy megszólítás ,lehet nem is emlékszik a nevedre..olyan mint mikor a néni a buszon megszólít ,hogy kislányom, nem tudja hol kell leszállni az xy utcához?
2017. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem emlékszik a nevedre, ennyi nem kell túlkombinálni
2017. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy nem emlékszik a nevemre, de ahol korábban dolgoztam, ott is volt egy nyugdíjas bérszámfejtő, és mániája volt, hogy "kislány"-nak szólított vagy így emlegetett, persze az első héten még magyarázható azzal, hogy elfelejtette, de az előző helyen 1 év után is így szólított. Például ha ez áll fenn, akkor mondhatta volna, hogy új kolléga vagy hasonló.

Egyébként én azzal értek egyet, hogy szerintem egy idegent nem kellene ennyire közvetlenül szólítani, az, hogy egy nagymama vagy anyuka így hívja a gyerekét az teljesen más, hiszen rokonok, de szerintem munkatársak között, főleg egy hét után nem alakul ki olyan szoros kapcsolat, hogy ez megengedhető legyen, pláne, hogy nem is nagyon váltottam még vele szót, ettől függetlenül bemutatkoztam.

Nekem főleg azért esik rosszul, mert attól félek, hogy ezentúl kislányként fog kezelni, kiállni nem merek magamért, hisz ahogy az egyik hozzászóló írta, ő van ott régebb óta és ha azt látják, hogy a legapróbb dolgon is pattogok, akkor könnyen lapátra tehetnek.

Mások lehet, hogy ezt elengedik a fülük mellett, de mostanában annyi kellemetlenség ért a korom miatt, hogy frusztrál már az is, ha tükörbe nézek - pl. állásinterjún közölték, hogy még túl fiatal vagyok, vagy nemrég a dohányboltba nem engedtek be kávét inni, mert nem volt nálam a személyim és az eladó a párom kishúgának nézett, azt gondolta még a 17-et se töltöttem be. Pedig próbálok nőiesen öltözni, sminkelem magam, ennek ellenére baba arcom van.

2017. márc. 16. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!