Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan írjam bele az önéletraj...

Hancock22 kérdése:

Hogyan írjam bele az önéletrajzomba, hogy epilepsziás vagyok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok epilepsziás, gyógyszer mellett stabil az állapotom viszont ha egyszer is elfelejtem bevenni már rohamom is van.(Legalábbis az utóbbi így történt)

19 vagyok, most végeztem csak a sulival és kicsit tapasztalatlan vagyok ilyen téren, és fogalmam sincs hogy hogyan jelöljem meg benne. Viszont ez egy olyan dolog, hogy nem túl előnyös eltitkolni, az orvosom pedig ellenzi a több műszakos munkarendet.

Vagy csak így biggyesszem a végére, hogy ez van és kész?

Előre is köszönöm! :)



2018. febr. 18. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne írd bele, hogy epilepsziás vagy. A felvettek, akkor közöld velük és ha emiatt ki akarnak rúgni, akkor beperelheted őket.

Alapvetően emiatt nem különböztethetnek meg, de ha beleírod az önéletrajzodba, akkor csak simán ne hívnak be.

2018. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyesminek egyáltalán nincsen helye az önéletrajzban, esetleg az állásinterjún említsd meg, ha úgy gondolod.
2018. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De olyat csak nem tehetek hogy eltitkolom, majd miután felvesznek közlöm velük, hogy figyelj már én epilepsziás vagyok. Szemét dolog, hogy ez alapján is megkülönböztetnek, viszont teljesen jogos ha jobban belegondol az ember, hiszen sokan félnek tőle. De ez főnöktől is függ. Jelenleg dolgozom és itt megértik, 1 vagy 2 műszakban dolgozok megbeszélés alapján, de tartok tőle hogy munkanélküli leszek ha emiatt kirúgnának. Kicsit problémás...
2018. febr. 18. 15:42
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Akkor újra leírom: állásinterjú :D

Az önéletrajzban egyáltalán nincs helye betegségeknek, nem szokás ilyeneket beleírni, pláne, ha nem rokkantként akarsz fitneszedzőnek jelentkezni. Ha behívnak állásinterjúra, akkor elmondhatod, addig nem kell sehol jelölni. És nem is szabad. A legtöbb HR-es akkor is ki fog szelektálni, ha semmiben nem akadályoz a betegséged.

2018. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem láttam a válaszod amikor épp az előzőket írtam, csak miután elküldtem a kommentet. :D

Értem, köszönöm!! Ebben az esetben megfogadom a tanácsod. :)

2018. febr. 18. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Állásinterjún, és üzemorvosi vizsgálatnál említsd meg!
2018. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy nem írnám bele.


Üzemorvosnak se mondanám.


Szedd a gyógyszert ami kell és kész.

2018. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Semmiképp ne írd bele,ennek nincs helye egy önéletrajzban.Én állásinterjún sem mondanám,még lehet üzemorvosin sem (bár erre nem biztatlak).

Egy műszakos,irodai munkát javasolnék neked,ami kiszámítható,kevésbé stresszes.

Fontos,hogy ki tudd magad pihenni,és az agy ki tudjon kapcsolni.Persze ez nem azt jelenti,hogy alkalmanként ne vállalj túlórát,vagy akár hétvégét.

2018. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


En is epilepszias vagyok!


Oneletrajzba nem kell leirnod.

Majd ha mar ott tartasz hogy lehet felvesznek akkor elkuldenek tudoszurore es orvoshoz akinek elkell mondani ezt. Ezt kovetoen pedig szerezz be az allando orvosodtol egy olyan papirt amiben a dokid leirja hogy gyogyszer szedes alatt TUNET mentes vagy stb.


En ugyan igy csinaltam es dolgozhattam gyarban is ahol hangosak a gepek! De ez csak egy pelda.


Ui: Van ahol kizaro tenyezo lehet de ezt te is sejtheted ha nem akarsz felesleges koroket futni akkor nem azt valasztod hanem egy kevesbe "veszelyesebb" helyet. De ha van orvosi igazolasod ami ala tamasztja hogy minden oke veled akkor engedik. Nekem eddig minden helyen elfogadtak!!!


L

2018. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszont hulyeseg hogy ne mondd el!


Pont ez a fajta viselkedes nem vallana felnottsegre erettsegre.


Nem csak magadra de masokra is gondolnod kell.

Ezert kell elmondani. Ilyet egy munkahelyen nem lehet titkolni. Senki nem fog erte bantani cikizni hatranyod sem lesz. Csak kell egy orvosi papir amit felmutatsz es onnantol kezdve senkit nem erdekel hogy mi bajod. Mivel bizonyitottad hogy tunetmentes vagy a gyogyszer szedese mellett.


De ha nem szeded rendessen akkor viszont baj lesz!!!

2018. febr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!