Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan mukahelyeken ahol semmi...

Olyan mukahelyeken ahol semmi előrelépési lehetőség nincs és a fizetés is szar, hogy tudnak egyes emberek ledolgozni egy életet?

Figyelt kérdés
Tudok ilyenekről,ahol 10-20 éve ott van az illető,kap kb nettó százat ,ez idő alatt ott tart mint amikor odament ezeréve,fiatalon. Ezeknek nincs életcéljuk,nem vágynak jobbra,nincs álmuk semmi?
2018. febr. 20. 17:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Én az ilyen ugródeszka helyekről max 1-2 évet gondolok,el nem tudnám képzelni ezt egy életen át.
2018. febr. 20. 17:58
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elmaszatoltam a fősulit.


Kb. 30 voltam mire elkezdtem melózni rendesen.


Na első helyemen amit rokon intézett mert sehova se vettek fel, na ott 90.000 volt fizu per hó, állandóan késve jött persze. olyat hogy köszönöm senkitől nem sem hallottam, csak olyat hogy "anyád".


Na 2 év múlva beadtam a papírokat, egyik nap leléptem, dobtam egy hello-t.


Most 7 hónapja vagyok "valahol", mondjuk sokkal jobb a pénz, na erre már azt mondom érdemes elindulni otthonról, és nem arról gondolkodni, hogy megy a retek bárhova is, veszek pár csirkét meg disznót.

2018. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen,ez így van.
2018. febr. 20. 18:04
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs kimaradt:


olyan szintű átjáróház volt a cég, komolyan mondom vicc, csak nem nevet az ember.


Volt egy ember aki vezetőnek jött.


Első nap mindenkivel kézfogás, kis dumcsi meg csá hello, másnap már nem láttuk.

2018. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem is az a vicces h elvállalja ideiglenesen ,hanem az h ez van akinek életcél.
2018. febr. 20. 18:04
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

De amúgy sokszor megfordul a fejemben hogy veszek egy fűnyírót és teleragasztom a buszmegállót, hogy fűnyírást vállalok, adnak amennyit adnak, eszem iszom.


Télen hólapátolás, ősszel lombseprés.


Mondjuk nem lesz mercim de eszem iszom.

2018. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem lehet mindenkiből professzor,meg vezérigazgató.

Sokaknak nincs meg a lehetősége a továbbtanulásra,meg olyan is akad bőven,aki tényleg megelégszik ennyivel,ahogy írod te is.

2018. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok,olyan régi rendszeres beállítottságú arc él ebben az országban,és a volt keleti blokkban.

Én is ismerek ilyeneket.

Pontosan te is leírtad a választ,tényleg nincs céljuk,hobbijuk,igényeik,stb.

Ezek az emberek a Maslow piramis alján helyezkednek el,hajnalban a sötétben a kis műbőrtáskával várják a buszt,bemennek a munkahelyre(vagy a munkának a helyére),elbabrálnak valamivel,lezuhanyoznak,hazamennek,bedobnak egy két olcsó sört,elszídják az épp akkori rendszert mindennek,telezabálják magukat valami zsíros kajával,majd horpasztás.

És ez így megy nap mint nap.

Tehát nincs igényük semmire,csak az a baj az ilyenekkel,hogy azt akarják,hogy mindenki velük egy szinten éljen,aki pedig viszi valamire,azt legszívesebben megfojtanák egy kanál vízben.

2018. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Most szóról szóra leírtad az ismerősöm esetét. Nem is az a lényeg h nem igazgató meg agysebész. Attól még lehet okos meg normális, de tényleg az h belépett 30 éve ugyanennyivel mint amit most kap ,semmit nem jutott előrébb anyagilag. Hogy lehet valaki ennyire élettelen h még fiatalon sem vágyott semmire még egy qurva autóra sem? De azt sem értem ezek hogy élnek meg egyedül ezekből az éhbérekből. Gyertyával világit?
2018. febr. 20. 18:17
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg én is ilyen tipusú szar helyen vagyok.Vannak végzettségeim, de ma már ez mit számít?! Sajnos örüljön az ember sokszor diplomával is, ha valahová felveszik.Nyilván nem életcél szaros minimálbérért érdektelen munkát végezni, nem is óhajtok soká maradni.Egyetlen oka amiért még itt vagyok, mert tudom, a mai magyar munkahelyek 99%-a egy talicska fos.Attól tartok, ha más munkahelyre kerülök, ott csak annyi lesz a változás, hogy újabb kretének közé kerülök (A jelenlegi kreténeket már legalább ismerem, sajnos)Kezdhetek előről mindent és semmi sem biztosítja, hogy a próbaidő után is maradhatok.Most még próbálom itt kiheverni az álláskeresés fáradalmait, mert abba is bele lehet fáradni, aztán jöhet a következő.Ha akad, ami jobban fizet, mert az egyetlen szempont csak ez lehet, a magasabb fizetés, vagy a kényelmesebb ,kevésbé fárasztó munka.Ez a kettő inspirál.
2018. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!