Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A cég ahol dolgozom, több részlegből, kirendeltségből áll. Egyik osztályról áthelyeztek hozzánk egy kolléganőt, akitől az ottani főnöke azért "szabadult meg", mert az gyakori hiányzásai már "betették a kaput" nála: mindig másoknak kellett helyettesíteniük.

Nálunk is gyakran táppénzre megy, ha nincs éppen táppénzen, szabira megy. Nem kifejezetten fiatal már, így meglehetősen sok nap szabadság is jár neki.

A behízelgő modorával viszont sikerült elég sok kollégát megnyernie (nyalizás), én mondtam neki, nálam ez nem nyerő, szerintem a rátermettség, a tudás számít és persze a megfelelő munkavégzés (lógásmentesség). A főnököknél is "benyalta" már magát.

Én vagyok az, aki a mi kirendeltségünkön kell, hogy helyettesítsem, de már nagyon elegem van belőle. Szabira sem tudok menni, egyre jobban elfáradok.

Hosszú idő után "kegyeskedik" visszajönni dolgozni, két munkanap után elkéri magát szabadságra.

Jó előre lefixálja, hogy ő fog menni szabira a szombati munkanapokon (közalkalmazottak, irodisták vagyunk), továbbá, a szabadságrameneteleivel hosszabbítgatja a hétvégéket is.


2018. febr. 23. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon egyszerűen leülnék a főnökkel és megmondanám kerek-perec, hogy a kolléganő rengeteget hiányzik, legtöbbször nekem kell helyettesítenem és számomra ez nem elfogadható. Pláne, ha nem kapsz érte több pénzt, hogy az ő munkáját végzed. Megmondanám, hogy nem fogom helyettesíteni x százalékon túl, ha mégis, akkor azt kérem kifizetni túlórában. És olyan nincs, hogy én valaki lógása miatt nem tudok szabira menni. Közlöm, ekkor megyek és kész.

Azt javaslom kérdező, állj ki magadért. Más nem fog kiállni érted. Sok sikert!

2018. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1# +1, pedig az első 1 sort se olvastam el.

Basszus haver.. Nagy fiúcska vagy már. Meg tudod oldani, hogy annyit dolgozz és kapj érte, amennyit szeretnél, főleg ennyire nyilvánvaló helyzetben. A főnököd idióta, nem fogyatékos.

2018. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lett változás, kérdező?
2018. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!